Αποστολέας Θέμα: Jeeping και γρατζουνιες...  (Αναγνώστηκε 13906 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 18, 2007, 15:07 »
 roc2 _supr> _231;
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 18, 2007, 15:21 »
Oλα σχετικά είναι ρε παιδιά...αν σας πειράζουν τόσο πολύ οι γρατζουνιές και τόσα άλλα
μικροπράγματα που συμβαίνουν κάθε μέρα και φτιάχνονται...κάντε μια βόλτα σε ενα νοσοκομείο
και δείτε αυτά που δεν "φτίαχνονται" και θα νοιώσετε πολύ καλύτερα...

εχεις απωλυτο δικιο!φυσικα αυτα τα περι αυτοκινητων ολα ξανα φτιαχνονται τα παντα ξανα γινονται!αλλα οπως και να εχει ειναι καλο να κραταμε-συντρουμε παραλληλα και με το hobbye μας το jimnaki!
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 18, 2007, 16:07 »
οκ καταληξαμε...αν γεμισει γρατζουνιες ριχνουμε ενα βαψημο ολικο και ειναι παλι καινουριο yah cl a105

και μετά αντε να πείσεις τους άλλους οτι δεν το εβαψες μετά απο 10 τούμπες  :o

αυτο το φοβάμαι..ασε που ετσι οπως ειναι η αγορα αυτοκινητου μολις ακουσει ο αλλως βαψιμο τηνα κανει με ελαφρα!αλλα τι να κανουμε?να μεινουμε με τις γρατζουνιες?ειναι η μονη λυση μετα εχει να ακνει αν εχει γινει καλη δουλεια στο βαψιμο κτλπ!

παντως γενικα ειμαι λιγο ψειρας οσον αφορα το αυτοκινητο! :)

Καλώς τον συνάδελφο...μάλλον λάθος αυτοκίνητο διαλέξαμε :o
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 18, 2007, 16:21 »
οκ καταληξαμε...αν γεμισει γρατζουνιες ριχνουμε ενα βαψημο ολικο και ειναι παλι καινουριο yah cl a105

και μετά αντε να πείσεις τους άλλους οτι δεν το εβαψες μετά απο 10 τούμπες  :o

αυτο το φοβάμαι..ασε που ετσι οπως ειναι η αγορα αυτοκινητου μολις ακουσει ο αλλως βαψιμο τηνα κανει με ελαφρα!αλλα τι να κανουμε?να μεινουμε με τις γρατζουνιες?ειναι η μονη λυση μετα εχει να ακνει αν εχει γινει καλη δουλεια στο βαψιμο κτλπ!

παντως γενικα ειμαι λιγο ψειρας οσον αφορα το αυτοκινητο! :)

Καλώς τον συνάδελφο...μάλλον λάθος αυτοκίνητο διαλέξαμε :o
Μπα θα το ρισκαρω θα το ευχαριστηθώ οπως πρεπει με καποια προσοχή :D ;) δεν πιστευω να το μετανιώσω ;D
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος sakisthess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 10
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 20, 2007, 19:08 »
Μια νέα κατηγορία επαγγελματιών που αναπτύσσεται σιγά σιγά είναι αυτή των συνεργείων που αναλαμβάνουν διορθώσεις μικρογρατζουνιών. Κι αυτό γιατί, πολύς κόσμος, δεν έχει το χρόνο να παιδεύεται με πειράματα, πινελάκια, αλοιφές κλπ. Το πάς εκεί και σ'το κάνουν καινούργιο. Δυστυχώς, για Αθήνα δεν ξέρω τι παίζει, πού έχει τέτοια μαγαζιά. Για να έχει όμως στη Θεσσαλονίκη, σίγουρα θα έχει και στην Αθήνα. Νομίζω ότι ρωτώντας στο συνεργείο σου, όλο και κάποιον θα ξέρουν για να σου συστήσουν.
Από κει και πέρα, υπάρχει η κλασική λύση. Το αφήνεις με τις γραντζουνιές για δυο χρονάκια, το φτιάχνεις, και μετά, βουρ για άλλες γραντζουνιές!!!

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 20, 2007, 19:22 »
αυτην την εταιρια την γνωρίζω και μπορω να πω πως ειναι σχετικα ακριβει με εναν απλω φανοποιο!αλλα σιγουρα η δουλεια που θα κανουν θα ειναι πραγματικοα καλη δεν εχω δοκιμασει!απλα πηγα και ρωτησα για 3-4 σημαδακια σε πλαστηκο προφιλακτηρα σε bmwE46 και μου ειπε 3ψηφιο αριθμο!και πηγα σε αλλων και μου την εφτιαξε με 40?
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 20, 2007, 21:07 »
αυτην την εταιρια την γνωρίζω και μπορω να πω πως ειναι σχετικα ακριβει με εναν απλω φανοποιο!αλλα σιγουρα η δουλεια που θα κανουν θα ειναι πραγματικοα καλη δεν εχω δοκιμασει!απλα πηγα και ρωτησα για 3-4 σημαδακια σε πλαστηκο προφιλακτηρα σε bmwE46 και μου ειπε 3ψηφιο αριθμο!και πηγα σε αλλων και μου την εφτιαξε με 40?

