Αποστολέας Θέμα: terratrip !!  (Αναγνώστηκε 8106 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: terratrip !!
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 19:57 »
απο την OBD δεν μπορω να παρω εχω scangaugeII oποτε δεν γινετε ......
πρεπει να ξηλωσω τα οργανα να δω τι θα κανω αλλιως δυστιχως το 50ευρω θα φυγη σε ηλεκρολογο
δεν καταλαβα τι φιλε verse τι θα καψω??

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: terratrip !!
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 20:25 »
Αν πας να βρεις το καλώδιο με το τρόπο που το κάνουν οι ηλεκτρολόγοι (δηλ να δίνουν από την μια μεριά ρεύμα κ να βλέπουν από την άλλη αν ανάβει κανένα λαμπάκι, να προσέξεις ΜΗΝ το κάνεις από το κοντέρ προς τον αισθητήρα, γιατί το πιο πιθανόν είναι να καεί ο αισθητήρας...

για μένα τάκαρε το αυτοκίνητο, ξήλωσε το ταμπλό, βάλε μια πέμπτη να τσουλάνε οι ρόδες, κ δες με το πολύμετρο ποιο καλώδιο έχει αυξομείωση στο ρεύμα. σου λέω αυξομείωση, διότι ΑΝ θυμάμαι καλά, το ταχύμετρο δεν πάει στον εγκέφαλο, που σημαίνει ότι ο παλμός μεταφέρεται μέχρι το κοντέρ και εκεί αποκωδικοποιήται ώστε να δείχνει το κοντέρ αυτά που πρέπει. άρα το καλώδιο που μεταφέρει τον παλμό, στο πολύμετρο, θα δείχνει αυξομείωση στο ρεύμα.
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος blacklimit

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Άντρας
  • ORESTIADA EVROS
Απ: terratrip !!
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 22:00 »
γιατι απλα δεν τραβας ενα καλωδιακι απο τον αισθητηρα του τρανσφερ μεχρι το terratrip και να τελειωνεις

δεν φανταζεσε ποσο ποιο ευκολο ειναι απο οποιαδηποτε διαδικασια
drink on bed!!!

drive on road!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: terratrip !!
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 22:27 »
γιατι απλα δεν τραβας ενα καλωδιακι απο τον αισθητηρα του τρανσφερ μεχρι το terratrip και να τελειωνεις

δεν φανταζεσε ποσο ποιο ευκολο ειναι απο οποιαδηποτε διαδικασια

+1000

κ τώρα που το σκέφτομαι, τίποτα δεν είναι εκτεθειμένο... ευθεία πάνω από το τράνσφερ είναι το χειρόφρενο. εκεί θα πας το καλώδιο κ θα το βγάλεις μέσα στην καμπίνα... έτσι έχω ανεβάσει εγώ το διακοπτάκι για κοντά πίσω. στην ίδια περιοχή είναι κ ο αισθητήρας ταχύτητας...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: terratrip !!
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 22:39 »
γιατι απλα δεν τραβας ενα καλωδιακι απο τον αισθητηρα του τρανσφερ μεχρι το terratrip και να τελειωνεις

δεν φανταζεσε ποσο ποιο ευκολο ειναι απο οποιαδηποτε διαδικασια

+1000

κ τώρα που το σκέφτομαι, τίποτα δεν είναι εκτεθειμένο... ευθεία πάνω από το τράνσφερ είναι το χειρόφρενο. εκεί θα πας το καλώδιο κ θα το βγάλεις μέσα στην καμπίνα... έτσι έχω ανεβάσει εγώ το διακοπτάκι για κοντά πίσω. στην ίδια περιοχή είναι κ ο αισθητήρας ταχύτητας...
Παράθεση

κατόπιν βαθείας σκέψεως και προβληματισμού
εχετε απολυτο δικιο !!!