Αποστολέας Θέμα: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?  (Αναγνώστηκε 4541 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavros4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« στις: Απρίλιος 23, 2015, 18:25 »
Kαλησπερα φιλοι μου μπορειτε να με βοηθησετε θελω να βαλω αναρτηση και σκευτηκα την αναρτηση τις PRO COMP 2.5'' ειναι καλη σαν ποιοτητα ?ειναι σκληρη ή μαλακη αναρτηση ? θα χρειαστει να αλαξω σωληνακια ,ρυθμιζομενες παναρ?  t4
stavros4x4

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 23, 2015, 22:21 »
θα διαβασεις πολλες γνωμες μιας και το θεμα ειναι ατελειωτο, εγω φοραω pro comp 3" με διαφορετικο set up και ειμαι ευχαριστημενος αλλα η γενικη αποψη ειναι οτι ειναι σκληρες, σωληνακια γι'αυτο το υψος δε θα χρειαστεις σε πρωτη φαση αλλα για σωστη ρυθμιση της αναρτησης θα πρεπει να κανεις τις παναρ ρυθμιζομενες.  :)
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος stavros4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 24, 2015, 11:35 »
ωραια αυτα, μαλλον θα σκευτω ελατηρια mad  με μπουκαλες procomp es1000 πιστευω ειναι καλη επιλογη  αλλα την παναρ γιατι να την κανω ρυθμιζομενη?
stavros4x4

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 24, 2015, 12:09 »
Σταύρο, κάνε τον κόπο και διάβασε τα (πολλά και αναλυτικά ποστ) σχετικά με αναρτήσεις και θα βρεις όλες τις απαντήσεις που θέλεις.
Δεν είναι θέμα ότι βαριέται κανείς να απαντήσει, αλλά μετά από την πρώτη ερώτηση (και την ανάλογη απάντηση), έρχονται κι άλλες πολλές που επίσης θέλουν απάντηση γιατί γενάνε καινούργιες απορίες/ερωτήσεις, δεν έχει νόημα να ξαναγράφουμε 10 σελίδες για κάτι που έχει απαντηθεί σε άλλες 10 σελίδες στο παρελθόν... ;)

Τις πανάρ τις κάνουμε ρυθμιζόμενες για να φέρουμε τους άξονες στη θέση τους, γιατί όταν ψηλώνει το αυτοκίνητο, ο ένας (μπροστά) φεύγει αριστερά και ο άλλος (πίσω) φεύγει δεξιά...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 27, 2015, 13:53 »
Οσο για τα σωληνάκια, η άποψή μου είναι ότι καλό θα ήταν να τα άλλαζες...

Αποσυνδεδεμένος stavros4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 28, 2015, 12:52 »
παιδια εγω μιλαω για μια αναρτηση η οποια να μου κοστισει οικονομικα και να μην χρειαστει να αλαξω πολλα πραγματα γιατι αν αλλαξω μπρατσα, σωληανκια, παναρ , σινεμπλοκ και τετοια η τιμη απο αυτα που κοστιζει η αναρτηση θα μου πανε τα διπλα χρηματα εγω ξερω οτι μεχρι τους 5 ποντους δεν αλαζεις τιποτα αν θες κανεις μονο ρυθμιζομενη την παναρ  μονο αυτο
stavros4x4

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 28, 2015, 13:43 »
εγω ξερω οτι μεχρι τους 5 ποντους δεν αλαζεις τιποτα αν θες κανεις μονο ρυθμιζομενη την παναρ  μονο αυτο

Ε, αφού ξέρεις, τι μας ρωτάς?
Όλα γίνονται είτε απλά, φτηνά, πρόχειρα, προσωρινά κλπ
είτε
ΣΩΣΤΑ

Με το σκεπτικό σου, ΔΕΝ χρεάζεται ΟΥΤΕ την πανάρ να αλλάξεις......

Αν θέλεις να το κάνεις σωστά, πρέπει να διαβάσεις την "βιβλιογραφία" και μετά θα ξέρεις.
Αν πάλι καίγεσαι τόσο πολύ απλά να το ψηλώσεις, διάλεξε μια ανάρτηση 2-3 πόντους και είσαι κομπλέ.


Αποσυνδεδεμένος stavros4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 28, 2015, 20:40 »
εγω ρωτησα ποιο σετακι απο αναρτησεις προτεινετε   εγω ειδα το προ κομπ και σκευτικα καλο θα ειναι γι'αυτο ρωτησα μου ειπαν καποια μελη παραπανο οτι ειναι πολυ σκληρο το δεχτηκα δεν ειπα κατι διαφορετικο
stavros4x4

Αποσυνδεδεμένος stavros4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 28, 2015, 20:42 »
Kαλησπερα φιλοι μου μπορειτε να με βοηθησετε θελω να βαλω αναρτηση και σκευτηκα την αναρτηση τις PRO COMP 2.5'' ειναι καλη σαν ποιοτητα ?ειναι σκληρη ή μαλακη αναρτηση ? θα χρειαστει να αλαξω σωληνακια ,ρυθμιζομενες παναρ?  t4

κοιτα πως ξεκινησα την συζητηση γραφω σκευτομαι για την συγκεκριμενη και ρωταω τα μελη αν την πρωτεινουν μου ειπαν οχι γιατι ειναι σκληρη και ειπα ενταξει
stavros4x4

Αποσυνδεδεμένος stavros4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 28, 2015, 20:56 »
προς θεου παιδια μην παρεξηγιθουμε για το τιποτα μια γνωμη ηθελα απο ατομα που ηδη εχουν αλαξει αναρτησεις και ξερουν κατι παραπανω απο εμενα  :D
stavros4x4

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: αναρτηση PRO COMP ή αλλη ?
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 29, 2015, 10:02 »
Καλημέρα Σταύρο!!!
Μην αγχώνεσαι!!!
Ο καθένας θα σου πει το μακρύ και το κοντό του...... Αν θέλεις να με ακούσεις, διάβασε πρώτα την "βιβλιογραφία" και μετά, ζήτα από κάποιους που φορούν τις "υποψήφιες" αναρτήσεις, να πας μια μικρή βόλτα μαζί τους, για να έχεις ΕΣΥ προσωπική άποψη.
Πολύ θα σε βοηθήσουν και οι ημερήσιες/νυκτερινές,πολυήμερες εξορμήσεις, όπου εκεί μαζεύονται διάφορα "στημένα" σύνολα, όπου μπορείς από κοντά να τα δεις και να συζητήσεις με τους οδηγούς τους.

Πάντως, επειδή είσαι ακόμα στο ψάξιμο, θα σου έλεγα να μην βιαστείς να αποφασίσεις (και να πετάξεις πιθανόν τα χρήματά σου). Διάβασε, άκου, ρώτα, ψάξε και μετά θα σου είναι πιο εύκολο να αποφασίσεις.