Αποστολέας Θέμα: Με πόσα?  (Αναγνώστηκε 6648 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: Με πόσα?
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 02, 2006, 18:53 »
Παιδεσ εγω παντςσ κανω με το καμαρι μου μια 280αρα το κολυ!!!! bhe bhe Ηθελα snorkel k KN φιλτρακι ο παιχταρας... ασε μιν μιλισω για τα λαστηχα τι κανουν ...... >10464 >10464 >10464 >10464

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: Με πόσα?
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 03, 2006, 10:53 »
Να πω και εγώ με την σειρά μου ότι για το Τέριος η καλύτερη ταχύτητα είναι 90 χιλ/ώρα. Αθήνα-Σπερχειάδα περί τω 250 χιλιομέτρων 12 λίτρα σούπερ αμόλυβδης. (έχει σημασία και η βενζίνη κατά την άποψή μου αλλά από ποιά βάζεις ;)  )

και κάνουμε τους υπολογισμούς:
12 λίτρα κάνεις 250 χιλ
46 λίτρα πόσα χιλ?

Η απάντηση είναι 958,333333333 χοντρικά σας λέω 900 άντε και 800 άρε Ιάπωνες τι μας κάνετε και μασ τρελένετε j12 j12 j12


Φίλε με όλο το σεβασμο κάπιο λάθος θα έκανες... Το Alto 1.0 της αδερφής μου καίει 4,5l/100Km σε ταξίδι... Δεν νομίζω κανείς εδω μέσα να έχει καταφέρει μικρότερη κατανάλωση απο την εργοστασιακή... Προσωπικά την καλύτερη κατανάλωση που πέτυχα ποτέ ήταν Ηγουμενίτσα - Πάτρα με 75-80 περίπου 8,5 λίτρα/100χλμ ... Μια φορά το έκανα και δεν το ξανακάνω... lol Όσο για την βενζίνη, προσωπική μου άποψη είναι οτι οι βενζίνες 100οκτανίων είναι για αμάξια δρόμου. Τα δικά μας καίνε βασικά λόγο κοντών σχέσεων. Τι να τα κάνεις τα 150 άλογα αν η 5η στα 100 έχει 4000 στροφές??? Ψάξε πως βγαίνει η κατανάλωση ενώς κηνητήρα και θα καταλάβεις...
 
Προς θεού φίλε άγγελε καμιά παρεξήγηση. Σιγά μην χαλάσουμε τις καρδιές μας για αυτά. Να μου έλεγες για κανένα κοντοσούφλι θα σου έλεγα ΝΑΙ j12   Όσο αφορά τώρα την αυτονομία από τα λόγια στην πράξη είναι δύσκολα τα πράγματα 0_21 0_21. Θα ήθελα πραγματικά να το δοκιμάσω κάποτε αλλά βλέπεις με 90 χιλ στην εθνική και ταξίδι κινδυνεύεις να σε πατήσουν και οι νταλίκες. Σε καμιά μεγάλη εκδρομή αν τυχόν κάνω και δεν βιάζομαι θα ήθελα πραγματικά να το δοκιμάσω να δω τι γίνεται με την κατανάλωση. Τώρα δεν ξέρω μήπως μετρά και η μόνιμη τετρακίνηση ή περισσότερο στο τζίμνι που έχει πίσω κίνηση. Όσο για την βενζίνη πιστεύω ακράδαντα ότι παίζει ρόλο και στα δικά μας αυτοκίνητα. Αυτό το λέω γιατί από την μέρα που πήρα καινούργιο το αμάξι βάζω 100 οκτανίων. εδώ και 5 γεμίσματα έβαλα απλή αμόλυβδη και είδα αύξηση της κατανάλωσης εντός και εκτός πόλης. :-[  Πως γίνεται η μία να μου βγάζει αυτονομία μέσα στην πόλη 300 χιλιόμετρα με περίπου 40 λίτρα απλή αμόλυβδης και η σούπερ να μου βγάζει 400 με 450?? αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω βρε παιδιά. Για αυτό πιστεύω ότι στα μικρού κυβισμού παίζει ρόλο όχι τόσο στην απόδοση όσο και στην αυτονομία. Όχι όμως με όλες τις εταιρίες καυσίμων ;)
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Με πόσα?
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 03, 2006, 15:26 »
ποια εταιρεια βαζεις big-terios?
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: Με πόσα?
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 09, 2006, 14:05 »
Bp ultimate 100 οκτανίων. Δοκίμασα περίπου 10 γεμίσματα και shell v-power racing. Καλή μας δεν κάνει για μένα. Αυτονομία σχεδόν ίδια αλλά δεν έχει τις επιδόσεις που έχει η BP για μένα. Παίζει ρόλο και το αυτοκίνητο :)
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O