Αποστολέας Θέμα: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2  (Αναγνώστηκε 22160 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 19:32 »
Εγώ να βλέπω θέλω (κυρίως το βράδυ που έχω μεγαλύτερο πρόβλημα...)
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος extractor

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυριάκος
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 20:08 »
χαρη...
επειδη το εχω κανει,να αρνηθω ελεγχο,λογο τουπε του οργανου...εκεινο που κερδισα ειναι αρκετες ωρες στα κρατητηρια για εξακριβωση στοιχειων.

Αποσυνδεδεμένος japetus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 21:25 »
,τωρα με μανσετα που προειπα μπορεις να παρεις

Μανσέτα είναι το τμήμα του πουκαμίσου που αγκαλιάζει τον καρπό. Είναι επίσης και η πάσα στο βόλεϊ που γίνεται με τον καρπό.
ΜαΣέτα είναι η εξελληνισμένη απόδοση του Machette, της σπάθης που χρησιμοποιούν στη ζούγκλα για να ανοίγουν δρόμο στα χορτάρια.

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 21:43 »
,τωρα με μανσετα που προειπα μπορεις να παρεις

Μανσέτα είναι το τμήμα του πουκαμίσου που αγκαλιάζει τον καρπό. Είναι επίσης και η πάσα στο βόλεϊ που γίνεται με τον καρπό.
ΜαΣέτα είναι η εξελληνισμένη απόδοση του Machette, της σπάθης που χρησιμοποιούν στη ζούγκλα για να ανοίγουν δρόμο στα χορτάρια.

εχεις δικιο χαχαχ lol lol δεν ξερω πως με κολλησε... μασετα ....παντως δεν νομιζω να απαγορευονται τετοια πραγματα αφου τα πουλαν ανεξελενκτα...δηλ αν κουβαλαω το σπαθι του προπαπου μου που πολεμουσε στο πολεμο(λεμε τωρα)για να το παω για γιαλισμα σε μαγαζι αν με σταματουσαν θα με συλλαμβαναν?δεν νομιζω.....αλλο κατι που θελει αδεια ..πχ οπλο


Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 22:10 »
 Kαι εμένα με σταμάτησαν προχθές...και βρήκαν στο πορτ μπαγκαζ...πανσέτα...αντί για μανσέτα...δεν το γλύτωσα το φαγοπότι...3 ώρες τους είχα εκεί και έτρωγαν λές και είχαν να φάνε απο την κατοχή...Για τα πεθερικά μου λέω! ha lol ha lol


 Και κάτι άλλο...σιγά μην δώσω 50 € για να πάρω φακό κεφαλής...δεν πάω καλύτερα να κλείσω ένα δωμάτιο στην Μύκονο...με τον Ντίνο μου...να ζήσουμε και λίγο τον έρωτα μας? cl cl cl
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2011, 22:13 από jimever »
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 22:14 »
...3 ώρες τους είχα εκεί και έτρωγαν λές και είχαν να φάνε απο την κατοχή...

Καλά, και εμάς δεν μπορούσες να μας φωνάξεις;
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 22:58 »
Kαι εμένα με σταμάτησαν προχθές...και βρήκαν στο πορτ μπαγκαζ...πανσέτα...αντί για μανσέτα...δεν το γλύτωσα το φαγοπότι...3 ώρες τους είχα εκεί και έτρωγαν λές και είχαν να φάνε απο την κατοχή...Για τα πεθερικά μου λέω! ha lol ha lol


 Και κάτι άλλο...σιγά μην δώσω 50 € για να πάρω φακό κεφαλής...δεν πάω καλύτερα να κλείσω ένα δωμάτιο στην Μύκονο...με τον Ντίνο μου...να ζήσουμε και λίγο τον έρωτα μας? cl cl cl
αχαχαχαα ;D lol lol ωραιο..οσο για τα 50 ευρο που λες συγνωμη αλλα ( δεν μιλαω προσωπικα)εδω πατε και μου περνετε 500 ευρο snorkel και αλλα διαφορα αχρηστα πραγματα και δεν δινετε ενα 50αρικο για εφορου ζωης φακο που ειναι και ποιο χρησιμος?ελεος... bhe bhe..δεν ξερω αν μενοητε... roc2

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 07:59 »
εδω πατε και μου περνετε 500 ευρο snorkel και αλλα διαφορα αχρηστα πραγματα

Το δικό μου στοίχισε 15 ευρώ, το έχω από το Μάρτιο του 2007, και ακόμα είναι εκεί, παρόλες τις καγκουριές και "επαφές"...... ΠΕΤΖΕΤΑΚΗΣ λέμεεεε....

Πάντως άχρηστο δεν είναι τίποτα, αρκεί να το χρησιμοποιείς....  ha

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 09:55 »
εχω παντα μαζι μου ενα victorinox rs multitool αθανατο ,ενα φακο στο ντουλαπακι της petzl myo rxp τσεκουρακι και γυρτη μανσετα της fiskars...kai kai kai

Το βαλιτσάκι του Sport Billy πρέπει να είναι το ντουλαπάκι σου, για να χωράει όοοοοοοοοοοοοοολα αυτά!!!! lol lol a105

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 14:01 »
εχω παντα μαζι μου ενα victorinox rs multitool αθανατο ,ενα φακο στο ντουλαπακι της petzl myo rxp τσεκουρακι και γυρτη μανσετα της fiskars...kai kai kai

Το βαλιτσάκι του Sport Billy πρέπει να είναι το ντουλαπάκι σου, για να χωράει όοοοοοοοοοοοοοολα αυτά!!!! lol lol a105

χαχαχχαχα  lol lol ασε ασε κατω απο τις θεσεις,πισω απο της θεσεις,μεσα στο ντουλαπακι,τα καθισματα τα πισω δεν υπαρχουν...ε φανταζεσαι τι γινετε....πριν πεις ΕΕΕεεε μηπως εχεις ..?απανταω αμεσως-ΝΑΙ ΠΩΣ.... lol lol ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩΩ..

