Αποστολέας Θέμα: Εγινε η Ζημια  (Αναγνώστηκε 2371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manous73

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • dont worry be happy
Εγινε η Ζημια
« στις: Αύγουστος 30, 2007, 21:10 »
Καλησπερα παιδια .Τρακαρα ενα παρκαρισμενο μηχανακι. Εγινε ζημια στο καπο και των μπροστινο προφυλακτηρα. Δυο λυσεις υπαρχουν η βρισκω το τεκνο που χαζευα αντι να βλεπω  μπροστα μου και της ζηταω αποζημιωση και υλικη αλλα και πνευματικη (που ειναι λιγο δυσκολο να παρω κατι εκτος απο κανενα κοσμικο επιθετο). Η παω και αγοραζω καινουργιο προφυλακτηρα και καπο και λεω καινουργια επιδη ο jimnys μου ειναι μολις 2 μηνων και εχει 2500χλμ. Μηπως μπορει να μου πει κανεις το κοστος των παραπανω να ξερω τι θα με περιμενει οταν παω για ανταλλακτικα διοτη δεν υπαρχει σαλιο για αμεση αντικατασταση και θελω να ξερω τι με περιμενει? Ευχαριστω !!! Υ.Σ πρεπει να βγη νομος και να απαγορευουν σε τεκνα να κυκλοφορουν σε δημοσια θεα με οτιδηποτε πανω απο το γονατο.
ολα καλα

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 30, 2007, 21:31 »
Tην αλλη βδομαδα θα παω στη suzuki για αλλαγη προφυλακτηρα κ φανοποιια στο καπο.Οποτε αν θες να σου πω περιπου ποσο θα παει το μαλλι για καινουριο προφυλακτηρα,βαμενο κομπλε.. a105 a105

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
  • Ή θα βρούμε τον δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 31, 2007, 00:16 »
Ο προφυλακτήρας έχει γύρω στο 300άρι απ όσο θυμάμαι !
Ή θα βρούμε το δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...

Όταν θα μπαίνεις στις στροφές,
κατέβαζε δευτέρα,
γιατί θα φας αμορτισέρ,
ψαλίδι, κρεμαγιέρα...

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 31, 2007, 17:58 »
1.Γιατί δεν ρωτάς κατευθείαν σε μια αντιπροσωπεία??
2. Εχεις κάποιο αρκετά κολητό, για να σου κάνει δήλωση ότι σε τράκαρε??
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 31, 2007, 20:26 »
Βγάλτον και βάλε κανα σοβαρό σιδερένιο προφυλακτήρα... Θα σου πάει λίγο παραπάνω αλλά θα χαζεύεις όσα τεκνά θες..... αν κάποιος μπροστά σου χαζεύει και αυτός..... την έκανε...

Αποσυνδεδεμένος edouard

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 19:26 »
καλησπερα...........τελικα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο το jimny μου!!!!!!!!!!!!!!καθε διμηνο τριμηνο κατι παθενη και να πω οτι το λιωνω.....να πω οτι περνω τα βουνα.......μπα..που τετοια τυχη.....δουλεια δουλεια δουλεια....δεν εχω χρονο.....επαθα καποιο προβλημα στον μπροστινο δεξειο τροχο...οταν εχω πισω κινηση ακουω ενα γκρ γκρ γκρ και οταν βαζω 4χ4 χανετε ο ηχος....το πηγα σημερα στον μηχανικο μου και μου ειπε απο δευτερα....λογικα μου λεει ειναι το κομπλερ........το jimny βγαινει λεει σε δυο εκδοσεις....η  με ηλεκτρινικο 4χ4 η δουλευει με υποπιεση....αυτο δεν ξερει....ειναι μοντελο του 2000 με 75.000χλμ.απο τοτε που το εχω παρει παιδια δεν το εχω ευχαριστηθη ΚΑΘΟΛΟΥ...ολο προβληματα μια εκεινο μια το αλλο....δεν αντεχω αλλο....και το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ ΤΟ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ......ΕΛΕΟΣ...τι αλλο μπορει να ειναι αυτος ο θοριβος???αξιζει να βαλω πεταλουδα????δυο μηνες πριν αλαξα το γραναζει μπροστινου δεξιου τροχου.....σημερα το σηκωσαμε στον αερα βαλαμε 4χ4 και η μπροστινη τροχη δεν δουλευαν....ειναι λογικο???γυρναγαμε τον αριστερο μπροστινο τροχο με το χερι και στον δεξιο ακουγοταν παλι το γκρ γκρ γκρ."στον αερα παλι το βαλαμε μπροστα και ακουγοταν οταν δουλευε 4χ4 αλλα δεν γυρναγανε οι τροχοι.....σας παρακαλω πολυ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 19:56 »
Μήπως ο μηχανικός σου είναι πανηγυρέσιον?  ;D


Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 20:34 »
Καλησπερα παιδια .Τρακαρα ενα παρκαρισμενο μηχανακι. Εγινε ζημια στο καπο και των μπροστινο προφυλακτηρα. Δυο λυσεις υπαρχουν η βρισκω το τεκνο που χαζευα αντι να βλεπω  μπροστα μου και της ζηταω αποζημιωση και υλικη αλλα και πνευματικη (που ειναι λιγο δυσκολο να παρω κατι εκτος απο κανενα κοσμικο επιθετο). Η παω και αγοραζω καινουργιο προφυλακτηρα και καπο και λεω καινουργια επιδη ο jimnys μου ειναι μολις 2 μηνων και εχει 2500χλμ. Μηπως μπορει να μου πει κανεις το κοστος των παραπανω να ξερω τι θα με περιμενει οταν παω για ανταλλακτικα διοτη δεν υπαρχει σαλιο για αμεση αντικατασταση και θελω να ξερω τι με περιμενει? Ευχαριστω !!! Υ.Σ πρεπει να βγη νομος και να απαγορευουν σε τεκνα να κυκλοφορουν σε δημοσια θεα με οτιδηποτε πανω απο το γονατο.

τον μηχανόβιο φαντάζομαι ότι τον αποζημίωσες ......

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 21, 2007, 00:27 »
καλησπερα...........τελικα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο το jimny μου!!!!!!!!!!!!!!καθε διμηνο τριμηνο κατι παθενη και να πω οτι το λιωνω.....να πω οτι περνω τα βουνα.......μπα..που τετοια τυχη.....δουλεια δουλεια δουλεια....δεν εχω χρονο.....επαθα καποιο προβλημα στον μπροστινο δεξειο τροχο...οταν εχω πισω κινηση ακουω ενα γκρ γκρ γκρ και οταν βαζω 4χ4 χανετε ο ηχος....το πηγα σημερα στον μηχανικο μου και μου ειπε απο δευτερα....λογικα μου λεει ειναι το κομπλερ........το jimny βγαινει λεει σε δυο εκδοσεις....η  με ηλεκτρινικο 4χ4 η δουλευει με υποπιεση....αυτο δεν ξερει....ειναι μοντελο του 2000 με 75.000χλμ.απο τοτε που το εχω παρει παιδια δεν το εχω ευχαριστηθη ΚΑΘΟΛΟΥ...ολο προβληματα μια εκεινο μια το αλλο....δεν αντεχω αλλο....και το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ ΤΟ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ......ΕΛΕΟΣ...τι αλλο μπορει να ειναι αυτος ο θοριβος???αξιζει να βαλω πεταλουδα????δυο μηνες πριν αλαξα το γραναζει μπροστινου δεξιου τροχου.....σημερα το σηκωσαμε στον αερα βαλαμε 4χ4 και η μπροστινη τροχη δεν δουλευαν....ειναι λογικο???γυρναγαμε τον αριστερο μπροστινο τροχο με το χερι και στον δεξιο ακουγοταν παλι το γκρ γκρ γκρ."στον αερα παλι το βαλαμε μπροστα και ακουγοταν οταν δουλευε 4χ4 αλλα δεν γυρναγανε οι τροχοι.....σας παρακαλω πολυ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ευχαριστω

Εμένα ίδιας χρονολογίας είναι και δεν έχει βγάλει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Το αμάξι μεταχειρισμένο το έχεις πάρει? Αν ναι, τότε είναι μάλλον νοικιάρικο. Συνήθως σε αυτά έχουν απομονώσει την μπροστινή κίνηση για να μην τα σπάνε οι άσχετοι (π.χ.κίνηση σε άσφαλτο, επιτόπου ελιγμούς κτλ με 4x4). Οπότε ξεφορτώσου το όσο είναι καιρός.
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος JimnyPanoS

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγινε η Ζημια
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 22, 2007, 16:38 »
Αποτι βλεπω στο αβαταρ σ ειναι το ανοιχτο jimny π ειναι απο ισπανια μερια κατασκευασμενο (αρα πεσμενη ποιοτητα σε σχεση με τους ψειρες τους ιαπωνες)
και αν οπως πολυ σωστα ειπε ο φρεσκος ειναι νοικιαρικο δωστο...αν δεν θες να  bhe , την πατησα
κ εγω με ενα σαμουραι ετσι...ειναι τρυπιος κουμπαρας μονο βλαβες κ πεταμενα χρηματα...
CB
TH 2350