Αποστολέας Θέμα: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD  (Αναγνώστηκε 22939 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
  • Ή θα βρούμε τον δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 20:13 »
Μια κ βλέπω ότι έχεις ασφάλτινο προσανατολισμό, εγώ σου προτείνω τα MAD... Με ένα καλό αμορτισέρ, θα δέσει πολύ το αυτοκίνητο και θα το χαίρεσαι, χωρίς να το φοβάσαι...

Μετά στο ίδιο περίπου ύψος είναι τα ΟΜΕ, που είναι πιο μαλακά όμως...
Ή θα βρούμε το δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...

Όταν θα μπαίνεις στις στροφές,
κατέβαζε δευτέρα,
γιατί θα φας αμορτισέρ,
ψαλίδι, κρεμαγιέρα...

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 20:30 »
Μια κ βλέπω ότι έχεις ασφάλτινο προσανατολισμό, εγώ σου προτείνω τα MAD... Με ένα καλό αμορτισέρ, θα δέσει πολύ το αυτοκίνητο και θα το χαίρεσαι, χωρίς να το φοβάσαι...

Μετά στο ίδιο περίπου ύψος είναι τα ΟΜΕ, που είναι πιο μαλακά όμως...

Σαν ελατήρια τα  OME είναι σκληρότερα από τα mad, σωστά δεν τα λέω?

Αποσυνδεδεμένος fanis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIANS
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 21:04 »
Αυτό που κερδίζεις είναι βύθισμα και όχι κρέμασμα.  ;)

ΗΛΙΑΣ

  • Επισκέπτης
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 21:26 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΑΜΑΤΟ JIMNY Κ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ Κ ΕΛΑΤΗΡΙΑ Κ ΝΑ ΤΟ ΨΗΛΩΣΩ 4-5 cm 
ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΟ... (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Κ ΠΗΓΕΝΕΙ ΣΑΝ ΒΑΡΚΑ...)

Giorgos

  • Επισκέπτης
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 21:43 »
Τι εβαλε ο φιλος σου?

Αποσυνδεδεμένος ΗΛΙΑΣ Θ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 22:57 »
ΕΒΑΛΕ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΕΣ Κ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΧΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ...ΟΥΤΕ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ!ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ Κ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΠΛΗΡΩΣΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΛΑΤΗΡΙΑ 780ε Κ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΦΙΛΗΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ!ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΩΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΕΛΑΤΗΡΙΩΝ Κ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΗΛΩΣΩ 4-6cm K TO ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ 80 ΑΣΦΑΛΤΟ Κ 20 ΧΩΜΑ!


Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 23:58 »
ΕΒΑΛΕ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΕΣ Κ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΧΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ...ΟΥΤΕ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ!ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ Κ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΠΛΗΡΩΣΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΛΑΤΗΡΙΑ 780ε Κ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΦΙΛΗΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ!ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΩΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΕΛΑΤΗΡΙΩΝ Κ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΗΛΩΣΩ 4-6cm K TO ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ 80 ΑΣΦΑΛΤΟ Κ 20 ΧΩΜΑ!



οταν εννοεις ασφαλτο, εννοεις να εχει κρατηματα ασχετως με το κοπανημα, ή να ειναι μαλακό για να μη σου φευγουν τα σφραγισματα; ή κατι ενδιαμεσο... ;
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 26, 2006, 01:12 »
ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΗΛΩΣΩ 4-6cm K TO ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ 80 ΑΣΦΑΛΤΟ Κ 20 ΧΩΜΑ!
Αυτο ειναι ακυρο.Δεν πιστευω να εχει χρησιμοποιησει καποιος 6ποντη ή 4ποντη για τετοια χρηση!
Οι περισσοτεροι απο εμας χρησιμοποιουμε μεγαλυτερες αναρτησεις για εκτος δρομου διαδρομες!
ΜΕΓΑΛΗ αναλυση η αναρτηση! lol lol
Η λογικη λυση ειναι εδω ή και εδω
απ'οτι λενε αυτοι που τις εχουνε δοκιμασει(μεγαλη υποθεση) ;)

Καλως ηρθες  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2006, 01:17 από bilias_jr »

Αποσυνδεδεμένος ΗΛΙΑΣ Θ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 26, 2006, 11:54 »
ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΩ gc.EΧΑΡΗΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ bilia ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΠΗ.ΓΝΩΡΗΖΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ?ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΜΠΑΚΑΛΙΔΕΣ...

