Αποστολέας Θέμα: k&n φιλτρο  (Αναγνώστηκε 2068 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fioy

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ........
k&n φιλτρο
« στις: Μάιος 29, 2014, 17:40 »
παιδιά καλησπέρα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος , έχω 3 ερωτήσεις για το φίλτρο k&n [33-2162] α.με τη πολύ σκόνη υπάρχει κάποιο πρόβλημα? γιατί εγώ δουλεύω πάρα πολύ χώμα.    β.στην χαμηλές στροφές αποδίδει καλύτερα ο κινητήρας η όχι?  γ. από κατανάλωση  μένουμε στα ίδια , καίει περισσότερο?

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: k&n φιλτρο
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 02, 2014, 09:53 »
Δεν μπορώ να σου πω λεπτομέρειες για κατανάλωση και απόδοση στις χαμηλές στροφές γιατί το έχω πολλά χρόνια πάνω και δε θυμάμαι...
Πάντως η σκόνη είναι ούτως ή άλλως πρόβλημα και με το μαμίσιο φίλτρο, απλά το Κ&Ν θα πρέπει ίσως να το καθαρίζεις συχνότερα...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: k&n φιλτρο
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 03, 2014, 23:33 »
Mια χαρά σε όλα! Το ΄χω αρκετά χρόνια, αποβλημάτιστα και είχε δώσει ένα κλικ παραπάνω! Παρτο.

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: k&n φιλτρο
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 04, 2014, 17:03 »
παιδιά καλησπέρα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος , έχω 3 ερωτήσεις για το φίλτρο k&n [33-2162] α.με τη πολύ σκόνη υπάρχει κάποιο πρόβλημα? γιατί εγώ δουλεύω πάρα πολύ χώμα.    β.στην χαμηλές στροφές αποδίδει καλύτερα ο κινητήρας η όχι?  γ. από κατανάλωση  μένουμε στα ίδια , καίει περισσότερο?
Πολυ καλο...Δεν εχει προβλημα με την σκονη απλα θα το κανεις πιο συχνο καθαρισμα με το ειδικο σετ(καθαριστικο-λαδι) που πρεπει να αγορασεις εξτρα...Ειναι για περιπου 100000χλμ...Αξιζει τα λεφτα του!!!
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: k&n φιλτρο
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 05, 2014, 11:57 »
Συνήθως χρειάζεται καθάρισμα κάθε χρόνο. Αν τώρα πας σε εξαιρετικά πολύ σκόνη, πιθανόν να θέλει καθάρισμα πιο τακτικά