Αποστολέας Θέμα: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...  (Αναγνώστηκε 11819 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !


Καλα μας φιλαρακια... για οσους δεν ανηκουν στους προνομιουχους που θα φυγουν τριημερο ή διημερο την επομενη Κυριακη, δηλ την 29 Οκτωβρη 2006, λεμε να κανουμε μια βολτουλα στη Ζηρεια, στην ορεινη Κορινθια...

Η ορεινη Κορινθια, προσφερει αφανταστα ομορφα και καταπρασινα τοπια, ποταμια, χμμμμ... λιμνες, αλλα και ομορφες, χαλαρες off road εμπειριες μεσα απο αρκετα βατες διαδρομες!



Το ραντεβου μας για οσους ενδιαφερονται, θα ειναι στις 9:00 το πρωι, στο parking των διοδιων της Ελευσινας.

Θα ακολουθησουμε την εθνικη οδο Αθηνων-Κορινθου-Πατρων με κατευθυνση προς τη Πατρα και κατοπιν βγαινουμε απο την εξοδο προς Ξυλοκαστρο & Τρικαλα Κορινθιας.



Kαλο θα ηταν να παιρναμε μαζι μας και κανα σαντουιτσακι ή... ξηρα τροφη, να κολατσισουμε και μια σταλα μεσα στη φυση, ετσι σε καποιο διαλλειμα...
Κατοπιν, στο τελος της διαδρομης, αν θελετε, μπορουμε να καταληξουμε σε γραφικο ταβερνακι στη Ζαρουχλα, τρωγοντας πεντανοστιμη προβατινα ή παϊδακια!




Αναλογως με το τι ωρα τελειωσουν οι ανωριμοτητες μας, μπορουμε να συνδυασουμε καφεδακι με την αλλη, αλλα ασφαλτινη παρεα των παιδιων του ΗSC, που και εκεινοι θα ειναι εκδρομη στο Ναυπλιο...:http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,986.0.html

H διαδρομη της εκδρομης, χαρακτηριζεται ως ΠΕΡΙΗΓΗΤΙΚΗ και ευκολη προς μετρια, ως προς τη δυσκολια της...  Δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα με τα "μαμα" αυτοκινητα και δεν υπαρχουν ιδιαιτερες απαιτησεις..
Το μονο που χρειαζεται ειναι η καλη σας διαθεση, φωτογραφικες μηχανες ή/και video καμερες...
Καλο θα ειναι (γενικοτερα...) να υπαρχει ιμαντας και κανα δυο ναυτικα κλειδια στα αυτοκινητα μας... ετσι, για τη λασπη...




Λοιπον, τι λετε?

Θα ειμαστε οι:


1. Νicksi - Emily  (το τηλεφωνο μου ειναι το 6972252000, αχρειαστο να ναι...)
2.
3.
4.
5.
6.



Για τη καλυτερη επικοινωνια μας, τα "επισημα" καναλια και οι συχνοτητες που θα χρησιμοποιουμε, ειναι τα παρακατω:

α. Για τους χρηστες συσκευων PMR, βασικο καναλι το 3  με εναλλακτικο το  7,

β. Για τους χρηστες συσκευων CB, βασικο καναλι το 31  με εναλλακτικο το  21,

γ. Για τους χρηστες συσκευων VHF, βασικη συχνοτητα η 140.140  με εναλλακτικη την  141.140.


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2006, 11:46 από Nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Apostolis

  • Επισκέπτης
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 00:03 »
1. Νicksi - Emily  (το τηλεφωνο μου ειναι το 6972252000, αχρειαστο να ναι...)
2. Apostolis (να του βαλω κατι ΡΖΕRO που εχω δηλαδη...........)
3.
4.
5.
6.



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2006, 00:35 από Apostolis »

Αποσυνδεδεμένος wintaxt

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΕΟΣ???@!@!@ ΚΑΤΩ ΟΙ ΝΕΟΙ!!!
    • www.jimnyclub.com///www.thebench.gr
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 01:29 »
1. Νicksi - Emily  (το τηλεφωνο μου ειναι το 6972252000, αχρειαστο να ναι...)
2. Apostolis (να του βαλω κατι ΡΖΕRO που εχω δηλαδη...........)
3.
4.
5.
6.
7,
8.
9.
10.wintaxt
.
.
.


ΥΓ:Ελπιζω νικο το καρουλι μου να μπορεσει να ολοκληρωσει τη διαδρομη ολοκληρη κ να μην χρειαστει να φορτοθουμε σε αλλων.. :'( :-[...Βασικα ειμαι μεσα αλλα αν η παλιο δουλεια με κρατησει πισω θα ειδοποιησω!





Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 09:39 »
Νικηφορε μην αγχωνεσαι καθολου, ειναι αρκετα βατη η διαδρομη, καμμια σχεση με αυτο που εζησες προχθες και σου εγγυωμαι οτι θα ξετρελαθεις εκει επανω!!!
Προχωραμε αφοβα!!!

Βεβαια, για οποιον θελει (ακους Αποστολη?) και χωρις να ειναι υποχρεωτικο, εχει και κομματια που μπορουμε να μπουμε και να παιξουμε πιο... σκληρα παιγνιδια και γιατι οχι, να δοκιμασουμε και τα αυτοκινητα μας!!!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Eleana

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • The Abyss Club
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 11:06 »
1. Νicksi - Emily  (το τηλεφωνο μου ειναι το 6972252000, αχρειαστο να ναι...)
2. Apostolis (να του βαλω κατι ΡΖΕRO που εχω δηλαδη...........)
3. Eleana
4.
5.
6.
7,
8.
9.
10.wintaxt

 j12

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 16:01 »
Θειο θα ειναι το boss στα Τρικαλα Κορινθιας θα του δωσω το τηλ σου να κανονισετε να ερθει και αυτος στη εκδρομη (θα ειναι με navara)! 8)

Αποσυνδεδεμένος chriska

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 18:12 »
1. Νicksi - Emily  (το τηλεφωνο μου ειναι το 6972252000, αχρειαστο να ναι...)
2. Apostolis (να του βαλω κατι ΡΖΕRO που εχω δηλαδη...........)
3. Eleana
4.
5.
6.
7,
8.
9.
10.wintaxt
11.
12.
13.chriska lol lol lol
Ρε συ Νίκο, που την είδες την προβατίνα στην Ζαρούχλα;
Αλλιώς βλέπουμε τα κοκκόρια στο Φενεό ή παίρνουμε το δρόμο για τη Καρυά 8)  ha ha lol  lol
Α,ξέχασα και κάτι για το σημείο συνάντησης........
Σε 2 χιλιόμετρα απο τα διόδια της Ελευσίνας υπάρχει πιο ήσυχο μέρος το πρατήριο καυσίμων Αegean με ανετο χώρο parking και καφεδοσαντουιτς ανατολικών χωρών lol lol lol(λεω εγω τώρα........)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2006, 18:18 από chriska »
“ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΠΑΣ”
Christoforo Caneli

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 19:54 »
Ρε συ Νίκο, που την είδες την προβατίνα στην Ζαρούχλα;
Αλλιώς βλέπουμε τα κοκκόρια στο Φενεό ή παίρνουμε το δρόμο για τη Καρυά 8)  ha ha lol  lol

Kαλα ρε παλουκαρι... αμα δεν εχει προβατινα ο κυρ Αντρεας στη Ζαρουχλα, θα παμε στο Φενεο για κοκκορα κρασατο και λαγο...!!!  Παντως νηστικοι δε θα μεινουμε, ειναι σιγουρο!!!

Οσο για το...

Α,ξέχασα και κάτι για το σημείο συνάντησης........
Σε 2 χιλιόμετρα απο τα διόδια της Ελευσίνας υπάρχει πιο ήσυχο μέρος το πρατήριο καυσίμων Αegean με ανετο χώρο parking και καφεδοσαντουιτς ανατολικών χωρών lol lol lol(λεω εγω τώρα........)

Εκει να παμε βραδυ για να εχει και ενδιαφερον!!!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος wintaxt

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΕΟΣ???@!@!@ ΚΑΤΩ ΟΙ ΝΕΟΙ!!!
    • www.jimnyclub.com///www.thebench.gr
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 20:06 »
Νικηφορε μην αγχωνεσαι καθολου, ειναι αρκετα βατη η διαδρομη, καμμια σχεση με αυτο που εζησες προχθες και σου εγγυωμαι οτι θα ξετρελαθεις εκει επανω!!!
Προχωραμε αφοβα!!!

Βεβαια, για οποιον θελει (ακους Αποστολη?) και χωρις να ειναι υποχρεωτικο, εχει και κομματια που μπορουμε να μπουμε και να παιξουμε πιο... σκληρα παιγνιδια και γιατι οχι, να δοκιμασουμε και τα αυτοκινητα μας!!!


Νικο το μονο που με χαλασε εκει πανω στα ψηλα τα ορη ηταν οτι κ εγω δεν μπορουσα να συμμετασχω!!Τπτ αλλο ολα ηταν υπεροχα!!

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 25, 2006, 22:14 »
1. Νicksi - Emily  (το τηλεφωνο μου ειναι το 6972252000, αχρειαστο να ναι...)
2. Apostolis
3. Eleana
4.
5.
6.
7,
8.
9.
10. wintaxt
11.
12.
13. chriska
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 26, 2006, 06:52 »
 Προβατο και μαλιστα αριστης ποιοτητας εχει στην Καρυα για τους ενδιαφερομενους cl clστην ταβερνα του Γογολα...."Η Καρυα"6-7 χλμ απο Τρικαλα........μιαμ μιαμ!!
Γεια χαραδραααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Γ.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 26, 2006, 07:29 »
1. Νicksi - Emily  (το τηλεφωνο μου ειναι το 6972252000, αχρειαστο να ναι...)
2. Apostolis
3. Eleana
4. Δημήτρης Γ. + Ελένη
5.
6.
7,
8.
9.
10. wintaxt
11.
12.
13. chriska


Και εμείς μέσα  <rsm_
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2006, 08:18 από Nicksi »
Hisamitsu Horigome

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 26, 2006, 20:04 »
Λόγω του ότι οι φίλοι που μας ακολουθούν στις εκδρομές & τις βόλτες μας, γίνονται όλο και περισσότεροι, θα ήθελα να σας παρακαλέσω να ρίξετε και μια ματιά στο παρακάτω...

