Αποστολέας Θέμα: Body Lift  (Αναγνώστηκε 17348 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Απ: Body Lift
« Απάντηση #60 στις: Μάρτιος 11, 2006, 09:22 »
Νίκο πέρασα απο τον τόρνο αλλά δυστυχώς δεν τα είχε έτοιμα ακόμα...

Κάνε λίγο υπομονή και μόλις τελειώσει η δουλειά οι ανώριμοι τύποι δεν θα έχουν μιλιά να σου την πούν...!

Μέσα στην εβδομάδα θα σε έχω έτοιμο πάντως...
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος Nick

  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Body Lift
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 02, 2006, 15:51 »
Ολοκληρωσα την τοποθετηση body lift +3cm και μπορω να πω οτι για τοσο λιγο υψος ηθελε αρκετες αλαγες. το αγορασα 70€ μεταχειρισμενο και περιειχε τα εξης:6 αποστατες τεφλον 3cm κομενους στη μεση με ανοξειδωτο σφιγχτηρα απο γυρω (για να μη χρειαστει να σηκωθει παρα πολυ το αμαξωμα κατα την τοποθετηση),6 χωνευτα παξιμαδια +3cm,2 αποστατες οχι κομενους για μπροστα (αφου οι μπροστινες βιδες αφαιρουνται τελειως),2 βιδες +3cm παλι για μπροστα.Αυτα που εκανα επιπλεον ηταν:αποστατες στις κατω βασεις του πισω προφυλακτηρα,αποστατες 7mm στην κολονα του τιμονιου γιατι ηταν τελειως τσιτα και δεν εφτανε το καρε,+3cm μεγαλυτερα σωληνακια φρενων στο χωρο της μηχανης (κατω απ την μπαταρια)το ενα παει πισω και το αλλο μπροστα δεξια, φαγωμα μιας ροδελας στη βαση του λεβιε ταχυτητων που χτυπουσε πανω στο κοψιμο του αμαξωματος που υπαρχει για να περναει ο λεβιες.
Η οδικη συμπεριφορα εμεινε αναλοιωτη αλλα ο χωρος για λαστιχα αυξηθηκε αρκετα yah yah yah
Και σχεδιο του αποστατη με τον σφιγχτηρα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2006, 12:18 από Nick »

Αποσυνδεδεμένος savvoul

  • Jimny
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
  • barbarians! Πτολεμαϊδα
Απ: Body Lift
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 02, 2006, 18:58 »
μην λέμε πάλι τα ίδια .........
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣΣΣΣ    roc2 roc2
To nickname άλλαξε......
Η παρέα μεγαλώνει..........(άσχετο)

Αποσυνδεδεμένος xtreme 4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
Απ: Body Lift
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 03, 2006, 10:02 »
Ολοκληρωσα την τοποθετηση body lift +3cm και μπορω να πω οτι για τοσο λιγο υψος ηθελε αρκετες αλαγες. το αγορασα 70€ μεταχειρισμενο και περιειχε τα εξης:6 αποστατες τεφλον 3cm κομενους στη μεση με ανοξειδωτο σφιγχτηρα απο γυρω (για να μη χρειαστει να σηκωθει παρα πολυ το αμαξωμα κατα την τοποθετηση),6 χωνευτα παξιμαδια +3cm,2 αποστατες οχι κομενους για μπροστα (αφου οι μπροστινες βιδες αφαιρουνται τελειως),2 βιδες +3cm παλι για μπροστα.Αυτα που εκανα επιπλεον ηταν:αποστατες στις κατω βασεις του πισω προφυλακτηρα,αποστατες 7mm στην κολονα του τιμονιου γιατι ηταν τελειως τσιτα και δεν εφτανε το καρε,+3cm μεγαλυτερα σωληνακια φρενων στο χωρο της μηχανης (κατω απ την μπαταρια)το ενα παει πισω και το αλλο μπροστα δεξια, φαγωμα μιας ροδελας στη βαση του λεβιε ταχυτητων που χτυπουσε πανω στο κοψιμο του αμαξωματος που υπαρχει για να περναει ο λεβιες.
Η οδικη συμπεριφορα εμεινε αναλοιωτη αλλα ο χωρος για λαστιχα αυξηθηκε αρκετα yah yah yah

