Αποστολέας Θέμα: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ  (Αναγνώστηκε 1852 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος θεμης

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ
« στις: Μάιος 18, 2012, 15:31 »
εχει δοκιμασει κανεις τα rough country http://www.bigjimny.com/store/index.php/rough-country-shocks/c_155.html?ρωταω για jimny με 8-10 εκατοστα lift..αν εχετε κατι να μου προτεινετε...

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 20, 2012, 19:17 »
Τα rough country , σε wrangler k cherokee που εχω φιλους που τα φορανε ειναι ευχαριστημενοι.

Παρα τα οσα λενε πολλοι οτι τα es1000 ειναι σκληρα (τιμη 240ε), εγω που τα δοκιμασα σε αλλο Jimny με 12cm υψος μου αρεσαν.

Για το υψος που θελεις καλη κ δοκιμασμενη λυση ειναι τα rancho τα ρυθμιζομενα οπως εχει ο majestix αλλα τσιμπαει η τιμη (550)

Τα old man emu απο αλλα αυτοκινητα οπως εχω εγω κ πολυ αλλοι αλλα παλι η τιμη ειναι καπως(450-500)

Monroe adventure σε πιο λογικη τιμη (350).

Αναλογα πως σου αρεσει το αμαξι μαλακο η σκληρο θα διαλεξεις τα καταλληλα.
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος θεμης

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 21, 2012, 19:34 »
ευχαριστω για την απαντηση..εγω τωρα εχω τα es 1000 μπροστα και ome πισω..τωρα θελω να αλαξω μονο τα μπροστινα..ελεγα να παω σε monroe καθως εχω ακουσει οτι εχουν καλη αποσβεση και στις λακουβες και στην τσεπη ;)..γυρω στα 220 τετραδα για 8-10 λιφτ

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 21, 2012, 21:21 »
Για ποιο λογο θελεις να τα αλλαξεις?

Ο συνδιασμος που εχεις ειναι πολυ καλος.

Τι ελατηρια φορας?
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος θεμης

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 21, 2012, 21:46 »
τα ελατηρια που εχω δεν ξερω ακριβως γιατι τα ειχε οταν το πηρα..πρεπει να ειναι trail master + 4 inch γιατι ειναι κοκκινα και μου ειχε πει οτι τα πηρε απο αγγλια..τα αμορτισερ ειναι στο αμαξι πανω απο 2 χρονια εχοuν σκουριασει και εχουν χασει την αποδοση τους..περασα και κτεο και το επιβαιβεωσα με τα αποτελεσματα