Αποστολέας Θέμα: Βγάλε τον Συγγραφέα απο μέσα σου.....  (Αναγνώστηκε 1882 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Βγάλε τον Συγγραφέα απο μέσα σου.....
« στις: Ιούλιος 18, 2006, 16:49 »
Τι μόνο για ποιητή θα είχαμε??
Για να δώ....ποιος θα γράψει ιστοριούλα.... >:D
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: Βγάλε τον Συγγραφέα απο μέσα σου.....
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 18, 2006, 17:02 »
Γιαννη εγω θα την γραψω

Πες μου ποιος θα την διαβασει

Και αν την διαβασετε και σας αρεσει..................ι και μου ζητατε και αλλες............

Αυτο θα κανουμε???????????????
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2006, 17:19 από nikos »
Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος chriska

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βγάλε τον Συγγραφέα απο μέσα σου.....
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 18, 2006, 18:10 »
Δώστε μου απο τώρα το Νομπελ 8) lol lol
“ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΠΑΣ”
Christoforo Caneli

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Βγάλε τον Συγγραφέα απο μέσα σου.....
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 18, 2006, 18:28 »
Δώστε μου απο τώρα το Νομπελ 8) lol lol

Σκάσε και γράφε lol lol lol(είδη μου χρωστάς τους Αττικάρχες ;) ) lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος chriska

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βγάλε τον Συγγραφέα απο μέσα σου.....
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 18, 2006, 18:40 »
Δώστε μου απο τώρα το Νομπελ 8) lol lol

Σκάσε και γράφε lol lol lol(είδη μου χρωστάς τους Αττικάρχες ;) ) lol lol lol

 

Στις διακοπές, που δεν θα πάω lol lol bhe bhe,θα γράψω την ιστορία του club ha ha
“ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΠΑΣ”
Christoforo Caneli

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Βγάλε τον Συγγραφέα απο μέσα σου.....
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 21, 2006, 00:56 »
Απο το brat www.brat.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1487
είχα οίστρο πνευματικό, μιας και έφαγα τρείς τοποθετήσεις για τον astra στις 28 ένεκα HD καναλιών και HDMI συνδέσεων...
Μα δεν γίνετε λέω σε δυο μέρες...
Μετά την γνωστή απάντηση ....."στα @ρχίδια μου , να γίνει", που είσεπραξα εκ του άνωθεν , είπα...χαλάρωσε..φτιάξε μια φραπεδιά, με πολλά παγάκια...και γράψε ένα κείμενο...

Βγάλε τον Συγγραφέα απο μέσα σου ....ρε, ο Παπανούτσος δηλαδή καλύτερος ήταν απο τον Πανούτσο?
Γίνει και εσύ συγγραφέας..μπορείς.....
Η αβάσταχτη ελαφρότητα της στ@ρχ@δικής σκέψης…

