Αποστολέας Θέμα: Συνεργεία  (Αναγνώστηκε 5359 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Συνεργεία
« στις: Αύγουστος 03, 2006, 18:51 »
Μιας και αποφάσισα να σταματήσω την αντιπροσωπεία, μετά απο 6 σχεδόν χρόνια συμβίωσης με το jimny, η εγγύηση έχει περάσει άλλωστε, είναι η δεύτερη φορά σήμερα, που πηγένω σε εξωτερικό συνεργείο και είμαι απόλυτα ευτιχισμένος θα έλεγα....
Ή πρώτη φορά ηταν ένα απλό λιπαντικό service στα 55χιλ και τώρα service στις 60χιλ.
Στο απλό λιπαντικό, μαζί με τα λάδια είχε κοιτάξει, γενικά ένα τυπικο έλεγχο το αυτοκίνητο, κόστος 40€
Στο service των 60χιλ, βάση του βιβλίου του κατασκευαστή, αλάχθηκαν τα εξείς:
1 Μπουζί
2Ιμάντας ελέχθηκε , δεν αλάχθηκε μιας και ήταν μια χαρά, θα περαστεί και με σιλικόνη για να μαλακώσει και όλα καλά
3 Πλύμνες έλεγχος για γράσο, αλλάγή στο σωληνάκι υποπίεσης απεμπλοκής (κομένο)
4Μέτρηση παραφλού ψυγείου, για το φαινόμενο τις ηλεκτρόλυσης, εαν τύχει βρήκαμε και άκρη για ψυγειά...
5αλλαγή λάμπα στα πορείας(δεν την είχε κάψει, κομένη ήταν,τα γιαπωνέζικα δεν καίνε λάμπες μόνο τα γερμανικά :-[)
6αλλαγή βαλβίδας όπισθεν(ανταλακτικό που πηραμε απο την αντιπροσωπεία(εγώ 19.30€) ευτυχώς που στην αντιπροσωπεία ήταν ειδήμονες και μου έδωσαν για....samurai 87 , αλλά ο γάτουλας ο μηχανικός άλλαξε τις φύσες yah και οκ
7Αλλαγή λάδια

Και μου ζήτησε ........65€ j12 νιώθω ευτιχισμένος μιας και δεν θα καθάριζα με 300€ roc2
Στον συγκεκριμένο εκτός απο εμένα πάνε και άλλοι γνωστοί ;) όποιος θέλει γράφει...

Όποιος θέλει πληροφορίες, με πμ...προς στιγμή ;)
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος fanis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIANS
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 03, 2006, 21:23 »
Και εγώ πήγα συνεργείο σήμερα με πρόβλημα στο Α BAR μιας και όταν κρέμαγε  ακουμπούσε ο κεντρικός επάνω. Έναν σταυρό πίσω τοποθέτηση αμορτισέρ τιμονιού και μάλλον δισκόφρενα πίσω. Κόστος δεν θα ήθελα να μάθω.  :'( :'( :'( 8)

Αποσυνδεδεμένος supermario

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 119
  • Ναυπακτος
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 03, 2006, 21:28 »
Και εγώ πήγα συνεργείο σήμερα με πρόβλημα στο Α BAR μιας και όταν κρέμαγε  ακουμπούσε ο κεντρικός επάνω. Έναν σταυρό πίσω τοποθέτηση αμορτισέρ τιμονιού και μάλλον δισκόφρενα πίσω. Κόστος δεν θα ήθελα να μάθω.  :'( :'( :'( 8)
Και ενα τρειλερ θες..........!!!!Και θα σπασεις............... ha ha ha

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 03, 2006, 21:48 »
με την αντιπροσωπεια δεν τα παω καλα. εχω προβλημα με τον αρχιτεχνικο της. Καλα τα παιδια μεσα, αλλα ο αρχιτεχνικος ειναι αλλου για αλλου. Οπότε κι εγω το παω σε τεχνικο εμπιστοσυνης και αντε γεια ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος fanis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIANS
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 03, 2006, 22:01 »
Και εγώ πήγα συνεργείο σήμερα με πρόβλημα στο Α BAR μιας και όταν κρέμαγε  ακουμπούσε ο κεντρικός επάνω. Έναν σταυρό πίσω τοποθέτηση αμορτισέρ τιμονιού και μάλλον δισκόφρενα πίσω. Κόστος δεν θα ήθελα να μάθω.  :'( :'( :'( 8)
Και ενα τρειλερ θες..........!!!!Και θα σπασεις............... ha ha ha

Από το στόμα σου και ατού Θεού το αυτί μπας και κάνω μερικούς και χαρούν.  ha ha

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 04, 2006, 08:47 »
Και εγώ πήγα συνεργείο σήμερα με πρόβλημα στο Α BAR μιας και όταν κρέμαγε  ακουμπούσε ο κεντρικός επάνω. Έναν σταυρό πίσω τοποθέτηση αμορτισέρ τιμονιού και μάλλον δισκόφρενα πίσω. Κόστος δεν θα ήθελα να μάθω.  :'( :'( :'( 8)

Δισκόφρενα πίσω απο την Spidertrax αλλά απ'οτι θυμάμαι δεν έχεις άξονες Jimny. Νομίζω το κιτ της Spidertrax θέλει πατέντα και καταργεί το χειρόφρενο!
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 04, 2006, 10:30 »
Εγω απ την αλλη μερια το αυτοκινητο το φτιαχνω σε επισημο συνεργειο κ ολα μεχρι τωρα πανε ρολοι!!  Ακομα κ την εξελιξη του αυτοκινητου κανω εκει...

