Αποστολέας Θέμα: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?  (Αναγνώστηκε 9881 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 21, 2006, 18:54 »
το εχει παρει το Μπριζολοκομαντο! ha
A.......ξέχασα να συμπληρώσω για τα φρένα....λέτε οτι το Jimny δεν έχει καλή αίσθηση φρένων???...το Wrangler δοκίμασα να το φρενάρω....έχει ενα μικρό πρόβλημα ΔΕΝ σταματάει :o
Αστο να παει,αστο! bhe

Αποσυνδεδεμένος Μπριζολοκομάντο

  • Jimny
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com/forum
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 22, 2006, 19:52 »
Λοιπον καλα μου φιλαρακια χρονια πριν εβλεπα τους wranglerαδες και ελεγα κοιτα τους βλακες τα βουπακια που πανε και περνουν τζιπ για να πηγενουν καφε α λε μοστρε. Εγω χρονια streetας ανθρωπας και μια ζωη ζαχαρωνα τα miata 1.9 με τα μπλοκε τους και τα παρμπριζ στο πλαι γιατι απο εκει εβλεπαν ολοι τους (παντα με τις παντες). Μετα πηραν ενα cooperακι στο σπιτι που εγινε τουμπανο σιγα σιγα με αιμα και πολλα λιρονια εγγλεζικα. Ε λοιπον βαρεθηκα μισησα σηχαθηκα σηχτηριασα εβρισα και γ@μοστ@υρισα ( ω ναι ) απειρες φορες το καλος τον ελληνικων λακουβων σαμαρακιων μπαλωματων και πηγαδιων γλυκου νερου που υπαρχουν στην ακριβοπληρωμενη μας γραμμημενη ασφραλστροτ. JAPAN ΛΕΩ ΜΕΣΑ μου. Ε ο φιλαρακος εδω στην αθηνα πηρε το wrangler γιατι ηταν μοστραδορικο και παει αραχωβα. Μετα το κραξιμο που εφαγε του δανεισα το super cooper μου και πηρα το κλισε wran. Ε λοιπον αυτο το πραμα με κερδισε. Πρωταπριλια λοιπον σαν ψεμα το πηρα καινουριο με softtop hardtop abs και αρκουδισιο. 25.000 ευρα οσο περιπου τα πιο πολλα suv της αγορας. Μην το συγκρινετε με το πολυ καλο τζιμνακι. σκεφτητε τα αντιστοιχα vitara, rav, freelander, και αλλα που και εγω δεν ξερω. Ειναι διαχρονικο καλουπι και 20 χρονια να το εχεις εισαι ωραιος. ειναι απλο, τιποτα ηλεκτρικο, ουτε παραθυρα ουτε κλειδαριες ουτε τιποτα, αρα λιγοτερα ευαισθητα καλοδιακια. ειναι ανετο πολυ μεσα, μια χαρα για μια τετραδα χωρις μπαγκαζια. ειναι cabrio, cabrio απορτο, hardtop και τελος βγαζοντας πανευκολα πισω καθισματα πορτες και soft top το κανεις και ντατσουν αμα λαχει....και κουβαλας το ξυλο σου για το τζακι και τον μεζε σου. Ναι δεν εχει γκαζι 2.4 με 150 αλογα..... φρενα @$$#%^&^%$%^&**&^%$#. αξιοπιστια δεν ξερω αλλα μου φαινεται πολυ γερο φτου φτου μην το ματιασω. ΑΑΑΑ και το καλυτερο πεφτουν πανω σου τα αλλα τουτουτ και κλαινε οταν βλεπουσι τα μεταλια που εχει το ρημαδι για προφυλαχτηρια....απο προσωπικη εμπειρια με κολωνακια πεζοδρομιου που ξερηζωσα κατα λαθως και σε ενα κακομοιρο puntaki. Με συνεση καιει 50 ευρα για 400 χλμ και εχει 72αρι ρεζερβουαρ που σε παει μακριαααααα. και τελος απο προσφορες και ευκαιριες ανταλλακτηκα λιγο internet και μερικες ακρες που ολοι των adventure clubs εχουν κατι γινεται με την συντηρηση. Εγω παιδια το ερωτευτηκα και δεν το αλλαζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2006, 21:58 από gc »
Όλα είναι δρόμος, enjoy the ride..

Αποσυνδεδεμένος GiwrgosTH

  • Jimny
  • Μηνύματα: 456
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 22, 2006, 20:18 »
¶ψογη περιγραφή!!!
Πωλείτε Jimny ha
Α να μην ξεχάσω να ζητήσω από τον πεθερό και προίκα 0_21
Punto, punto το Jimnάκι...

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 22, 2006, 20:56 »
Σοβαρά έχει τόσο ασχημα φρένα?Πιστευω οτι θα υπάρχει κάτι σε after market για βελτίωση! a105


30 χιλίαρικα που θα βρούμε???? cl

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 22, 2006, 21:57 »
σωστος ο κομαντο ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 27, 2006, 22:47 »
Συγκρινοντας μαμίσια wrangler και jimny, το jimny είναι μάλον καλύτερο σε off road κατάσταση....
Απλά.....τζίπ είναι μόνο ένα :(    wrangler j12....οσο για τα after market καλούδια ενα pm στον vidas και θα πάθεις πλάκα lol.
Απο θέμα στυλ....οι εκτός δρομου ορισμοί είναι jeep και land rover όπως και να το κάνουμε :'(
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος kyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
  • Θεσσαλονίκη
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 28, 2006, 12:48 »
Πάντως στους ελληνικούς αγώνες , τα jimny νικάνε κατά κράτος τα wrangler. Και κοστίζουν το 1/2 απο τα wrangler σε τιμή και είναι και πιο αξιόπιστα!!!!
Χρήστος Κυριακόπουλος

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 28, 2006, 18:59 »
wrangler vs jimny 0-1 λοιπόν! yah

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 28, 2006, 19:21 »
wrangler vs jimny 0-1 λοιπόν! yah


Εγώ θα έλεγα πως δεν μπορεί να γίνει μια σωστή σύγκριση ανάμεσα στα δύο jeep διότι είναι σαν να συγκρίνεις
την Εθνική Ελλάδος Μπάσκετ με τις HΠΑ. Διαφορετικός σκελετός, διαφορετικός τρόπος παιχνιδιού, διαφορετικό terrain...
   
Πάντως η Eθνική παίζει την Παρασκευή με τις HΠΑ, και θα είναι ένα πολύ ωραίο παιχνίδι!!!!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2006, 19:23 από 4x4er »
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 31, 2006, 01:47 »
wrangler vs jimny 0-1 λοιπόν! yah

Για ρωτήστε και αυτούε που τρέχουν και συγκρίνετε.....
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 31, 2006, 08:50 »
Μην το συγκρινετε με το πολυ καλο τζιμνακι. σκεφτητε τα αντιστοιχα vitara, rav, freelander, και αλλα που και εγω δεν ξερω.
Φίλε μου εδώ θα διαφωνήσω κάθετα, όχι και αντίστοιχα του Wrangler τα Rav και Freelander  _235> _235> το Wrangler είναι καθαρόαιμο off road,  μπορεί να συγκριθεί μόνο με Jimny, Land Rover Defender, Disco κλπ...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 31, 2006, 08:53 »
Πάντως στους ελληνικούς αγώνες , τα jimny νικάνε κατά κράτος τα wrangler. Και κοστίζουν το 1/2 απο τα wrangler σε τιμή και είναι και πιο αξιόπιστα!!!!
Δε θα το έλεγα έτσι εύκολα, για να συγκρίνεις δύο οχήματα πρέπει να τα υποβάλεις στις ίδιες δοκιμασίες σε μαμίσια κατάσταση, σε κανένα trial δεν έχω δει μαμίσιο Jimny  ή Wrangler ;) ;) ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος kyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
  • Θεσσαλονίκη
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 31, 2006, 19:28 »
Έχεις το δίκιο σου μεταλλαγμένε. Αλλά για αρκετούς του χώρου, μετράει και το τι μπορείς να κάνεις μετά  και με τι κόστος ;). Για παράδειγμα -άκουσον άκουσον- υπάρχει άτομο που άλλαξε το niva του με jimny ;D.
¶σχετα με την πλάκα πάντως, το μεγάλο υπέρ του jimny είτε "μαμά" είτε καραφτιαγμένο, είναι το   Β Α Ρ Ο Σ   fl_y fl_y.
Χρήστος Κυριακόπουλος

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 31, 2006, 23:55 »
Για παράδειγμα -άκουσον άκουσον- υπάρχει άτομο που άλλαξε το niva του με jimny ;D.

Α ξέρω και εγώ ένα τέτοιο ρε Κyr yah yah yah yah 87 87 87 87 87 87 87 87 j12
Να φανταστείς ότι παλιά τον λέγαμε Nivaρχηγό lol lol lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Τι σας λέει το wrangler της Jeep?
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 01, 2006, 08:40 »
Είστε παλιοχαρακτήρες και οι δύο ρε, εγώ φταίω που κάθομαι και μιλάω μαζί σας... >:( >:( >:( ha ha ha  0_21 lol lol lol lol lol lol lol lol lol
B.R.A.T. President
www.brat.gr