Στ@ρχ@δισμός , μια μοντέρνα έκφραση που δημιουργήθηκε από την τάση των Ελλήνων καλοπερασάκηδων και φυγόπονων , φορέας της ευγενικής έκφρασης του…¨και τι με νοιάζει εμένα ρε φίλε?” χρησιμοποιώντας όλες τις βαρύγδουπες εκφράσεις τις σύγχρονης παπαρολογίας ως σημαίας δικαιωμάτων.
Δικαιώματα, ποιος τα έχει και γιατί, δικαίωμα στην έκφραση, τον λόγο, το δικαίωμα του κάθε ανθρώπου στον λόγο, στο να εκφέρει γνώμη.
Αλήθεια, το δικαίωμα ανήκει στα “αξιώματα” ή στα “θεωρήματα” ?
Eουν όλοι το δικαίωμα τις γνώμης για κάτι ή όχι, και πολύ περισσότερο, έχουν όλοι το δικαίωμα του.παραπονίζειν?
Στ@ρχ@δισμός και δικαιώματα, πώς να παντρεύονται άραγε, στα παράθυρα των Forum (όχι Fora επιμένω , γιατί να χρησιμοποιούμε την ακριβή λατινική ονομασία, για να δείξουμε κάτι, έχοντας κατακρεουργήσει τα Ελληνικά ?) άραγε….
Άνθρωποι και γνώμες μέσα σε μια οθόνη , δίπλα από ένα εικονίδιο, που πολλές φορές μπορεί να δηλώνει και διάθεση…
Τι πήρες και τι έδωσες , από αυτά που διάβασες, για να εκφέρεις την γνώμη σου, τι έδωσες γενικά σε ένα θέμα για να μπορείς να το κρίνεις…
Για να κρίνεις κάτι, οτιδήποτε και αν είναι αυτό, λέγοντας το καλό ή κακό , πρέπει πρώτα να κοπιάσεις, να μοχθήσεις για να το κάνεις καλύτερο σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια πάντα, και μετά μπορείς άνετα κύριε άγνωστε Χ να εκφέρεις την άποψη σου.
Είναι κακό ρε παιδιά…είναι καλό ρε παιδιά., θέλει περισσότερη προσπάθεια…αλλά ξέχασα, στην θέση σου , και με την νοοτροπία σου, ω άψογε παπαρολόγε, κάτοχε γνώμης και δημόσιε επικριτή, θέλεις να έχεις πάντα το κλίμα στα μέτρα σου, να σε ευχαριστεί…
Μάσκες σε ένα θέατρο, κλόουν θα έλεγα καλύτερα, όπου όλοι στην παρέα θα είναι όπως τους θες, όταν τους θες, και η παρέα πρέπει να είναι μεγάλη, διάσημη, με εσένα σαν επίκεντρο, να έρχεται να σε καμαρώνει….και εσύ φυσικά να μην έχεις κάνει τίποτα…
Φιλότιμο…..χάθηκε από τότε που το μότο…”και τι με νοιάζει εμένα ρε φίλε” επικράτησε στα περισσότερα συναισθήματα των Ελλήνων , και η έννοια φίλος, τείνει να χάσει την αυτή καθαυτή έννοια τις και να γίνει έκφραση χάριν λόγου.
Και τι με νοιάζει εμένα ρε φίλε….Tilt στα φλιπερίστικα…κοινώς λάθος έκφραση μιας και εάν κάποιος ήταν φίλος σου…θα σε ένοιαζε το οποιοδήποτε πρόβλημα του και η οποιαδήποτε γνώμη του..
Βέβαια ο σημερινός σύγχρονος άνθρωπος , και δη ο άνθρωπος των fora(!) , σκέφτεται πράττει νιώθει πάντα ελαφρά τη καρδία , με έφεση στα ατομικά σπορ και όχι στα ομαδικά.
Για τον απλούστατο λόγο ότι τα ομαδικά σπορ απαιτούν περισσότερο κόπο, πολλές φορές πρέπει να ρίξεις τον εγωισμό σου( για το κοινό καλό, το καλό της ομάδας) για να κάνετε κάτι όλοι μαζί….
Μα τι λες ρε τώρα….θα φωνάξει φωνάξει όποτε του έρθει…για αυτό ανοίξαμε αυτό τον χώρο??
Έχεις δίκιο , εσύ ξέρεις άλλωστε, με την μισή κουβέντα την ημέρα, που λες από τότε που ζεις σε αυτό το σπίτι, έχοντας ζήσει μόνο δυόμισι μέρες και κάτι σ΄αυτό, έχοντας για αρωγό τον φίλο(?) που μπορεί να μιλάει κομμάτι παραπάνω, και να έχει ζήσει και μια μέρα πιο πολύ, αλλά……αλλοπρόσαλλο παιδί, και λάτρης του καραβοσύρτη, εν προκειμένω σκεπτόμενως με λάθος κεφάλι.
Τελικά πως τα φέρνει από εδώ, πως τα φέρνει από εκεί, δόξα τω Θεό , πάλι χαμογελαστό με βρίσκει, όπως την περασμένη βδομάδα που συνάντησα τον φίλο μου, έννοια που λίγοι την ευνοούν τελικά μιας και η επιφανειακή θεώρηση των πραγμάτων είναι αίσθημα που προσφέρει μακροζωία , και ατάραχο νου, τι τα θες τι τα γυρεύεις.....
Τι τα γράφεις ρε φίλε ποιος να καταλάβει και γιατί, άλλωστε το πάμε για καφέ, είναι περιεκτικότερη έννοια από την λέξη φίλος σήμερα .
Τι έδωσες εσύ για να μιλάς ??
Ωπ ξέχασα sorry είσαι ο σύγχρονος Έλλην στ@ρχ@διστής , ο έκφρων άποψη επί παντός επιστητού, και ω εις αεί φυγόπονος γκρινιάζων .....
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2006, 01:03 από Ironman »
Γιάννης Δημητρέλης