Αποστολέας Θέμα: Πατάκια τύπου Σκάφης  (Αναγνώστηκε 10714 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Πατάκια τύπου Σκάφης
« στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 14:10 »
Επείγομαι να αγοράσω πατάκια, για μπροστά κυρίως, τύπου σκάφης. Έχω δει στην xtreme αλλά μου φαίνονται ακριβά. Έχετε υπόψιν σας κάτι άλλο? Κατά προτίμηση από φυσικό κατάστημα, γιατί από internet θα τα παραλάβω από του χρόνου. Ευχαριστώ!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 15:31 »
ριξε μια ματια στο πρακτικερ νομιζω ειχε παρει το ματι μου εκει ;)

Αποσυνδεδεμένος ARGYKLI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 16:04 »
Πρεπει να εχει ο Δερβεντλης www.4x4tyres.gr/ για δες!!

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 17:07 »
Πρεπει να εχει ο Δερβεντλης www.4x4tyres.gr/ για δες!!
Φάνη, αν δεις αυτά του Δερβεντλή, έχουν το ίδιο σχέδιο με αυτά που σου περιέγραψα στο τηλ. Απλά, δεν ξέρω αν τα δικά του μυρίζουν "λαστιχίλα", όπως αυτά του πράκτικερ...

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 17:22 »
Του Δερβεντλη τα εχω 2 χρονια και ειναι μια χαρα ,βεβαια δεν "χωρουν" πολλη λασπη-χιονι lol.Ειναι λιγο ρηχα σε συγκριση με κατι αμερικανικα για vitara που εχει ενας φιλος αλλα δεν βρηκα σε αυτη την τιμη και μεγεθος κατι αλλο... Ααα και δεν μυριζαν λαστιχιλα  ;D

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 17:46 »
Επείγομαι να αγοράσω πατάκια, για μπροστά κυρίως, τύπου σκάφης. Έχω δει στην xtreme αλλά μου φαίνονται ακριβά. Έχετε υπόψιν σας κάτι άλλο? Κατά προτίμηση από φυσικό κατάστημα, γιατί από internet θα τα παραλάβω από του χρόνου. Ευχαριστώ!


  Φανούλη μου χρόνια πολλά φιλαράκι μου...Έχω αυτά που αναφέρεις...απλά δεν παίζονται ...μια φορά τα πήρα και ησύχασα! Δεν κρίνω τα άλλα απο praktiker κλπ...μιλάω για τα συγκεκριμένα! ;)
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 16:34 »
Εμένα σκίζονται συνέχεια (αυτό της μεριάς του οδηγού) κάτω εκεί που πατάει το δεξί πόδι όταν πατάει γκάζι.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 16:38 »
Εμένα σκίζονται συνέχεια (αυτό της μεριάς του οδηγού) κάτω εκεί που πατάει το δεξί πόδι όταν πατάει γκάζι.

Σε ποια αναφέρεσαι? σε τύπου σκάφης? η σε υφασμάτινα?
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 16:55 »
Σας ευχαριστώ όλους!

Praktiker και Δερβεντλής μου είναι το ίδιο σε απόσταση κ ταλαιπωρία, οπότε θα επιλέξω τον πρώτο. Αύριο θα τον πάρω τηλ αν τα έχει εκεί να περάσω να τα πάρω.

Από κάτω θα βάλω ότι βρω σε υφασματινο / μοκέτα σε κάποιο μεγάλο super market.

Του xtreme όσο καλά και να φαίνονται και να είναι, τα χρήματα μου φαίνονται αρκετά για την χρήση που θέλω να κάνω εγώ. (είδα ότι ένα το οποίο ήταν πραγματικά βαθύ το έχει βγάλει από το site, μπορεί να κάνω κ λάθος.)

Παρόλα αυτά αν ο Δερβεντλής μου απαντήσει αρνητικά, τότε ίσως ξανασκεφτώ του xtreme λόγω ευκολίας του καταστήματος στο Μαρούσι.

Χρόνια Πολλά, καλό υπόλοιπο στις γιορτές, και με το καλό να μας έρθει ο καινούριος χρόνος!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 17:30 »
Βρήκα και άλλα http://www.georgakopoulos.gr/Files/aksesouar/tapeta/tapeta.pdf (προς το τέλος της σελίδας έχει 3 ειδών, 2 για μπροστά κ ένα για πίσω. αύριο πρωί τηλέφωνο για να μάθω τιμές
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 12:15 »
Βρήκα και άλλα http://www.georgakopoulos.gr/Files/aksesouar/tapeta/tapeta.pdf (προς το τέλος της σελίδας έχει 3 ειδών, 2 για μπροστά κ ένα για πίσω. αύριο πρωί τηλέφωνο για να μάθω τιμές
Κάνε έναν κόπο να ποστάρεις τις τιμές... ;)

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 12:32 »
Εμένα σκίζονται συνέχεια (αυτό της μεριάς του οδηγού) κάτω εκεί που πατάει το δεξί πόδι όταν πατάει γκάζι.

Τα λαστιχένια τα απλά απ το praktiker μου σκίζονται, και πριν κανα 6μηνο πήρα πάλι λαστιχό-ύφασμα και σκίστηκε του οδηγού στο ίδιο σημείο.Τα τύπου σκάφης τα είχα δει κ εγώ στο praktiker έχει και 2 τεμάχια αν θέλεις με 15 ευρώ αλλά ήταν πολύ χοντροκομμένα και δε μ'άρεσαν.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 15:00 »
Λοιπόν, πήγα μόνο στον Γεωργακόπουλο (θα καταλάβετε μετά γιατί).

είχε κ αυτά που έχει ο Δερβεντλής στην ίδια τιμή.

είχε κάτι τούμπανα, τεράστια, σκληρά, βαθιά σκάφη με γύρω στα 25-30 το κομμάτι (παρόμοια με του xtreme, τα οποία δεν τα έχω δει από κοντά, αλλά από την φώτο στο site μου φάνηκαν παρόμοια, όχι ίδια μάρκα)

είχε κάτι λιγότερο τούμπανα, λιγότερα τεράστια, λιγότερα σκληρά και βαθιά με γύρω στα 15-20 το κομμάτι

με το που τα είδα όλα, τα έπιασα κ τα μύρισα (οκ τα ακριβά δεν μύριζαν τόσο, κ ίσως κ καθόλου μετά από λίγο καιρό), το ξέχασα τελείως το θέμα

πήρα από ένα πλυντήριο με 10 ευρό κάτι υφασμάτινα μπρος πίσω  :D

Εν κατακλείδι, πολύ ωραία σαν ιδέα, αλλά αν κάποιος δεν έχει σκοπό να κάνει το αυτοκίνητο αποκλειστικά όχημα βουνού, νομίζω πως δεν μπορεί εύκολα να συμβιβαστεί με τα εν λόγω πατάκια, κ το λέω εγώ που πλένω το αυτοκίνητο 4-5 φορές το χρόνο  lol lol lol

ΥΓ: Διατηρώ μια επιφύλαξη για τις τιμές, αλλά κάπου εκεί κυμαίνονται, βλέπετε με το που τα είδα ξενέρωσα και δεν έδωσα μεγάλη βάση στο τι μου έλεγε...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 19:52 »
Λοιπόν, πήγα μόνο στον Γεωργακόπουλο (θα καταλάβετε μετά γιατί).

είχε κ αυτά που έχει ο Δερβεντλής στην ίδια τιμή.

είχε κάτι τούμπανα, τεράστια, σκληρά, βαθιά σκάφη με γύρω στα 25-30 το κομμάτι (παρόμοια με του xtreme, τα οποία δεν τα έχω δει από κοντά, αλλά από την φώτο στο site μου φάνηκαν παρόμοια, όχι ίδια μάρκα)

είχε κάτι λιγότερο τούμπανα, λιγότερα τεράστια, λιγότερα σκληρά και βαθιά με γύρω στα 15-20 το κομμάτι τα 4

με το που τα είδα όλα, τα έπιασα κ τα μύρισα (οκ τα ακριβά δεν μύριζαν τόσο, κ ίσως κ καθόλου μετά από λίγο καιρό), το ξέχασα τελείως το θέμα

πήρα από ένα πλυντήριο με 10 ευρό κάτι υφασμάτινα μπρος πίσω  :D

Εν κατακλείδι, πολύ ωραία σαν ιδέα, αλλά αν κάποιος δεν έχει σκοπό να κάνει το αυτοκίνητο αποκλειστικά όχημα βουνού, νομίζω πως δεν μπορεί εύκολα να συμβιβαστεί με τα εν λόγω πατάκια, κ το λέω εγώ που πλένω το αυτοκίνητο 4-5 φορές το χρόνο  lol lol lol

ΥΓ: Διατηρώ μια επιφύλαξη για τις τιμές, αλλά κάπου εκεί κυμαίνονται, βλέπετε με το που τα είδα ξενέρωσα και δεν έδωσα μεγάλη βάση στο τι μου έλεγε...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2011, 19:54 από verse »
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Πατάκια τύπου Σκάφης
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 22:45 »
Τα τελευταία που πήρα ήταν απ το Jumbo με 10 ευρώ μπρός-πίσω ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!