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 14:06 »
εδω πατε και μου περνετε 500 ευρο snorkel και αλλα διαφορα αχρηστα πραγματα

Το δικό μου στοίχισε 15 ευρώ, το έχω από το Μάρτιο του 2007, και ακόμα είναι εκεί, παρόλες τις καγκουριές και "επαφές"...... ΠΕΤΖΕΤΑΚΗΣ λέμεεεε....

Πάντως άχρηστο δεν είναι τίποτα, αρκεί να το χρησιμοποιείς....  ha
υπαρχουν και εξερεσεις....εγω μιλαω γιαυτους που βαζουν βαζουν στο αμαξι τους πραγματα που ουτε και οι ιδιοι ξερουν σε τι χρησιμευουν και ποτε ετσι γιατι το εβαλε ο φιλος τους η ετσι για να περναν απο τις καφετεριες και να λενε ολοι ΡΕ ΣΥ ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΘΗΡΙΟ ΕΕ....γουστα ειναι αυτα

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 14:22 »
Πάντως, από την κοντινή παρέα εδώ μέσα, όλοι έχουμε ελλείψεις.... όσα και αν έχουμε βάλει, πάντα βρίσκουμε εμπόδιο για να φάμε ήττα...

όπως τη προγούμενη εβδομάδα στη Ζήρια, με 32 μπλοκέ και 28 εργάτες, βγάλαμε μόνο το 1/3 της διαδρομής....




Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 14:27 »
Πάντως, από την κοντινή παρέα εδώ μέσα, όλοι έχουμε ελλείψεις.... όσα και αν έχουμε βάλει, πάντα βρίσκουμε εμπόδιο για να φάμε ήττα...

όπως τη προγούμενη εβδομάδα στη Ζήρια, με 32 μπλοκέ και 28 εργάτες, βγάλαμε μόνο το 1/3 της διαδρομής....






εεε φυσικα ποτε δεν μπορεις να τα εχεις ολα παντα μα παντα κατι θα σου λειπει...θελει πολυ καλη οργανωση και ο καθενας να εχει κατι + απο τους υπολοιπους .. ;)

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 14:31 »
Πάντως, από την κοντινή παρέα εδώ μέσα, όλοι έχουμε ελλείψεις.... όσα και αν έχουμε βάλει, πάντα βρίσκουμε εμπόδιο για να φάμε ήττα...

όπως τη προγούμενη εβδομάδα στη Ζήρια, με 32 μπλοκέ και 28 εργάτες, βγάλαμε μόνο το 1/3 της διαδρομής....

Χάρη είμασταν πολλά αυτοκίνητα... με πιο λίγα και εξοπλισμένα για τέτοιες βόλτες αυτοκίνητα θα την είχαμε κάνει όλη την διαδρομή...
Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 14:32 »
...εδω πατε και μου περνετε 500 ευρο snorkel και αλλα διαφορα αχρηστα πραγματα και δεν δινετε ενα 50αρικο για εφορου ζωης φακο που ειναι και ποιο χρησιμος?ελεος... bhe bhe..δεν ξερω αν μενοητε... roc2

Πραγματικά χαίρομαι να βλέπω νέους ανθρώπους στο χώρο του 4x4 να είναι τόσο ενημερωμένοι του τι είναι άχρηστο και τι δεν είναι στον εξοπλισμό ενός off road οχήματος.
Αλλά να σου πω τι βλέπω εγώ; Βλέπω κάποιον που πήρε ένα jimnάκι, πήρε και την 'πανσέτα του' και με το που μόλις πάτησε σε λίγο χώμα νόμισε ότι είναι ο Ράμπο και τα ξέρει όλα.
Προφανώς δεν έχεις δει κινητήρα να κάνει υδραυλική και να σπάει γι’ αυτό και νομίζεις ότι τα snorkel είναι μόνο για ομορφιά.
Εσύ δηλαδή τον φακό σου των 50 ευρώ γιατί τον πήρες; Τον πήρες για να κάνεις τη δουλειά σου ή γιατί γούσταρες να το έχεις στο ‘ντουλαπάκι’ σου;
Μήπως είσαι σπηλαιολόγος ή ανθρακωρύχος και έχεις δίκιο τελικά;
Μόνο όταν καταλάβεις ότι δεν ξέρεις τίποτα θα μπορείς να έχεις και άποψη...

οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε μου.. :D ειναι θεμα γουστου, τσεπης,κ@λας  εσυ τι διαθετεις? cl cl

Πάντως όχι στρουμπουλό ποπό για να μου τον πιάνουν πουλώντας μου φύκια για μεταξωτές κορδέλες...

....εγω μιλαω γιαυτους που βαζουν βαζουν στο αμαξι τους πραγματα που ουτε και οι ιδιοι ξερουν σε τι χρησιμευουν και ποτε ετσι γιατι το εβαλε ο φιλος τους η ετσι για να περναν απο τις καφετεριες και να λενε ολοι ΡΕ ΣΥ ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΘΗΡΙΟ ΕΕ....γουστα ειναι αυτα

Ναι, το καταλάβαμε καλά. Του μοναδικού εδώ μέσα που του γυάλισαν τα ανοδιωμένα μπουλόνια του Patelis ήσουν εσύ....
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...