Αποστολέας Θέμα: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ (ΠΕΡΙ ΑΝΕΣΗΣ-ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ ΑΡΘΡΩΣΗΣ)  (Αναγνώστηκε 1670 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kbaboysis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 93
Λοιπον ειμαι στη διαδικασια αναζητησης αμορτισερ και ελατηριων.Θελω να το ψηλωσω το 'θηρειο' με 4 ή 6 ποντους μαλλον 6. Εχω διαβασει πολλες αποψεις και ιδεες αλλα τελικα αυτο που ηθελα ειναι
1. Το καλυτερο συνδιασμο για ανεση δλδ να μη βαραει οπως οι μαμα αναρτησεις που ειναι κουτσουρο(ξερω οτι στους 4 ποντους τα ΟΜΕ ειναι απο τα καλυτερα) στους 6 τι γινεται? Και οπως προειπα με ενδιαφερει η ανεση
2. Οταν βαλω 4 η 6 ποντους κερδιζω και στα κρεμασματα και αν ναι ποσο? 4 και 6 ποντους αντιστοιχα?


Ευχαριστω!!!!! j12
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2008, 13:09 από kbaboysis »

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Το κοπάνημα μέχρι ένα βαθμό δεν μπορείς να το αποφύγεις λόγω του ενιαίου άξονα πίσω...

Καλή επιλογή ότι και να αποφασίσεις....
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Εγω εχω ΟΜΕ αμορτισερ και ΟΜΕ ελατηρια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος στο +4 τωρα που θα αλλαξω θα κρατησω τα ΟΜΕ ελατηρια που ειναι πολυ καλα Θα βαλω RANCHO αμορτισερ, προσθηκες και μαλλον καποιες προεκτασεις στα σωληνακια των φρενων αν χρειαστουνε στο +6
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Λοιπον ειμαι στη διαδικασια αναζητησης αμορτισερ και ελατηριων.Θελω να το ψηλωσω το 'θηρειο' με 4 ή 6 ποντους μαλλον 6. Εχω διαβασει πολλες αποψεις και ιδεες αλλα τελικα αυτο που ηθελα ειναι
1. Το καλυτερο συνδιασμο για ανεση δλδ να μη βαραει οπως οι μαμα αναρτησεις που ειναι κουτσουρο(ξερω οτι στους 4 ποντους τα ΟΜΕ ειναι απο τα καλυτερα) στους 6 τι γινεται? Και οπως προειπα με ενδιαφερει η ανεση
2. Οταν βαλω 4 η 6 ποντους κερδιζω και στα κρεμασματα και αν ναι ποσο? 4 και 6 ποντους αντιστοιχα?


Ευχαριστω!!!!! j12
1. Mad +6εκ. με ΟΜΕ αμορτισέρ
2. Εξαρτάται, μπορεί να μην κερδίσεις και τίποτα σε διαδρομή, μπορεί ακόμα και να χάσεις με το (μη)κατάλληλο σετ ελατηρίων+αμορτισέρ, σίγουρα πάντως δεν είναι αναλογική η σχέση η αύξηση του ύψους με την αύξηση της διαδρομής (αυτό είναι το επιθυμητό αλλά δύσκολα το πετυχαίνεις).


 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος kbaboysis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 93
Λοιπον ειμαι στη διαδικασια αναζητησης αμορτισερ και ελατηριων.Θελω να το ψηλωσω το 'θηρειο' με 4 ή 6 ποντους μαλλον 6. Εχω διαβασει πολλες αποψεις και ιδεες αλλα τελικα αυτο που ηθελα ειναι
1. Το καλυτερο συνδιασμο για ανεση δλδ να μη βαραει οπως οι μαμα αναρτησεις που ειναι κουτσουρο(ξερω οτι στους 4 ποντους τα ΟΜΕ ειναι απο τα καλυτερα) στους 6 τι γινεται? Και οπως προειπα με ενδιαφερει η ανεση
2. Οταν βαλω 4 η 6 ποντους κερδιζω και στα κρεμασματα και αν ναι ποσο? 4 και 6 ποντους αντιστοιχα?


Ευχαριστω!!!!! j12
1. Mad +6εκ. με ΟΜΕ αμορτισέρ
2. Εξαρτάται, μπορεί να μην κερδίσεις και τίποτα σε διαδρομή, μπορεί ακόμα και να χάσεις με το (μη)κατάλληλο σετ ελατηρίων+αμορτισέρ, σίγουρα πάντως δεν είναι αναλογική η σχέση η αύξηση του ύψους με την αύξηση της διαδρομής (αυτό είναι το επιθυμητό αλλά δύσκολα το πετυχαίνεις).


 
οποτε τι προτεινεις?

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
οποτε τι προτεινεις?
OME +4, πολύ καλή άνεση και καλές διαδρομές χωρίς πολλές αλλαγές (βλ. χρήματα)... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr