Αποστολέας Θέμα: Το κουτί του Αλλαντήν!!  (Αναγνώστηκε 3961 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Το κουτί του Αλλαντήν!!
« στις: Ιούνιος 19, 2012, 17:12 »
Πουλάω κουτί/εταζέρα, παρόμοιο με αυτό που φαίνεται  εδώ: http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,3665.0.html    
Το κουτί χρησιμεύει ως αποθηκευτικός χώρος (μακριά από αδιάκριτα βλέμματα), αλλά και ως ηχείο για ζευγάρι οβάλ μεγαφώνων 6"χ 9". Το κουτί χωράει ακριβώς στον χώρο του πορτ-μπαγκάζ του Τζίμνυ.
Είναι κατασκευασμένο από MDF (όπως τα περισσότερα ηχεία για καλή ακουστική) και έχει επένδυση εξωτερικά με μοκέτα. Εσωτερικά, έχει ψεκαστεί με ειδικό σπρέϋ, που "πλαστικοποιεί" το MDF, ώστε να μην "μαδάει". Επίσης, έχει πλήρη καλωδίωση για τα μεγάφωνα, η οποία καταλήγει σε φύσσα (αν θέλετε να απομακρύνετε το κουτί/ηχείο από το αυτοκίνητο, για να το χρησιμοποιήσετε σε άλλο χώρο, πχ για κάποιο πάρτυ). Για το λόγο αυτό, έχουν βιδωθεί δύο καλαίσθητα χερούλια. Τέλος, έχουν βιδωθεί δύο είδικές γωνίες, όπως τα επαγγελματικά ηχεία, για να προστατέψουν το κουτί, από φθορές/χτυπήματα. Βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.

Ο μάστορας που μου το έφτιαξε, πληρώθηκε με 125 €       Το πουλάω με 90 €


Γιάννης 6946 332276

Αν ενδιαφέρεστε για φωτογραφίες, πολύ ευχαρίστως να σας τις στείλω με πμ (στείλτε μου το e-mail σας.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2012, 17:14 από YannisS »

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Το κουτί του Αλλαντήν!!
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 25, 2013, 17:01 »
Πουλάω κουτί/εταζέρα, παρόμοιο με αυτό που φαίνεται  εδώ: http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,3665.0.html     Το κουτί χρησιμεύει ως αποθηκευτικός χώρος (μακριά από αδιάκριτα βλέμματα), αλλά και ως ηχείο για ζευγάρι οβάλ μεγαφώνων 6"χ 9". Το κουτί χωράει ακριβώς στον χώρο του πορτ-μπαγκάζ του Τζίμνυ.
Είναι κατασκευασμένο από MDF (όπως τα περισσότερα ηχεία για καλή ακουστική) και έχει επένδυση εξωτερικά με μοκέτα. Εσωτερικά, έχει ψεκαστεί με ειδικό σπρέϋ, που "πλαστικοποιεί" το MDF, ώστε να μην "μαδάει". Επίσης, έχει πλήρη καλωδίωση για τα μεγάφωνα, η οποία καταλήγει σε φύσσα (αν θέλετε να απομακρύνετε το κουτί/ηχείο από το αυτοκίνητο, για να το χρησιμοποιήσετε σε άλλο χώρο, πχ για κάποιο πάρτυ). Για το λόγο αυτό, έχουν βιδωθεί δύο καλαίσθητα χερούλια. Τέλος, έχουν βιδωθεί δύο είδικές γωνίες, όπως τα επαγγελματικά ηχεία, για να προστατέψουν το κουτί, από φθορές/χτυπήματα. Βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.

Ο μάστορας που μου το έφτιαξε, πληρώθηκε με 125 €       Το πουλάω με 90 €

Γιάννης 6946 332276

Αν ενδιαφέρεστε για φωτογραφίες, πολύ ευχαρίστως να σας τις στείλω με πμ (στείλτε μου το e-mail σας.


Ξαναβάζω την αγγελία, λίγο τροποποιημένη!!!
Πουλάω αποθηκευτικό κουτί/εταζέρα.
Το κουτί χρησιμεύει ως αποθηκευτικός χώρος (μακριά από αδιάκριτα βλέμματα), αλλά και ως ηχείο για ζευγάρι οβάλ μεγαφώνων 6"χ 9". Το κουτί χωράει ακριβώς στον χώρο του πορτ-μπαγκάζ του Τζίμνυ.
Είναι κατασκευασμένο από MDF (όπως τα περισσότερα ηχεία, για καλή ακουστική) και έχει επένδυση εξωτερικά με μοκέτα. Εσωτερικά, έχει ψεκαστεί με ειδικό σπρέϋ, που "πλαστικοποιεί" το MDF, ώστε να μην "μαδάει". Επίσης, έχει πλήρη καλωδίωση για τα μεγάφωνα, η οποία καταλήγει σε φύσσα (αν θέλετε να απομακρύνετε το κουτί/ηχείο από το αυτοκίνητο, για να το χρησιμοποιήσετε σε άλλο χώρο, πχ για κάποιο πάρτυ). Για το λόγο αυτό, έχουν βιδωθεί δύο καλαίσθητα χερούλια. Τέλος, έχουν βιδωθεί δύο είδικές γωνίες, όπως τα επαγγελματικά ηχεία, για να προστατέψουν το κουτί, από φθορές/χτυπήματα. Βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.