Όπως το διαβάζω τουλάχιστον , δεν μου φαίνεται ασφαλές . Εάν θέλετε μπορώ να το κοιτάξω (χωρίς κάποια υποχρέωση απο εσάς ) και να σας πω εάν είναι σωστό ή πρέπει να κάνετε κάποια αλλαγή μιάς και έχω τοποθετήσει αρκετά body lift και έχω δεί και αρκετά που μου έφεραν τα οποία ήθελαν τροποποιήσεις . Ρωτήστε το Nicksi που μου έφερε να του τοποθετήσω ένα .

Βαγγέλης Τσούκας

Αποσυνδεδεμένος Nick

  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Body Lift
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 03, 2006, 11:42 »
μην λέμε πάλι τα ίδια .........
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣΣΣΣ    roc2 roc2
Ειναι χαλασμενη η ψηφιακη μου και δεν μπορω να βαλω φωτο τωρα bhe Αργοτερα ισως

Αποσυνδεδεμένος Nick

  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Body Lift
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 03, 2006, 11:48 »
Ολοκληρωσα την τοποθετηση body lift +3cm και μπορω να πω οτι για τοσο λιγο υψος ηθελε αρκετες αλαγες. το αγορασα 70€ μεταχειρισμενο και περιειχε τα εξης:6 αποστατες τεφλον 3cm κομενους στη μεση με ανοξειδωτο σφιγχτηρα απο γυρω (για να μη χρειαστει να σηκωθει παρα πολυ το αμαξωμα κατα την τοποθετηση),6 χωνευτα παξιμαδια +3cm,2 αποστατες οχι κομενους για μπροστα (αφου οι μπροστινες βιδες αφαιρουνται τελειως),2 βιδες +3cm παλι για μπροστα.Αυτα που εκανα επιπλεον ηταν:αποστατες στις κατω βασεις του πισω προφυλακτηρα,αποστατες 7mm στην κολονα του τιμονιου γιατι ηταν τελειως τσιτα και δεν εφτανε το καρε,+3cm μεγαλυτερα σωληνακια φρενων στο χωρο της μηχανης (κατω απ την μπαταρια)το ενα παει πισω και το αλλο μπροστα δεξια, φαγωμα μιας ροδελας στη βαση του λεβιε ταχυτητων που χτυπουσε πανω στο κοψιμο του αμαξωματος που υπαρχει για να περναει ο λεβιες.
Η οδικη συμπεριφορα εμεινε αναλοιωτη αλλα ο χωρος για λαστιχα αυξηθηκε αρκετα yah yah yah
Όπως το διαβάζω τουλάχιστον , δεν μου φαίνεται ασφαλές . Εάν θέλετε μπορώ να το κοιτάξω (χωρίς κάποια υποχρέωση απο εσάς ) και να σας πω εάν είναι σωστό ή πρέπει να κάνετε κάποια αλλαγή μιάς και έχω τοποθετήσει αρκετά body lift και έχω δεί και αρκετά που μου έφεραν τα οποία ήθελαν τροποποιήσεις . Ρωτήστε το Nicksi που μου έφερε να του τοποθετήσω ένα .

Βαγγέλης Τσούκας
Αυτι το body lift το εχουν βαλει στα jimny τα παιδια απο την Καβαλα εδω και 5-6 χρονια και με πολυ σκληρη χρηση δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.Αν παρεις στο χερι τον αποστατη με τον σφιγχτηρα περασμενο θα δεις οτι ειναι πολυ στιβαρο, σαν να μην εχει κοπει καθολου.Οσο για να το δεις ειναι λιγακι δυσκολο γιατι μενω στα Γρεβενα