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 04, 2006, 13:54 »
Μόλις πήρα το Jimny, πήγα σα στραβάδι στην αντιπροσωπεία, μου έραψαν ένα κουστούμι σπέσιαλ οπότε ούτε που ξαναπέρασα απ' έξω, μετά από ψάξιμο κατέληξα στο φίλο που αναφέρει ο ironman, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος είναι και δίπλα στο σπίτι μου (πολύ βασικό αν έχεις μόνο ένα αυτοκίνητο για όλες τις δουλειές), το καλό συνεργείο είναι σαν τον καλό γιατρό, αν βρεις κάποιο που σε βολεύει δεν το αλλάζεις εύκολα... ;) ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 04, 2006, 14:00 »
Προεδρε ειπες την μεγαλιτερη αληθεια!! αν εχεις εμπιστοσυνη στον μαστορα...

Αποσυνδεδεμένος fanis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIANS
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 04, 2006, 14:05 »
Και εγώ πήγα συνεργείο σήμερα με πρόβλημα στο Α BAR μιας και όταν κρέμαγε  ακουμπούσε ο κεντρικός επάνω. Έναν σταυρό πίσω τοποθέτηση αμορτισέρ τιμονιού και μάλλον δισκόφρενα πίσω. Κόστος δεν θα ήθελα να μάθω.  :'( :'( :'( 8)

Δισκόφρενα πίσω απο την Spidertrax αλλά απ'οτι θυμάμαι δεν έχεις άξονες Jimny. Νομίζω το κιτ της Spidertrax θέλει πατέντα και καταργεί το χειρόφρενο!

Το κιτ τις spidertrax κάνει 200€ θα με βόλευε να ταίριαζε τώρα θα προχωρήσουμε από  πατέντα σε πατέντα  με άγνωστο κοστολόγιο μέχρι στιγμής. Ο μηχανικός μου, είπε ότι θα δουλεύει και το χειρόφρενο. 

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 04, 2006, 15:18 »
Προεδρε ειπες την μεγαλιτερη αληθεια!! αν εχεις εμπιστοσυνη στον μαστορα...
Μεγάλο πράγμα όντως, όλοι έχουμε "καεί" λίγο ή πολύ από συνεργεία... ;) ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Giorgos

  • Επισκέπτης
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 04, 2006, 16:09 »
Μόλις πήρα το Jimny, πήγα σα στραβάδι στην αντιπροσωπεία, μου έραψαν ένα κουστούμι σπέσιαλ οπότε ούτε που ξαναπέρασα απ' έξω, μετά από ψάξιμο κατέληξα στο φίλο που αναφέρει ο ironman, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος είναι και δίπλα στο σπίτι μου (πολύ βασικό αν έχεις μόνο ένα αυτοκίνητο για όλες τις δουλειές), το καλό συνεργείο είναι σαν τον καλό γιατρό, αν βρεις κάποιο που σε βολεύει δεν το αλλάζεις εύκολα... ;) ;)

Στειλτε ΡΜ  την διευθυνση να παμε σε αυτο το καλο παιδι.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 05, 2006, 08:09 »
Κυριοι, τα παντα ειναι σχετικα...
Προσωπικα, απο το συνεργειο της αντιπροσωπειας (Personal Best Αλιμου), δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα... Ομως, λογω του τροπου αγορας του αυτοκινητου, ειμαι (σχεδον) "υποχρεωμενος" να το πηγαινω σε εξουσιοδοτημενα και μονο συνεργεια!!!
Μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα και λογω του οτι δεν πληρωνεται τιποτε απολυτως απο εμενα και επειδη ακομη ισχυει η εγγυηση του, δεν θα ηθελα να αλλαξω το συγκεκριμενο συνεργειο. Ισως αργοτερα, που θα πρεπει να πληρωνω εγω τα services και ολα τα αλλα, να το σκεφτω λογω κοστους... Ομως σαν ποιοτητα δουλειας, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και παντα μου "καλυπτουν" και πραγματα ή "λαθη" δικα μου, ακομη και εκτος εγγυησης.

Καλημερα σας...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 05, 2006, 09:03 »
Ακριβωσ το ιδιο κ εγω. για τα επομενα 2,5 χρονια θα πρεπει να το πηγενω σε συνεργειο αντιπροσωπιας.
Εγω το παω στην SUZUKI  Ντασιος στην Ηγουμενητσα, κ το γ@@@ει!!..

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Συνεργεία
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 05, 2006, 20:59 »
Κυριοι, τα παντα ειναι σχετικα...
Προσωπικα, απο το συνεργειο της αντιπροσωπειας (Personal Best Αλιμου), δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα... Ομως, λογω του τροπου αγορας του αυτοκινητου, ειμαι (σχεδον) "υποχρεωμενος" να το πηγαινω σε εξουσιοδοτημενα και μονο συνεργεια!!!
Μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα και λογω του οτι δεν πληρωνεται τιποτε απολυτως απο εμενα και επειδη ακομη ισχυει η εγγυηση του, δεν θα ηθελα να αλλαξω το συγκεκριμενο συνεργειο. Ισως αργοτερα, που θα πρεπει να πληρωνω εγω τα services και ολα τα αλλα, να το σκεφτω λογω κοστους... Ομως σαν ποιοτητα δουλειας, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και παντα μου "καλυπτουν" και πραγματα ή "λαθη" δικα μου, ακομη και εκτος εγγυησης.

Καλημερα σας...

Nίκο η δική σου η περίπτωση είναι μια στις χίλιες και αν....
Γιατί και άλλον ήξερα με leasing jimny, αλλά ήταν μαμά ha
Οσο για τον συγκεκριμένο μηχανικό που λέω, είναι πιστοποιημένος brat μηχανικός( yah και με αυτοκόλητο παρακαλώ), και σε λίγο θα γίνει και πιστοποιημένος com μηχανικός j12
Γιάννης Δημητρέλης