Είναι ένας μικρός οδηγός και πιστεύω οτι μας βοηθάει όλους, στο να μην έχουμε διάφορα... ευτράπελα σε κάθε μας εξόρμηση...  Μικρές, αλλά βασικές συμβουλές...


                      Λίγες πληροφορίες για ασφαλή οδήγηση σε κονβόυ.

1. Ανοίγουμε το CB ή το PMR για να ακούμε τις πληροφορίες που λέει ο πλοηγός και όταν εκπέμπουμε, δεν μιλάμε περισσότερο από 10 δευτερόλεπτα.

2. Σε καμμία περίπτωση, δεν προσπερνάμε τα άλλα αυτοκίνητα της ομάδας.

3. Στον αυτοκινητόδρομο, τα οχήματα πρέπει να έχουν μεταξύ τους απόσταση 50 μέτρων. 
Κρατάμε 10 - 20 μέτρα απόσταση ανάμεσα στα οχήματα σε οδήγηση στο χώμα.  Εφόσον το κονβόυ σταματήσει μέσα στην διαδρομή για οποιονδήποτε λόγο εκτός διαλλείματος, τα οχήματα θα πρέπει να διατηρούν τις μεταξύ τους αποστάσεις για τυχόν μανούβρες.
Προσπαθήστε να αποφύγετε μεγάλες αποστάσεις μεταξύ των αυτοκινήτων.
Χαλάει το κονβόυ και καθυστερεί η ομάδα.


4. Όταν οδηγούμε σε κονβόυ, για να μην χανόμαστε, πρέπει το κάθε προπορευόμενο όχημα να ελέγχει αν το όχημα που ακολουθεί, έχει δεί την αλλαγή πορείας, δηλαδή να περιμένει τον επόμενο σε κάθε στροφή ή διασταύρωση.  Πάντα ελέγχουμε με τον καθρέπτη αν μας ακολουθεί ο "πίσω" μας και τον περιμένουμε αν & όποτε χρειάζεται!

5. Τα οχήματα ακολουθούν πάντα την πορεία του πλοηγού και δεν βγαίνουν από την πορεία του, χωρίς προηγουμένως να έχουν ενημερώσει τον πλοηγό.
Όταν θέλουμε να πραγματοποιήσουμε μία στάση εκτός των προγραμματισμένων, πρέπει πρώτα να ενημερώσουμε τον πλοηγό της διαδρομής.


6. Για το πέρασμα κάποιου εμποδίου τα οχήματα θα πρέπει να το περνούν ένα-ένα κάθε φορά. Οι οδηγοί θα πρέπει να σέβονται τις υποδείξεις του πλοηγού. Σε δύσκολα περάσματα εφόσον έχει περάσει το προπορευόμενο όχημα θα πρέπει αυτό να κάνει σήμα στο επόμενο να ξεκινήσει και αυτό που ακολουθεί δεν ξεκινάει εάν δεν πάρει αυτό το σήμα.

7. Η ταχύτητα κίνησης, τόσο στην άσφαλτο, όσο και στις off road διαδρομές, καθορίζεται αποκλειστικά και μόνο από τον πλοηγό.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2006, 20:12 από Nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 26, 2006, 22:29 »
1. Νicksi - Emily  (το τηλεφωνο μου ειναι το 6972252000, αχρειαστο να ναι...)
2. Apostolis
3. Eleana
4. Δημήτρης Γ. + Ελένη
5.
6.
7. Menia + Χρήστος
8.
9.
10. wintaxt
11.
12.
13. chriska

Ερώτηση  ???: επειδή υπάρχει περίπτωση να είμαστε στην αρχαία Φενεό από το Σάββατο, μήπως μπορείτε να μας πείτε από ποιο σημείο θα ξεκινήσει η off-road διαδρομή για να σας βρούμε την Κυριακή εκεί;
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: ΖΗΡΕΙΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ, μονοήμερη εκδρομούλα...
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 26, 2006, 22:39 »
Καλή διασκέδαση παίδες cl ΑΛΛΑ Προσοχή. Πέρυσι πολλά αμάξια είχανε προβλήματα με την λάσπη. Ο Νίκος ξέρει σαν πιο ειδικός σε αυτά. Το λέω σαν ενημέρωση και όχι για να το παίξω έξυπνος. Αν μπορέσετε να τα καθαρίσετε και αυθημερόν τα αμάξια τόσο καλήτερα. Σας το λέει παθών με το ψυγείο του το οποίο μετά από πλήσιμο 2 ωρών με πληστικό ακόμα βγάζει λάσπη.

Πάντως αν έχει λάσπη θα είναι τέλεια. j12 roc2


Α και κάτι βασικό μην ακολουθήσετε τον Nicksi στην λίμνη γιατί θα γίνετε υποβρύχια roc2 roc2 87
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O