Αποστολέας Θέμα: Aνάρτηση για να φύγει επιτέλους η μαμίσια  (Αναγνώστηκε 805 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Γεια σας και πάλι,

    Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει να μου πει σχετικά με ένα σετ αρκετά αξιοπρεπών αναρτήσεων (χωρις ψήλωμα), προκειμένου να ξεφορτωθώ τις μαμίσιες. Τα προβλήματα γνωστά και όλοι τα ξέρετε.. Ψάχνω λοιπόν κάτι που θα στέκεται πολύ καλύτερα από τις υπάρχουσες στο δρόμο, αλλά και χωρίς ιδιαίτερο φόβο στις εκτός δρόμου διαδρομές. Η χρήση του είναι κυρίως πόλης (Αθήνα μένω), αλλά και οι εξορμήσεις συχνές (Μεσσηνία). Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι η απόσβεση του αμορτισέρ (η άθλια εννοείται) σε οποιασδήποτε μορφής λακούβα, σαμαρακίου κλπ. Νομίζω ώρες-ώρες ότι θα πατήσω το κουμπί και θα εκτοξευτώ με αλεξίπτωτο από τα πολύ ντάπα-ντούπα (ντάπα-ντούπα).

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aνάρτηση για να φύγει επιτέλους η μαμίσια
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 15, 2009, 13:21 »
η μαμα αναρτηση ειναι σκληρη αλλα καθεται και πιο καλα το αμαξι σε στροφες και σε ταχυτητα.

εφοσον θελεις κατι ποιο μαλακο, δοκιμασε ελατηρια Mad και αμορτισερ monroe. και αν παρεις τα 3ποντα θα εχει αυξηση υψους +1,5 - 2 εκατοστα απο την μαμα αναρτηση.

ειναι καλη και πολυ οικονομικη λυση νομιζω.
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: Aνάρτηση για να φύγει επιτέλους η μαμίσια
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 17, 2009, 12:10 »
Eυχαριστώ καταρχάς. Τώρα είδα την απάντηση. Προφανώς αυτά θα κουμπώσουν όπως και τα μαμίσια, χωρίς κάποια περαιτέρω μετατροπή, σωστά ; Γνωρίζεις στο (πάρα πολύ) περίπου κόστος ; (αν...). Ευχαριστώ και πάλι !

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aνάρτηση για να φύγει επιτέλους η μαμίσια
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 17, 2009, 12:27 »
κοστος ξερω μονο για τα αμορτισερ.

Λιανικη γυρω στα 150 ευρω. Απο την amorteam αυτοι εχουν και τα ελατήρια της mad.

περισσοτερες λεπτομερειες θα βρεις στο φορουμ για καθε προταση
φωτια στις γραμματειες....