Δες αυτό: http://www.chipsaway.gr/gr/main_gr.htm
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 22, 2007, 03:01 »
αυτην την εταιρια ενοω! ;)δεν ηθελα να την γραψω μη και ηταν διαφήμιση! :)ακριβη μου φανηκε σε σχεση με τουσ κλασσικους φανοποιους δεν λεω αν κρινω απο καποια δειγματα και το ποσο πολυ δοθλεια ειχαν πρεπει να κανουν πολυ καλη δουλεια!θα προτιμουσαν εικει να το παω για οληκο βαψιμο παρα για επιδιόρθωση!
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 22, 2007, 08:54 »
αυτην την εταιρια ενοω! ;)δεν ηθελα να την γραψω μη και ηταν διαφήμιση! :)ακριβη μου φανηκε σε σχεση με τουσ κλασσικους φανοποιους δεν λεω αν κρινω απο καποια δειγματα και το ποσο πολυ δοθλεια ειχαν πρεπει να κανουν πολυ καλη δουλεια!θα προτιμουσαν εικει να το παω για οληκο βαψιμο παρα για επιδιόρθωση!

Είναι κυρίως για πολυτελή αυτοκίνητα που κάποιος θέλει να επισκευάσει πολύ γρήγορα χωρίς το πρόβλημα του κόστους. Μου είχε ζητήσει για να μου φτιάξει γρατζουνιά στην πόρτα( απο κλειδί ή κάτι τέτοιο) 140 ευρώ ενώ τελικά με 80 ευρώ την έβαψα ολόκληρη στον φαναρτζή. Εκτός αυτού όπως ισχυρίζεται υπάρχει περίπτωση να μην πετύχει ακριβώς το χρώμα  :o
Δεν την θεωρώ συμφέρουσα λύση.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Γ.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 22, 2007, 13:28 »
αυτην την εταιρια ενοω! ;)δεν ηθελα να την γραψω μη και ηταν διαφήμιση! :)ακριβη μου φανηκε σε σχεση με τουσ κλασσικους φανοποιους δεν λεω αν κρινω απο καποια δειγματα και το ποσο πολυ δοθλεια ειχαν πρεπει να κανουν πολυ καλη δουλεια!θα προτιμουσαν εικει να το παω για οληκο βαψιμο παρα για επιδιόρθωση!

Είναι κυρίως για πολυτελή αυτοκίνητα που κάποιος θέλει να επισκευάσει πολύ γρήγορα χωρίς το πρόβλημα του κόστους. Μου είχε ζητήσει για να μου φτιάξει γρατζουνιά στην πόρτα( απο κλειδί ή κάτι τέτοιο) 140 ευρώ ενώ τελικά με 80 ευρώ την έβαψα ολόκληρη στον φαναρτζή. Εκτός αυτού όπως ισχυρίζεται υπάρχει περίπτωση να μην πετύχει ακριβώς το χρώμα  :o
Δεν την θεωρώ συμφέρουσα λύση.

Αν νοιάζεστε πολύ για τα γρατζουνίσματα, όπως εγώ, γιατί δεν διαβάζετε το τελευταίο μηνυμα της 1ης σελίδας  αυτού του θέματος;
Hisamitsu Horigome

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 23, 2007, 09:57 »
3. Γρατζουνίες επιφανειακές στο χρώμα που γίνονται όταν το ένα γίμνυ ακολουθεί το άλλο και το πρώτο αποφάσισε να περάσει ανάμεσα σε δύο μεγάλους θάμνους που δεν χωράει το γίμνυ να περάσει. Με αλοιφή που λειαίνει το χρώμα διορθώνονται. Αρκεί να μην εξαλείψεις όλο το χρώμα, άφησε λίγο και για μελλοντικές γρατζουνιές!
Δοκίμασα και πέτυχα μόνο στις δύο πρώτες κατηγορίες, η τρίτη να μην μου τύχει!!!

Τα προβλήματα αρχίζουν, όταν ο θάμνος είναι πουρνάρι, και λίγο μικρότερο απο το Jimny lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 23, 2007, 15:59 »
3. Γρατζουνίες επιφανειακές στο χρώμα που γίνονται όταν το ένα γίμνυ ακολουθεί το άλλο και το πρώτο αποφάσισε να περάσει ανάμεσα σε δύο μεγάλους θάμνους που δεν χωράει το γίμνυ να περάσει. Με αλοιφή που λειαίνει το χρώμα διορθώνονται. Αρκεί να μην εξαλείψεις όλο το χρώμα, άφησε λίγο και για μελλοντικές γρατζουνιές!
Δοκίμασα και πέτυχα μόνο στις δύο πρώτες κατηγορίες, η τρίτη να μην μου τύχει!!!

 ;) πολυ καλη λυση για τις επιφανιακες γρατζουνιες!
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 25, 2007, 13:25 »
Jeeping + γρατζουνιες + βαθουλώματα... πανε μαζί... τι να κάνουμε...

Κάθε γρατζουνιά είναι και ένα τατουάζ κάθε εκδρομής..!!  lol
Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Jeeping και γρατζουνιες...
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 26, 2007, 22:25 »
Jeeping + γρατζουνιες + βαθουλώματα... πανε μαζί... τι να κάνουμε...

Κάθε γρατζουνιά είναι και ένα τατουάζ κάθε εκδρομής..!!  lol

Ενίοτε και παρκαρίσματος lol lol lol lol
χάζευε κόσμος το παρκαρισμένο jimny σου lol lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης