Αποστολέας Θέμα: ηρθε και εμενα η ωρα !!  (Αναγνώστηκε 2586 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
ηρθε και εμενα η ωρα !!
« στις: Νοέμβριος 15, 2011, 17:50 »
καλησπερα !!! ηρθε κ εμενα η ωρα να αλλαξω λαστιχα !!
κανω μια ερευνα αγορας να δω τελικα τι θα  κανω....
δεν ξερω αν θα βαλω 4 αναγομωσης να το κυκλοφορω ετσι χειμωνα καλοκαιρι παντου μεχρι να λιωσουν
η  να παρω 4 yokoγλυστρα με  370 ευρω να τελιωνουμε
το αστειο ειναι οι λαστιχαδες που οταν τους ρωτας περνουν υφος επιστημονικο και αρχιζουν το παραμυθη
 σε τιμες και οταν τους λες για αναγωμοση παθενουν ΑΜΟΚ !! στο στιλ εισαι τρελος??  κασκαντερ ?  θα σου διαλυσουν τα λαστιχα !!!
η αληθεια ειναι οτι τα αναγωμομενα ειναι 50 ευρω πιο φτηνα απο τα προτογενη  yokohama και μου κανει λιγο κουφο αυτο !!
καμια ιδεα  κανενας με τι ειναι ευχαριστιμενος αυτον τον καιρο να δω τελικα τι να κανω??

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: ηρθε και εμενα η ωρα !!
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 18:34 »
Eγώ λέω πως αφού θέλεις mt λάστιχο χειμώνα καλοκαίρι, καλύτερα να είναι ένα πρωτογενές mt!! Eγώ εδώ και 1,5 χρόνο φοράω τα BFGoodrich KM2 (και το καλοκαίρι) και είμαι σούπερ και σε άσφαλτο και σε χώμα. Στα συνηστώ ανεπιφύλακτα. Εγώ θα τα ξαναπάρω όταν λιώσουν αυτά που έχω.

Η αναγόμωση είναι λογικό να είναι φθηνότερη...

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: ηρθε και εμενα η ωρα !!
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 18:39 »
Εγώ που φοράω εδώ και 2 1/2 χρόνια yokohama, yokoγλύστρα δεν έχω δει προς το παρόν, γιατί το λες ; Μπορείς να μας εξηγήσεις ακριβώς ;

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ηρθε και εμενα η ωρα !!
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 23:54 »
Εγώ που φοράω εδώ και 2 1/2 χρόνια yokohama, yokoγλύστρα δεν έχω δει προς το παρόν, γιατί το λες ; Μπορείς να μας εξηγήσεις ακριβώς ;
μην με παρεξηγης η εκφραση μου εχει μεινει απο τα ασφαλτινα αγωνιστικα μια εποχη που τρεχαμε με τετοια λαστιχα που εφερνε τοτε μονο ο κουκουμακης !! οποτε γιαυτο !! τα λεγεμε και yokoξαπλα επειδη αμα αρχιζε να γλυστραει η εξοδος ηταν σιγουρη οποτε μην το περνης προσωπικα !!
νομιζω και εγω οτι ειναι πολυ τιμια λυση τα yokohama
αλλα δεν μπορω να καταλαβω τα μουτρα τον λαστιχαδων οταν τους λεσ για αναγωμοση   λες και τους βρηζης την μανα κανουν !! 
ασε την τρομοκρατια που πουλανε ουτε η τρεμη στο mega !!! και ο μπαμπης στον ΣΚΑΙ δεν κανουν ετσι lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: ηρθε και εμενα η ωρα !!
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 10:45 »
Εγώ που φοράω εδώ και 2 1/2 χρόνια yokohama, yokoγλύστρα δεν έχω δει προς το παρόν, γιατί το λες ; Μπορείς να μας εξηγήσεις ακριβώς ;
Ποιό μοντέλο φοράς?

Αποσυνδεδεμένος psou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ηρθε και εμενα η ωρα !!
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 17:13 »
Eγώ λέω πως αφού θέλεις mt λάστιχο χειμώνα καλοκαίρι, καλύτερα να είναι ένα πρωτογενές mt!! Eγώ εδώ και 1,5 χρόνο φοράω τα BFGoodrich KM2 (και το καλοκαίρι) και είμαι σούπερ και σε άσφαλτο και σε χώμα. Στα συνηστώ ανεπιφύλακτα. Εγώ θα τα ξαναπάρω όταν λιώσουν αυτά που έχω.

Η αναγόμωση είναι λογικό να είναι φθηνότερη...

Εσύ είσαι και ψηλωμένος όμως.. :)
Για εργοστασιακό ύψος οι επιλογές είναι ελάχιστες...

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: ηρθε και εμενα η ωρα !!
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 17:55 »
Εγώ που φοράω εδώ και 2 1/2 χρόνια yokohama, yokoγλύστρα δεν έχω δει προς το παρόν, γιατί το λες ; Μπορείς να μας εξηγήσεις ακριβώς ;
Ποιό μοντέλο φοράς?

Tα Geolandar τα Α/Τ, γιατί ; Έχω δοκιμάσει και τα dueler τα 694 της πετρογέφυρας (αυτά τα δοκίμασα περίπου 3 χρόνια), μπορώ να σου πω και για τα δύο ό,τι θες.

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: ηρθε και εμενα η ωρα !!
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 10:00 »
[Tα Geolandar τα Α/Τ, γιατί ; Έχω δοκιμάσει και τα dueler τα 694 της πετρογέφυρας (αυτά τα δοκίμασα περίπου 3 χρόνια), μπορώ να σου πω και για τα δύο ό,τι θες.

Έχεις πμ