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 26, 2006, 12:44 »
Επειδή δεν μπορώ να σου ζητήσω να διορθώσεις την ορθογραφία σου θα σου ζητήσω να μην γράφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 26, 2006, 12:54 »
ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΩ gc.EΧΑΡΗΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ bilia ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΠΗ.ΓΝΩΡΗΖΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ?ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΜΠΑΚΑΛΙΔΕΣ...

Mεγάλο πράγμα το να συστήσεις μαγαζί μιας και το να είναι κάποιος ευχαρηστημένος είναι σχετικό...και εξαρτάτε και απο το που μένεις...
Πάντως το να ψηλώσεις 4-6 πόντους(4 είναι το όριο για μετατροπές..) και να έχεις αυτοκίνητο για 80/20 είναι ανέφικτο, μην το κάνεις εαν σε αυτό το 20 % δεν κάνεις κάποια πράγματα που θα σου αρέσουν...
Δες πρώτα τα όρια του αυτοκινήτου σου(που είναι σίγουρα πάνω απο τα δικά σου) για την εκτός δρόμου κίνηση, έλα και σε καμιά μάζωξη, ή βρές κάποιον χρήστη απο εδώ που να είναι κοντά σου, να δεις τι κάνει το αυτοκίνητο μαμίσιο με μια 4άδα λάστιχα, και μετά αποφάσισε τι θες να κάνεις....
Εαν το ψήλωμα το θες για εφε και μονο, συμβουλή εγώ προσωπικά δεν σου δίνω, γιατί και κούτσουρο να το κάνεις για να κρατάει, σηκώνεις αρκετά ψηλότερα, το είδη ψηλό κέντρο βάρους του αυτοκινήτου..
Λέγοντας Μπακάλιδες τι ενοείς??
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 26, 2006, 16:26 »
ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΩ gc.EΧΑΡΗΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ bilia ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΠΗ.ΓΝΩΡΗΖΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ?ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΜΠΑΚΑΛΙΔΕΣ...

ηλια, στην αθηνα υπαρχουν 2-3 καλα μαγαζια που θα σε ικανοποιησουνε οσο αφορα την ποιοτητα τους. Θα σε ενημερωσουνε οι φιλοι απο αθηνα.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος ΗΛΙΑΣ Θ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 18:36 »
Ευχαρηστω πολυ gc.Οσο για τους μπακαληδες που ελεγα πηγα και εβαλα τα mad κ moe +6 και πηγαν να μου  βαλουν το ελατηριο αναποδα.Ευχαρηστω πολυ οσους ενδιαφερθηκαν για τα ερωτηματα που εθεσα...καλο χειμωνα και καλες αναβασεις...!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 27, 2007, 10:58 »
θελω να κρατησω τα πισω monroe και να αλλαξω τα μπροστα με bilstain γιατι τα monroe τα μπροστινα τερματιζουν πολυ ευκολα οταν τρεχω σε σαμαρακια.το υψος του jimny εινα μαμα θα εχω προβλημα που θα ειναι διαφορετικα τα αμορτισερ?

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Setup ανάρτησης : Bilstein & MaD
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 27, 2007, 18:09 »
θελω να κρατησω τα πισω monroe και να αλλαξω τα μπροστα με bilstain γιατι τα monroe τα μπροστινα τερματιζουν πολυ ευκολα οταν τρεχω σε σαμαρακια.το υψος του jimny εινα μαμα θα εχω προβλημα που θα ειναι διαφορετικα τα αμορτισερ?
Αυτο το είχα σκεφτεί κι εγώ σαν δοκιμή αλλά πήγα κατευθείαν στο ψήλωμα . Ετσι όπως το βλέπω πάντως μόνο κάποιος που το δοκίμασε θα μπορούσε να σου΄δώσει μια κατατοπιστική απάντηση. Η' κάνεις το πειραματόζωο εσύ και μαθαίνουμε όλοι.  Πάντως για επικίνδυνο δεν νομίζω να είναι . Καθότι πιο μαλακή η ουρά θα ανεβάσει το όριο που χάνει την πρόσφυση και δεν θα ρίχνει το βάρος της απότομα στα λάστιχα με αποτέλεσμα να γλυστράνε ( μειονέκτημα της Bielstein ) .
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!