Γενικά θέματα > Νέα μοντέλα

ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ Ή ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΟ ΜΕ ΛΕΒΙΕ:

(1/6) > >>

nanisq:
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ JIMNY ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ ΤΗΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ. ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΛΙΓΟ Η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΕΜΠΝΕΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ; ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΛΗΡΟΤΡΑΧΥΛΑ;

IronΜan:
Φίλε καλησπέρα.
Το jimny σε οποιαδήποτε έκδοση του είναι αρκετά καλό εκτός, και με κάποιες μικροεπεμβάσεις μπορεί να γίνει όπλο.
Εαν το κάνεις τούμπανο...μπορεί να γίνει φονικό όπλο.
Τώρα για τα κουμπάκια, ναι και εγώ επιφυλακτικός είμαι(έχω jimny του 2000 metal top), αλλά έχει καλύτερα αργά, και τελική σχέση μετάδοσης.
Ιάπωνας με τα ηλεκτρικά του πάντως, δεν έχει ποτέ πρόβλημα, και αυτό ξέρε το, αρα κατά πάσα πιθανότητα θα είναι αξιόπιστο.

Ενα ποστ εδώ www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,2.750.html ή εδώ www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,699.15.html εναλακτικά σε περιμένει.
Καλώς όρισες στην παρέα μας
Γιάννης

nanisq:
Καλώς σας βρηκα στο φοβερό forum Γιαννη. Είμαι ο Στέφανος απο Χανιά Κρήτης.
Δεν αμφισβιτώ καθόλου την αξιοπιστία των Ιαπωνέζικων εργαλείων. Είμαι μάλιστα κάτοχος ενος
Mazda Xedos και ειμαι απίστευτα ευχαριστημένος απο τη συμπεριφορά του όχι μόνο στα ηλεκτρικά του
μέρη αλλά και στα μηχανικά.
Όμως ειμαι λιγο επιφυλακτικός για την αγορα του Jimny όσον αφορά τη νέα έκδοση. Φοβάμαι τους
ηλεκτρικούς σερβομηχανισμούς που έχουν αναλάβει να κουμπώνουν την τετρακίνηση. Και το άλλο θέμα που
με απασχολεί είναι οτι έμαθα οτι στην Γερμανία κυκλοφορεί και με κινητήρα 1.5 Diesel 86hp και η ιδέα ενός μίνι
αγριμιού με τις δυνατότητες που έχει και σε συνδιασμό μάλιστα με DIESEL μου μοιάζει φοβερό!
Ο κινητήρας DIESEL 1.500cc με αποδοση 86 ίππων προέρχεται απο τη RENAULT και είναι και αυτό κάτι που με
Ανυσηχει. Απο γρήγορες ματιές μου στο forum διαπιστώνω ότι θα μπορέσω να πάρω τις απαντήσεις που θέλω και
αργότερα να μπορώ και εγώ να έρθω στη δική σας θέση ώντας πλέον εξικοιωμένος με το καινούργιο Jimnάκι μου.
Αν ξέρει κανείς κάτι ας μας πεί και εμάς!!!

IronΜan:
Στέφανε καλως όρισες και πάλι φίλε μου, η δύναμη της Κρήτης είναι παρούσα(Jericho.....συντεκνος lol)
Στο μόνο που είμαι αρνητικός σχετικά με το diesel είναι το βάρος και το μοτέρ(προτιμώ γιαπωνέζο απο γάλλο) και απο θέμα βάρους μπορεί να μην υπάρχουν κάποια αξεσουάρ(απο τα λιγοστά σχετικά που υπάρχουν για το jimny)...
Eυχαριστούμε για τα καλά λόγια για το forum δίνει κουράγιο σε όλους μας να συνεχίσουμε την προσπάθεια, και περιμένουμε κάθε νέος μέλος δίπλα μας....
Μείνε συντονισμένος γιατί....τα καλύτερα έρχονται...

NickSi:
Καλησπερα φιλε nanisq...
Καλως ηρθες και απο εμενα στη παρεα μας...
Τωρα πια κι εγω ειμαι κατοχος ακομη ενος γιαπωνεζικου "θηριου" Nissan Micra!!!  lol lol lol bhe bhe bhe

Ok, πλακα κανω, προσωρινο ειναι, μεχρι να φτιαχτει το τουμπαρισμενο δικο μου...

Στο θεμα μας τωρα... προσωπικα ΔΕΝ θα επαιρνα το καινουριο μοντελο του Jimny. τo VVT αν και καποιοι φιλοι απο εδω μεσα ειναι αρκετα ευχαριστημενοι... Σιγουρα με λιγο πιο δυνατο & πιο ζωντανο κινητηρα, θα ηταν αρκετα καλυτερο το μικρο μας θηριο!!!
Προσωπικη αποψη παντα, νομιζω οτι αν καταφερεις να βρεις ενα Jimny 2004, θα ηταν η καλυτερη επιλογη... Βεβαια εξαρταται παντα και απο το τι εχεις στο μυαλο σου να κανεις, με το συγκεκριμενο αυτοκινητο... Ετσι κι αλλοιως οι διαφορες ειναι μικρες, αν εξαιρεσει κανεις τα κουμπακια και καποιες αλλες τετοιες λεπτομερειες...  
Οπως ειπες και εσυ, σε αυτο το χωρο, σιγουρα θα βρεις τις απαντησεις που θελεις...

Οπως και να εχει το πραγμα, καλωσηρθες στη συντροφια!!! ;)

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση