Αποστολέας Θέμα: death wobble HELP  (Αναγνώστηκε 5143 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος θεμης

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: death wobble HELP
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 22, 2012, 15:21 »


Μήπως κατοικείς στο νότιο ημισφαίριο??????????? a105 a105
[/quote]

τα χιονολαστιχα τα βαζω για να μην τρωω τα sahara καλοκαιριατικα αλλα και γιατι δεν εχω καλοκαιρινα

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: death wobble HELP
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 22, 2012, 18:34 »
με τα βαριά λάστιχα και ζάντες κρύβεται το πρόβλημα και μόλις βάζεις τα ελαφριά γίνεται χαμός.

1)αρχικα ελεγχεις την παναρ μήπως έχει ξεσφίξει πουθενά και έχει μπόσικο κυρίως αν είναι ρυθμιζόμενη.
2) ελέγχεις βάσεις παναρ μήπως έχει κοπεί-ραγίσει καμία
2)ελέγχεις για τζόγο στους τροχούς( άν έχεις αλλάζεις ρουλεμάν τροχού και τα μικρά στους βασιλικούς πείρους)
3)αλλάζεις τα μπαλάκια στις τιμονόμπαρες
4)αλλάζεις σινεμπλοκ στις παναρ.

τους ελέγχους και στη συνέχεια τις αλλαγές τις κάνεις μία μία για να βρεις τί έφταιγε κατά τη γνώμη μου με τη σειρά που τα αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: death wobble HELP
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 23, 2012, 16:16 »
με τα βαριά λάστιχα και ζάντες κρύβεται το πρόβλημα και μόλις βάζεις τα ελαφριά γίνεται χαμός.

1)αρχικα ελεγχεις την παναρ μήπως έχει ξεσφίξει πουθενά και έχει μπόσικο κυρίως αν είναι ρυθμιζόμενη.
2) ελέγχεις βάσεις παναρ μήπως έχει κοπεί-ραγίσει καμία
2)ελέγχεις για τζόγο στους τροχούς( άν έχεις αλλάζεις ρουλεμάν τροχού και τα μικρά στους βασιλικούς πείρους)
3)αλλάζεις τα μπαλάκια στις τιμονόμπαρες
4)αλλάζεις σινεμπλοκ στις παναρ.

τους ελέγχους και στη συνέχεια τις αλλαγές τις κάνεις μία μία για να βρεις τί έφταιγε κατά τη γνώμη μου με τη σειρά που τα αναφέρω.

  Kι άλλος πονεμένος...  ;)
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος θεμης

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: death wobble HELP
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 23, 2012, 20:16 »
με τα βαριά λάστιχα και ζάντες κρύβεται το πρόβλημα και μόλις βάζεις τα ελαφριά γίνεται χαμός.

1)αρχικα ελεγχεις την παναρ μήπως έχει ξεσφίξει πουθενά και έχει μπόσικο κυρίως αν είναι ρυθμιζόμενη.
2) ελέγχεις βάσεις παναρ μήπως έχει κοπεί-ραγίσει καμία
2)ελέγχεις για τζόγο στους τροχούς( άν έχεις αλλάζεις ρουλεμάν τροχού και τα μικρά στους βασιλικούς πείρους)
3)αλλάζεις τα μπαλάκια στις τιμονόμπαρες
4)αλλάζεις σινεμπλοκ στις παναρ.

τους ελέγχους και στη συνέχεια τις αλλαγές τις κάνεις μία μία για να βρεις τί έφταιγε κατά τη γνώμη μου με τη σειρά που τα αναφέρω.

ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟΣ...
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΟΛΑ ;)

Αποσυνδεδεμένος mhtsos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • jimakos kills all
Απ: death wobble HELP
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 26, 2012, 17:12 »
το death wobble οφειλεται κατα 90% στην βαση της παναρ..http://www.youtube.com/watch?v=gVJx8buTE8I
δες και θα καταλαβεις..
ειχα το ιδιο προβλημα και ολα οκ τωρα