Αποστολέας Θέμα: Κατάργηση κουμπιών τετρακίνησης, επιστροφή στο ΛΕΒΙΕΔΑΚΙ  (Αναγνώστηκε 6680 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Η φράση που έγραψα για την εγγύηση αφορά δικές μου εμπειρίες απο αυτοκίνητα με μετατροπές, OPEL, SUZUKI, RENAULT. Και για να εξηγηθώ λέω το εξής...ένα αυτοκίνητο το οποίο είναι μέσα στην εγγύηση που όμως φοράει ένα μπλοκέ πίσω της ARB και το πάω στην αντιπροσωπεία γιατί που έσκασε το χρώμα στο καπώ ή γιατί δεν δουλεύουν οι υαλοκαθαρηστήρες, δεν μπορεί καμία αντιπροσωπεία να μου αρνηθεί την επισκευή της ζημιάς χωρίς χρέωση δική μου απο την στιγμή που π.χ. το μπλοκέ δεν επηρεάζει σε καμία απολύτως περίπτωση τα προαναφερθέντα ελλατωματικά μέρη του αυτοκινήτου...

Τώρα αυτά που είπε ο φίλος Μιχάλης είναι σεβαστό και ναι φυσικά θα έπαθε την πλάκα του ο μηχανικός όταν μιλάμε για μετατροπές της τάξεως...αλλαγή κινητήρα, τοποθέτηση roll cage...που απαιτούν να γίνει το αυτοκίνητο φύλο και φτερό για να πραγματοποιηθούν...


εμείς παραπάνω αναφερθήκαμε σε μία bolt on αλλαγή βοηθητικού κιβωτίου και τοποθέτηση του εργοστασιακού πάλι αλλά απο παλαιότερο μοντέλο...!
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Μπορεί "κατα κάποιο τρόπο" το γρανάζωμα του καινούργιου βοηθητικού να μπεί στο παλιό ::)...λέμε τώρα....
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Η φράση που έγραψα για την εγγύηση αφορά δικές μου εμπειρίες απο αυτοκίνητα με μετατροπές, OPEL, SUZUKI, RENAULT. Και για να εξηγηθώ λέω το εξής...ένα αυτοκίνητο το οποίο είναι μέσα στην εγγύηση που όμως φοράει ένα μπλοκέ πίσω της ARB και το πάω στην αντιπροσωπεία γιατί που έσκασε το χρώμα στο καπώ ή γιατί δεν δουλεύουν οι υαλοκαθαρηστήρες, δεν μπορεί καμία αντιπροσωπεία να μου αρνηθεί την επισκευή της ζημιάς χωρίς χρέωση δική μου απο την στιγμή που π.χ. το μπλοκέ δεν επηρεάζει σε καμία απολύτως περίπτωση τα προαναφερθέντα ελλατωματικά μέρη του αυτοκινήτου...

Τώρα αυτά που είπε ο φίλος Μιχάλης είναι σεβαστό και ναι φυσικά θα έπαθε την πλάκα του ο μηχανικός όταν μιλάμε για μετατροπές της τάξεως...αλλαγή κινητήρα, τοποθέτηση roll cage...που απαιτούν να γίνει το αυτοκίνητο φύλο και φτερό για να πραγματοποιηθούν...


εμείς παραπάνω αναφερθήκαμε σε μία bolt on αλλαγή βοηθητικού κιβωτίου και τοποθέτηση του εργοστασιακού πάλι αλλά απο παλαιότερο μοντέλο...!


Γιάννη δεν ξέρεις τι βλάκες υπάρχουν στις αντιπροσωπείες 0_21
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Kαλά και αυτός δεν μασάει..μπορεί να τους κάνει....ωπα  roc2
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
egw tha pw mia alli kaliteri skepsi mias k eisai na alakseis to T-case.
bale ena apo samurai 4:16:1  ean den kanw lahtos na trabaei k kalitera.......

swstooos??? j12 a105 ;)

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Σωστός groove και καλωσόρισες roc2
JimnyClub gonna groove u  j12
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Groove καλωσόρισες στο Jimnyclub και απο μένα...πολύ σωστή η σκέψη σου παραπανω και εάν επρόκειτο για το "μπιφτέκι" μου να είσαι σίγουρος ότι 8α το προτιμούσα...ΑΛΛΑ...επειδή μιλάμε για ένα αυτοκίνητο του κουτιού προτιμήσαμε την λύση του βοηθητικού απο jimny μιας και μπαίνει "αέρα" χωρις άλλες βάσεις, ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ, αλλαγή πίσω άξονα μετάδοσης κλπ. και να βάλουμε σε αυτό το γρανάζωμα του Ιταλού φίλου μας που έρχεται και δένει καταπληκτικά με 30" ελαστικά.

Μιχάλη σε αυτό έχεις απολύτο δίκιο...αλλά και σε αυτό που είπε ο ironman επίσης δίκιο έχει... roc2 roc2 roc2
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
ΑΛΛΑ...επειδή μιλάμε για ένα αυτοκίνητο του κουτιού προτιμήσαμε την λύση του βοηθητικού απο jimny μιας και μπαίνει "αέρα" χωρις άλλες βάσεις, ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ, αλλαγή πίσω άξονα μετάδοσης κλπ. και να βάλουμε σε αυτό το γρανάζωμα του Ιταλού φίλου μας που έρχεται και δένει καταπληκτικά με 30" ελαστικά.
Μαριεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!Πες αλευρι! ha ha

Αποσυνδεδεμένος savvoul

  • Jimny
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
  • barbarians! Πτολεμαϊδα
To nickname άλλαξε......
Η παρέα μεγαλώνει..........(άσχετο)

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
opote k sto diko mou pou einai tou koutiou k thelw megalitera elastika lete na balw mono granaziakalitera? gia dwste  perisoteres plirofories cl

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
opote k sto diko mou pou einai tou koutiou k thelw megalitera elastika lete na balw mono granaziakalitera? gia dwste  perisoteres plirofories cl
φιλε groove καλως ορισες!Αν θες γραφε ελληνικα και ριξε μια ματια στο Foroum να σου λυθουνε ολες οι αποριες! ;)
Τα μεγαλυτερα ελαστικα θελουνε κιβωτιο! 8)