Ο μάστορας που μου το έφτιαξε, πληρώθηκε με 125 €       Το δίνω 60 ευρώ
Γιάννης 6946 332276

Φωτογραφίες θα παραθέσει φίλος Geojimny........., τον οποίο ευχαριστώ πολύ!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2013, 17:06 από YannisS »

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Το κουτί του Αλλαντήν!!
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 10:32 »
Up!!!

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Το κουτί του Αλλαντήν!!
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 11:57 »
Πουλάω αποθηκευτικό κουτί/εταζέρα.
Το κουτί χρησιμεύει ως αποθηκευτικός χώρος (μακριά από αδιάκριτα βλέμματα), αλλά και ως ηχείο για ζευγάρι οβάλ μεγαφώνων 6"χ 9". Το κουτί χωράει ακριβώς στον χώρο του πορτ-μπαγκάζ του Τζίμνυ.
Είναι κατασκευασμένο από MDF (όπως τα περισσότερα ηχεία, για καλή ακουστική) και έχει επένδυση εξωτερικά με μοκέτα. Εσωτερικά, έχει ψεκαστεί με ειδικό σπρέϋ, που "πλαστικοποιεί" το MDF, ώστε να μην "μαδάει". Επίσης, έχει πλήρη καλωδίωση για τα μεγάφωνα, η οποία καταλήγει σε φύσσα (αν θέλετε να απομακρύνετε το κουτί/ηχείο από το αυτοκίνητο, για να το χρησιμοποιήσετε σε άλλο χώρο, πχ για κάποιο πάρτυ). Για το λόγο αυτό, έχουν βιδωθεί δύο καλαίσθητα χερούλια. Τέλος, έχουν βιδωθεί δύο είδικές γωνίες, όπως τα επαγγελματικά ηχεία, για να προστατέψουν το κουτί, από φθορές/χτυπήματα. Βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.

Ο μάστορας που μου το έφτιαξε, πληρώθηκε με 125 €       Το δίνω 60 ευρώ
Γιάννης 6946 332276

Φωτογραφίες παραθέτει ο φίλος Geojimny........., τον οποίο ευχαριστώ πολύ!!


Nα και φωτογραφιες του κουτιου του Αλλαντην...

http://imageshack.us/scaled/medium/203/p1060559b.jpg
http://imageshack.us/scaled/medium/820/p1060566r.jpg
http://imageshack.us/scaled/medium/542/p1060565f.jpg
http://imageshack.us/scaled/medium/201/p1060562i.jpg
http://imageshack.us/scaled/medium/803/pb031001.jpg

Αποσυνδεδεμένος Runner

  • Jimny
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: Το κουτί του Αλλαντήν!!
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 04, 2015, 10:54 »
Αυτό το έχεις πουλήσει;;

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Το κουτί του Αλλαντήν!!
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 04, 2015, 15:48 »
Φίλε μου υπάρχει ακόμα!
Σε ενδιαφέρει?





Αν θέλεις, πάρε με και στο κινητό.  6946 332276

Αποσυνδεδεμένος Runner

  • Jimny
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: Το κουτί του Αλλαντήν!!
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 04, 2015, 15:56 »
Θα ενημερώσω το φιλαράκι που έχει Jimny γιατί ψάχνεται για κάτι τέτοιο.
Ωστόσο αν δεν το πουλήσεις και υπάρχει ακόμα σε μερικούς μήνες θα το πάρω εγώ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Το κουτί του Αλλαντήν!!
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 04, 2015, 16:45 »
Οκ!

Αν και είμαι σίγουρος, ότι όταν το δεις, θα το κρατήσεις για πάρτη σου!!!! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Runner

  • Jimny
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: Το κουτί του Αλλαντήν!!
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 04, 2015, 18:34 »
Το Σαββάτο θα βρεθώ με το φιλαράκι και θα κάνουμε μία ανάλυση του θέματος.
Αυτός είναι ποιο εύκολο να το πάρει, γιατί έχει Jimny που έχει αλλάξει το εργοστασιακό radiocd και ψάχνεται να βάλει και ηχεία πίσω.

Η δική μου περίπτωση είναι κάπως περίεργη. Πρέπει πρώτα να πάρω το Jimny (άντε να περάσει ο καιρός!  cl) και μετά να δω αν θα μπω σε διαδικασία να ασχοληθώ με τον ήχο του. Πάντως η κατασκευή που έχεις φτιάξει είναι πολύ καλή και αξίζει.  ;)