Αποστολέας Θέμα: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!  (Αναγνώστηκε 24891 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bilak0s

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΠΛΑ ΠΑΜΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 17:53 »
hmoyn etoimos na ftiaxw  ki egw thema me  epikefalida   EPITELOUS TELOS  TO TREMOULA   egw allaxa  mono  ta duo rouleman (konika) sto kathe akro kai  apla den  exei  katholou tremoulo! pragmatika katholou omws oute 1%. telos ayto to slogan " ean den kounaei  den einai  jimny!"

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 20:27 »
μη βιαζεσαι!!!!
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 21:41 »
μη βιαζεσαι!!!!
τουλαχιστον επιτελους μαθαμε ποια ειναι η αιτια του προβληματος
και επιτελους οδηγησαμε αυτοκινητο και οχι αγροτικο μηχανημα....

Αποσυνδεδεμένος bilak0s

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΠΛΑ ΠΑΜΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 25, 2012, 16:41 »
μη βιαζεσαι!!!!

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ  ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ  ΕΑΝ ΤΟ ΑΠΟΚΤΙΣΕΙ ΞΑΝΑ ΘΑ ΞΕΡΩ ΑΠΟ  ΤΙ ΕΙΝΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 25, 2012, 17:51 »
μη βιαζεσαι!!!!

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ  ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ  ΕΑΝ ΤΟ ΑΠΟΚΤΙΣΕΙ ΞΑΝΑ ΘΑ ΞΕΡΩ ΑΠΟ  ΤΙ ΕΙΝΑΙ.


ΣΩΣΤΟΣ !!

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 25, 2012, 20:48 »
Δηλαδή το νέο σλόγκαν είναι: εάν έτρεμε και τώρα σταμάτησε, είναι jimny??  lol lol 
Να ρωτήξω κάτι...τί ρουλεμάν έβαλες? Μπας και τα προτείνω σε ένα φίλο γιατί εγώ δεν είχα ποτέ αυτό το τρέμουλο... 87

Αποσυνδεδεμένος romel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 17:03 »
 Πουπακης και άντε γεια στο τρέμουλο!!!!και να ξανά έρθει μετά από ξύλο στο βουνό πάλι εκεί θα πάω.... τέρμα τα πειράματα.
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

Αποσυνδεδεμένος ΒΛΑΧΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 32
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 17, 2014, 00:48 »
Που είναι ο πουπακης ρε παιδια να τον επισκεφθώ κ εγώ

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΑΥΡΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 08, 2014, 00:30 »
Γεια σας παιδια!!
Τον τελευταιο καιρο μου εχει παρουσιαστει και μενα ενα τρεμουλο στο τιμονι του jimny μου το οποιο εμφανιζεται κατα την ειπιταχυνση απο τα 60 μεχρι τα 80χλμ αλλα και κατα την επιβραδυνση απο τα 80 στα 60 χλμ.
Σε ελεγχο που εγινε στην αντιπροσωπια μετα απο αλλαγη ρουλεμαν πισω τροχου του το παρουσιασε του υπευθυνου του συνεργειου που το πηγαμε για δοκιμη μετα την αλλαγη του ρουλεμαν μου ειπε οτι αυτο το τρεμουλο οφειλεται στις δισκοπλακες μου γιατι ειναι ψιλοαρπαγμενες και θελουν αλλαγη.
Πριν λιγες μερες ομως την ωρα που επιβραδυνα απο τα 80 στα 60χλμ ξαφνικα αρχισε να τρεμει το τιμονι παρα πολυ αλλα και το αυτοκινητο λες και ειχες αφησει ασφηχτα τα μπουλονια των εμπρος τροχων.
Το τελευταιο τρεμουλο που λεω το κανει αραια και που αλλα δεν παυει αρκετα επικυνδινο.

Εχει ξαναπαρουσιαστει σε καποιον απο εσας το συγκεκριμενο τρεμουλο και που μπορει να φταει??

