Αποστολέας Θέμα: Λαμπακια 4wd...  (Αναγνώστηκε 3292 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kristof

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1
  • www.jimnyclub.com
Λαμπακια 4wd...
« στις: Ιούλιος 08, 2015, 17:11 »
Χαιρετε!
Ψαχνω να βρω τον τυπο απο τα λαμπακια που βρισκονται στα κουμπακια της τετρακινησης και στα αλαρμ αλλα οπου ρωτησα με εχουν γειωση...
Το εχω βγαλει, εχω γυρισει την αγορα απο ηλεκτρολογους αυτοκινητων, ηλεκτρονικους και συνεργεια αλλα δεν... Πηγα και στην αντιπροσωπεια και μ παν οτι δεν βγαινει καποιος κωδικος για να το παραγειλουν...
Ειναι αυτο με το λαστιχενιο κοκινο καποτακι και την πλαστικη βαση και οταν το βγαλεις απ την βαση του μενη μονο το λαμπακι με τους ακροδεκτες του.
Ξερει κανεις κανα κωδικο η πως-που τα ψαχνω γιατι εχω συφιλιαση..!!!! t4

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λαμπακια 4wd...
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 09, 2015, 00:10 »
Χαιρετε!
Ψαχνω να βρω τον τυπο απο τα λαμπακια που βρισκονται στα κουμπακια της τετρακινησης και στα αλαρμ αλλα οπου ρωτησα με εχουν γειωση...
Το εχω βγαλει, εχω γυρισει την αγορα απο ηλεκτρολογους αυτοκινητων, ηλεκτρονικους και συνεργεια αλλα δεν... Πηγα και στην αντιπροσωπεια και μ παν οτι δεν βγαινει καποιος κωδικος για να το παραγειλουν...
Ειναι αυτο με το λαστιχενιο κοκινο καποτακι και την πλαστικη βαση και οταν το βγαλεις απ την βαση του μενη μονο το λαμπακι με τους ακροδεκτες του.
Ξερει κανεις κανα κωδικο η πως-που τα ψαχνω γιατι εχω συφιλιαση..!!!! t4

Καλησπερα. Δυστηχως δε θα βρεις η μαλλον θα βρεις στο ebay ισως με πολυ ψαξιμο.αυτο που εκανα εγω ειναι οτι πηρα απο μαγαζι με ηλεκτρονικα, λαμπακισ ψειρες 12v τα οποια μοιαζουν με λεντακια αλλα εχουν πιο λεπτα και ευκαμτα ποδαρακια. Αν προσεξεις τα λαμπακια σου στο πλατυ μερος της βασης τους εχουν τα συρματακια απο τα λαμπακια. Ανοιξε τα κ ισιωσε τα κ θα ελευθερωθει το λαμπακι σου ωστε ν το εχεις κ σαν δειγμα. Καπου εχω φωτοφραφιες αλλα στον υπολογιστη.

Τετοιο θελεις παντως το οποιο κ θα τοποθετησεις ευκολα στις βασεις με τα καποτακια

http://www.google.gr/search?q=%CE%BB%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%B1+%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%82+12+%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CF%84&client=tablet-android-alcatel&biw=800&bih=1232&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=WJCdVeibH8z9UqWYlZgL&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=nzfJCVqdVqVbBM%3A
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος PanagiotisR

  • Jimny
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: Λαμπακια 4wd...
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 12:35 »
Φίλε μου δεν ξέρω αν έχεις βρει λύση σε αυτό, αλλά τώρα άλλαξα το λαμπάκι από το κουμπί του διακόπτη για τους προβολείς ομίχλης.
Το έβγαλα μόνος μου και πήγα σε ένα μαγαζί που φτιάχνει ταξίμετρα.  Εκεί μου έδωσε καινούργιο και έβαλε και το λαστιχάκι από πάνω.  Σε μια συζήτηση που είχα μαζί του, μου είπε ότι είναι λαμπάκια από radio cd που μπορείς να βρεις εύκολα και ανάλογα την εταιρεία είναι και το μέγεθος.
Κόστος 0,70€!!!!!