Αποστολέας Θέμα: Aντικατασταση καπακιου μηχανης g13bb  (Αναγνώστηκε 12888 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: Aντικατασταση καπακιου μηχανης g13bb
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 03, 2012, 21:50 »
εχω πλεξουδα απο και εγκεφαλο απο το gti αν και σκεφτομαι και εγω μηπως καταργησω το dizzy μιας και υπαρχει  ενας αγραφος kms εχω 4 ποντους βοdy lift λες να εχω κερδισει τιποτα για την χωροθετηση του ντριστιμπιτερ ?? τωρα σκεφτομαι αλλα λες ο αλλος στροφαλος του gti να εχει αλλο βολαν- αλλο δισκο και να χουμε θεματα με μπριζντερεκ...  0_21

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Aντικατασταση καπακιου μηχανης g13bb
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 03, 2012, 22:00 »
Το κοπάνημα δεν το γλυτώνεις... κ επειδή ακριβώς από πίσω είναι το ψυγείο κ το βεντιλατέρ του καλοριφέρ και δεν θέλεις να σπάσεις κανένα από τα 2, θα πέσει προληπτικό ψήλωμα.

άλλος στρόφαλος, βολάν ίδιο νομίζω, κανένα πρόβλημα με το κούμπωμα του σασμάν...

έχεις υπόψιν σου κόστος για προγραμματισμό?

είναι μεγάλη δουλειά το να βάλεις σένσορα εκκεντροφόρου για να καταργήσεις το ντρισιμπιτερ....

έχεις όλους τους σενσορες από το GTI? ενας MAF ας πούμε πάει γύρω στα 100 μεταχειρισμένο και είναι κ δυσεύρετοι. Ηλεκτρονική έχεις? βεβαιώσου πως έχεις όλα τα κομμάτια που χρειάζονται, γιατί αν βρήκες σκέτο το μοτέρ 300, μετά θα ανέβεις πολύ σε κόστος, και το κακό είναι ότι δεν βρίσκεις εύκολα μεταχειρισμένα

εν ολίγοις όλα τα από πάνω πιστεύω πως δεν συμφέρουν περισσότερο από ένα 1.6 μοτέρ
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: Aντικατασταση καπακιου μηχανης g13bb
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 09:24 »
Αν δεν θες να κανεις πατεντες και θες ενα καπακι να κανεις την δουλεια σου κοιτα και αυτο:
http://cylinder-heads-experts.car.gr/parts/view/1201020/
το καλοκαιρι ειχε παρομοιο προβλημα ενα vitara και παραγγελαμε απο εκει ,320-340 ευρω πηγε με μεταφορικα αν θυμαμαι καλα.Οι τυποι ειναι επαγγελματιες (παραδοσεις- πληρωμες κλπ)και το σημαντικοτερο ο μηχανικος που το εβαλε λεει οτι ειναι ιδιο με το μαμα .Μεχρι στιγμης το vitara εχει κανει 7000 χωρις προβληματα(καει και υγραεριο). Εχε το στην ακρη του μυαλου σου.....
Λενε οτι εχει και εγγυηση (αχρειαστη να ειναι  lol )

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Aντικατασταση καπακιου μηχανης g13bb
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 12:48 »
Καλή τιμή ρε παιδιά αλλά εγώ στη θέση σου dt200r θα άλλαζα μοτέρ αμέσως.Με το 1.6 θα έχεις και λιγότερη κατανάλωση και καλύτερες επιδόσεις.
Nobody is perfect...except the captain!!!!