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 23, 2014, 09:36 »
Για το τελευταίο τρέμουλο που αναφέρεις, ρίξε μια ματιά εδώ http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,1722.msg85541.html#msg85541 κι εδώ http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,7600.msg108304.html#msg108304 και αν έχεις απορίες το συζητάμε... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΑΥΡΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 23, 2014, 11:20 »
Το προβλημα με το ραγισμα στην βαση της παναρ στο σημειο που πιανει με το σασι το εχω διορθωσει απο τον Μαιο που μου το ειχαν πει οταν το ειχα παει για service στην αντιπροσωπια.Επισης εχω αλλαξει και την μπροστινη παναρ γιατι ειχαν αρχισει και φευγανε μικρα κομματια σε ενα απο τα  δυο συνεμπλοκ που εχει η παναρ.Οταν αλλαξα την παναρ το τρεμουλο εξαφανιστηκε για μικρο χρονικο διαστημα αλλα μετα ξανα εμφανιστκε. 
Το death wobble τι ακριβως ειναι?
Ειδα απο τα link στο youtube τι ειναι.
Πως μπορω να το διορθωσω αυτο προβλημα?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2014, 11:23 από ΣΤΑΥΡΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΑΥΡΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 26, 2014, 14:50 »
Την Τριτη το πρωι ειχα παει το jimny μου για τον δωρεαν χειμερινο ελεγχο που εχει η suzuki.
Οταν τους ειπα το προβλημα που αντιμετωπιζω με το αμαξι μου δλδ οτι ξαφνικα το αμαξι αρχιζει και τρεμει λες και εχεις αφησει ασφυχτα τα μπουλονια απο τους εμπρος τροχους μου ειπαν οτι αυτο ειναι συχνο προβλημα που παρουσιαζουν τα jimny μας και οτι μπορει θα διορθωθει και να σταματησει το τρεμουλο αυτο.
Οταν τους ρωτησα το πως διορθωνεται μου ειπαν οτι θα αλλαξουν τα 2 μπροστινα ρουλεμαν μαζι με τις τσιμουχες και οτι θα βαλουν καποιες ροδελες στους βασιλικους πυρους και πως θα κανουν και καποιες αλλες ρυθμισεις στο συστημα και οτι με αυτο τον τροπο σταματαει το τρεμουλο.
Εσεις τι λετε φιλοι μου αξιζει να μπω στην διαδικασια να αλλαξω τα ρουλεμαν και να βαλω τις ροδελες στους βασιλικους πυρους μπας και σταματησει η θα κανω τσαμπα  εξοδα και δεν θα δω διορθωση στο προβλημα???

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 27, 2014, 12:10 »
Την Τριτη το πρωι ειχα παει το jimny μου για τον δωρεαν χειμερινο ελεγχο που εχει η suzuki.
Οταν τους ειπα το προβλημα που αντιμετωπιζω με το αμαξι μου δλδ οτι ξαφνικα το αμαξι αρχιζει και τρεμει λες και εχεις αφησει ασφυχτα τα μπουλονια απο τους εμπρος τροχους μου ειπαν οτι αυτο ειναι συχνο προβλημα που παρουσιαζουν τα jimny μας και οτι μπορει θα διορθωθει και να σταματησει το τρεμουλο αυτο.
Οταν τους ρωτησα το πως διορθωνεται μου ειπαν οτι θα αλλαξουν τα 2 μπροστινα ρουλεμαν μαζι με τις τσιμουχες και οτι θα βαλουν καποιες ροδελες στους βασιλικους πυρους και πως θα κανουν και καποιες αλλες ρυθμισεις στο συστημα και οτι με αυτο τον τροπο σταματαει το τρεμουλο.
Εσεις τι λετε φιλοι μου αξιζει να μπω στην διαδικασια να αλλαξω τα ρουλεμαν και να βαλω τις ροδελες στους βασιλικους πυρους μπας και σταματησει η θα κανω τσαμπα  εξοδα και δεν θα δω διορθωση στο προβλημα???
Κατα 99% θα οδηγησεις αλλο αμαξι με απο αυτη την επεμβαση ;)

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΑΥΡΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 27, 2014, 13:24 »
Μακαρι φιλε μου να διορθωθει το προβλημα γτ εχει αρχισει και μου την δινει οταν κανει.
Κατα την γνωη σας να βαλω πρωτα τις ροδελες στους βασιλικους πυρους μπας και δεν χρειαζονται αλλαγη τα ρουλεμαν η να τα αλλαξω και αυτα?

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΕΛΟΣ ..!!
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 06:37 »
Μακαρι φιλε μου να διορθωθει το προβλημα γτ εχει αρχισει και μου την δινει οταν κανει.
Κατα την γνωη σας να βαλω πρωτα τις ροδελες στους βασιλικους πυρους μπας και δεν χρειαζονται αλλαγη τα ρουλεμαν η να τα αλλαξω και αυτα?
εφοσον θα μπεις στην διαδικασια αλλαξε και τα ρουλεμαν . επισης εχε στο μυαλο σου οτι θα χρειαστεις και πολυ καλη ζυγοσταθμιση.
φωτια στις γραμματειες....