Αποστολέας Θέμα: Tι να κάνω με τα μπράτσα *&%$#?  (Αναγνώστηκε 4636 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Tι να κάνω με τα μπράτσα *&%$#?
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 11, 2006, 11:45 »
Κωνσταντινε, επειδη μιλησα με το κο Τσουκα για τα μπρατσα, να σε/σας ενημερωσω λιγο για το συγκεκριμενο θεμα...
H εταιρεια Xtreme 4x4  ΔΕΝ αντιπροσωπευει τη συγκεκριμενη εταιρεια (D&G tunning) στην Ελλαδα.
Επειδη και σε καποια αλλα fora εχει γινει θεμα με τα συγκεκριμενα μπρατσα και επειδη διαφοροι "φωτεινοι παντογνωστες" λαμβανουν θεση και κανουν και κριτικη, θα σου εξηγησω τι εννοω...: Εαν ο Τσουκας ηταν αποκλειστικος ή μη αντιπροσωπος στην Ελλαδα, ο Dieter ΔΕΝ θα επρεπε (κανονικα) να πουλαει απ ευθειας τα προιοντα του στη χωρα μας... O Τσουκας, απλα, κανει εμπορια των προιοντων αυτων στην Ελλαδα, χωρις να σημαινει αυτο οτι εχει και την ευθυνη τους... Σε αντιθεση με καποιες αλλες εταιρειες που πραγματικα αντιπροσωπευει (WARN, ARB κλπ κλπ) και που σε καθε περιπτωση φερει και την ευθυνη για τη σωστη τοποθετηση και λειτουργια τους ακομη και για την εγγυηση τους ή επισκευη τους.

Νίκο , απο την μια, το θέμα με τον Dieter είναι αρκετά μπερδεμένο, το να μην απαντάει σε mail πελατών του πιστέυω ότι μας δίνει και ένδειξη του κύρους της ετερείας του...
Τωρα θα μου πεις αν κρίνεις απο αυτό που τον πρωτοέφερε στην Ελλάδα...
Απο την άλλη, δεν μπορείς να πείς σε κανένα χρήστη σε οποιοδήποτε forum να μην γράφει την γνώμη του και την κριτική του, βέβαια υπάρχουν και ημιμαθείς , οι οποίοι είναι χειρότεροι των αμαθών, εγώ κρίνω το αν είναι καλοπροέρετη η πράξη ή όχι..(εγώ καταλαβαίνω ότι το ενοείς έτσι, σε ξέρω άλλωστε ;)
Και απο την παράλλη ;D όταν εμπορεύεσε κάτι σαν έμπορος φέρεις και την ευθύνη για το προιόν που πουλάς, για τον απλούστατο λόγω ότι εσένα βλέπει ο καταναλωτής.
Καταλαβαίνωντας αυτό ο Βαγγέλης φροντίζει για τους πελάτες του, κάνοντας κάτι που θα έκανε ο οποιοσδήποτε πιστεύω ελεύθερος επαγγελματίας του είδους, που θα ήθελε να λέγεται σταθερή αξία στον χώρο, είτε λέγετε Αθανασίου, Κοκολάκης, Καραφωτιάς κτλ κτλ και σόρυ εαν ξεχνάω κάποιον..

Αυτό που πρέπει να προσέξετε είναι το εξείς...
Όντως σαν πρόταση ακούγεται καλή, έχοντας παρακολουθήσει και το μεράκι σου για το jimny στα φορουμ, και με την γνώση ότι δεν είσαι επαγγελματίας(magazatoras) του χώρου...
Γιατί ο Dieter καλύτερος είναι θα μου πεις???
Ενδιαφέρουσα πρόταση.....

Είναι απο την ανάρτηση του Απόστολου, απάντηση μου στην συγκεκριμένη εργασία...
www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,393.msg6571.html#quickreply

Αυτό που έχω να πω είναι το εξείς...
Γιατί υποτιμούμε συνεχώς το Ελληνα χομπίστα που φτιάχνει κάτι με μεράκι??
Υπάρχουν ότνως πιθανότητες να πάθεις κάτι, αλλά έλα πές μου τώρα απο την πλευρά του παθόντα, εαν πάθεις κάτι , και την γλιτώσεις φυσικά(αν και με τα μπράτσα είναι ανάλογο με την ταχύτητα που θα κινήσε δυστηχώς..) ποιόν πηδάς μετά??
Ο Dieter είναι μακριά...και δεν απαντάει και στα e-mail...
Ο Αποστολος, ο Ξάνθος, και γενικά ο οποιοσδήποτε πουλάει ένα προιόν(φέρει συνάμα και την ευθύνη για την ποιότητα του..) πρέπει να προσέχει πολύ τι πουλάει, και όποιος αγοράζει πρέπει να προσέχει τι αγοράζει και απο που κτλ είναι δίπλα κάπου θα τον πετύχεις....
Πρέπει να προσέχουμε τελικά τι αγοράζουμε και απο που...
Μια καταγγελία άλωστε στο  http://62.192.64.71/default.asp?cid=34 , το σπάσιμο μπράτσου άλλωστε, ανάλογα με την ταχύτητα μπορεί να αποβεί και θανάσιμο για τον οδηγό και τους επιβαίνοντας...και να δεις μετά γιατί τραβιέται και ποιός...
Εκτός του ότι προιόντα της συγκεκριμένης ετερείας δεν θα πάρω ποτέ, θα προστατέψω και τον οποιονδήποτε μπορώ, μιας και το να μην απαντάς με τον πελάτη σου( που του τα έχεις πάρει κανονικά πρώτα...) είναι το πλέον ανήθηκο στους άτυπους κανόνες του εμπορίου...
Αυτά και συγνώμη για την καυστικότητα του ποστ, αλλά τα πέρνω με την ανευθυνότητα, ειδικά όταναυτή τείνει να αποβεί μοιράια όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση...
Αυτά
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος xtreme 4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
Απ: Tι να κάνω με τα μπράτσα *&%$#?
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 11, 2006, 16:17 »
Κύριοι ,

Επειδή βλέπω οτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με όσους ΔΕΝ έχουν προμηθευτεί μπράτσα απο εμάς , θα ήθελα για να βοηθήσω την κατάσταση αυτή να γίνει το εξής  .

 Με email και όχι τηλεφωνικά στο info@xtreme4x4.gr έως την Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2006 ,να με ενημερώσουν όσοι ενδιαφέρονται για αντικατάσταση και θα αναλάβουμε εμείς να τα φέρουμε για λογαριασμό τους απο το Βέλγιο (οχι να τα τοποθετήσουμε)
Υποχρέωσή τους θα είναι να μας φέρουν τα μπράτσα που έχουν (και δεν έχει γίνει καμία τροποποίηση) όταν θα έρθουν να παραλλάβουν τα καινούργια.
Την τοποθέτηση εάν θέλουν μπορούμε να την αναλάβουμε κατόπιν συμφωνίας .

Δυστυχώς η ενημέρωση που είχα εχθές είναι οτι τα μπράτσα σύμφωνα πάντα με την DG Tuning θα τα έχουμε σε 3-4 εβδομάδες .

Περιμένω τα email σας .

Βαγγέλης Τσούκας

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Tι να κάνω με τα μπράτσα *&%$#?
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 11, 2006, 17:00 »
 _supr> _231;
Γιάννης Δημητρέλης