Αποστολέας Θέμα: γεια σας συναδελφοι  (Αναγνώστηκε 1713 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
γεια σας συναδελφοι
« στις: Οκτώβριος 08, 2014, 22:07 »
εχω το εξησ προβλημα στο τζαμι του οδηγου κοντα στην ασφαλεια ειδα κατι χαρακιες επανω ξεκινανε απο πανω μεχρι κατω απο την εξω μερια μολισ το ειδα φρικαρισα agr τι να ειναι; απο τι διαβασα για τουσ ανεμοθραυστες μπορει να χαραξει το τζαμι εξωτερικα. λετε να παιζει αυτο εχω τουσ 3G που μπαινουν μεσα στα λαστιχα  t4 bhe

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: γεια σας συναδελφοι
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 09:08 »
Το πιθανότερο είναι πως πρόκειται για λάσπη (η οποία περιέχει μικροσκοπικά κομμάτια πέτρας) που πετάχτηκε στο τζάμι και όταν το κατέβασες πέρασε μέσα οπότε με το πάνω-κάτω έκανε σημάδια στο κρύσταλο. Το πιθανότερο είναι ότι θα κάνει και θόρυβο όταν ανεβοκατεβαίνει μέχρι να καθαρίσουν τελείως...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: γεια σας συναδελφοι
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 20:47 »
φιλε μου metalaxe απο τι ειδα οντος μεσα στα λαστιχα εχει ενα πραγμα μαυρο σαν λιγδα μπορει να εκανε και αυτο την δουλεια τι μπωρο να κανω τωρα. με τι να το καθαρισο; και να βαλο καποιο λιπαντικο; γιατι δεν συμφερει να αλλαξω λαστιχο στην πορτα εχετε να προτεινεται τιποτα t4

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: γεια σας συναδελφοι
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 08:57 »
Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω καθαρίσει ποτέ..... ::) ::) ::)
Φυσικά η καλύτερη λύση είναι να βγάλεις ταπετσαρία και λάστιχα για να κάνεις σωστή δουλειά... :)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: γεια σας συναδελφοι
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 21:40 »
εβγαλα φιλε μου ταπετσαρια καθαρισα καλα και τα λαστιχα λεω στα λαστιχα να βαλω σπρευ σιλικονης εχετε να προτεινεται καποιο καλο για να κρατησει μαλακα τα λαστιχα οσο για τησ χαρακιες θα της διωρθοσο ηπαρχει τροποσ.

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: γεια σας συναδελφοι
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 22:36 »
λετε να κανω καμια μαμακια εαν βαλω σπρει σιλικονης στα λαστιχα εχει βαλει κανεισ; η να βαλω τιποτα αλλο;  ???