Αποστολέας Θέμα: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!  (Αναγνώστηκε 3041 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος psou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
Βρήκα ένα Jimny που μου αρέσει ΑΛΛΑ, το καπώ από κάτω είναι βαμμένο γκρι σα να είναι αντισκωριακό ή αστάρι. Η λαμαρίνες από μέσα γύρω από το μοτέρ επίσης. Το χρώμα του Jimny είναι μπλε μεταλλικό σκούρο και είναι μοντέλο 11/08. Υπάρχουν και σε σας αυτές οι διαφορές στο χρώμα ή είναι από στούκα το αμάξι; Έχει βέβαια τα αυτοκόλητα Suzuki κτλ ΠΑΝΩ από το γκρι χρώμα...

Τέλος, όλα εμφανίζουν σκουριές στον θόλο χαμηλά και πίσω κάτω από τις αναρτήσεις..;;

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 11:58 »
Το πιθανότερο είναι ότι έχει φάει στούκα στη μούρη και το έχει βάψει. Για να είναι βαμένοι και οι θόλοι από μέσα, μάλλον ο τράκος ήταν καλός και θα έχει πάρει και ψυγείο, πιθανώς μοτέρ, κλπ...
Στη θέση σου θα εξαφανιζόμουν, καλύτερα να περιμένεις κάτι καλό παρά να βαράς το κεφάλι σου μετά... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 12:35 »
Φίλε μου καταρχάς...γείτσες j12 yah j12 yah και καλώς όρισες σε αυτή την παρέα... ;)

 Επειδή βλέπω οτι το έχεις πάρει ζεστά το θέμα περί αγοράς του συγκεκριμένου αυτοκινήτου που μόνο χαρά και ευτυχία θα σου προσφέρει (και δεν το λέω επειδή έχω και εγώ ένα τέτοιο),η μόνη συμβουλή που θα σου έδινα προσωπικά και εσύ εαν θές την ακούς ή την απορρίπτεις είναι οτι καλό είναι να ψάχνεις στα καταστήματα της αντιπροσωπείας για μεταχειρισμένο,εκτός και εαν βρείς απο άνθρωπο του περιβάλλοντος σου δηλαδή που θα το ξέρεις...Γενικά το Jimny θέλει λίγο ψάξιμο περισσότερο...Και απο πλευράς τρακαρίσματος και απο πλευράς βουνού (να μην το έχει σκίσει ο προηγούμενος) αλλά και απο πλευράς ενοικιαζόμενου! _warning>

 Η επιλογή φυσικά είναι δική σου και σου εύχομαι να κάνεις την καλύτερη... >12419...και πάλι  <welc_
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 07:08 »
Σε ολα ο χωρος του κινητηρα δεν εχει το ιδιο χρωμα με το εξωτερικο. Στα μπλε δεν ξερω αλλα στο δικο μου που ειναι μπεζ ο χωρος του κινητηρα ειναι γκρι. συνηθως δηλαδη αυτο το χρωυμβμα ειναι οπως λες σαν ασταρι και δεν γυαλιζει και εχει το χρωμα που γραφει η αδεια. αυτο το λεω γιατι ολα τα γκρι, μπεζ, ζαμπανιζε κλπ αποχρωσεις η αδεια γραφει γκρι και το σασι οπως και ο χωρος του κινητηρα ειναι γκρι (και οχι το εξωτερικο χρωμα)
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος psou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 11:03 »
Λοιπόν, μετά από αρκετό ψάξιμο είδα πως τα μπλε σκούρα μεταλλικά jimny έχουν όντως άλλο χρώμα από μέσα..! Το Jimny αυτό λοιπόν έχει 59,000χλμ και είναι 11/08. Έχει κάποιες γρατζουνίτσες γύρω γύρω αλλά αυτό είναι προτιμότερο από ένα...βαμμένο κομμάτι. Γενικά μου φάνηκε τίμιο και σε πολύ καλύτερη κατάσταση από άλλα που είδα..! Ένας μάλιστα δε ντράπηκε να μου δείξει "Αθηναϊκό" με αλάτια κολλημένα στο μοτέρ...ήμαρτον δηλαδή. Τέλος πάντων, το έκλεισα δεδομένου πως έχει ακόμη 2 μήνες εγγύησης αλλά δίνει και ο έμπορος 1 χρόνο μέσω ασφαλιστικής. Μου πρότεινε να μου κάνει το σέρβις των 60Κ εκείνος δωρεάν αλλά του είπα να μου κόψει 100€ και να το κάνω μόνος μου για να ξέρω πως θα γίνει κιόλας.

Συνεπώς, η νέα μου ερώτηση είναι: Που να το πάω για σέρβις των 60.000χλμ με το που θα το παραλάβω..; Μπορεί να μου προτείνει κάποιος έναν γνώστη που να μη σου πιάνει τον λώλ0; Μένω Βάρκιζα οπότε, όσο πιο κοντά τόσο πιο...καλά! Επίσης αν ξέρουμε κάποιον που να ανοίγει και Σάββατο θα ήταν ιδανικά. Εφόσον από ό,τι έχω καταλάβει η πολιτική της κοινότητας αυτής δεν επιτρέπει τις διαφημίσεις θα ήταν ιδιαίτερα θεμιτό ένα... PM.

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 14:58 »
Σε ολα ο χωρος του κινητηρα δεν εχει το ιδιο χρωμα με το εξωτερικο. Στα μπλε δεν ξερω αλλα στο δικο μου που ειναι μπεζ ο χωρος του κινητηρα ειναι γκρι. συνηθως δηλαδη αυτο το χρωυμβμα ειναι οπως λες σαν ασταρι και δεν γυαλιζει και εχει το χρωμα που γραφει η αδεια. αυτο το λεω γιατι ολα τα γκρι, μπεζ, ζαμπανιζε κλπ αποχρωσεις η αδεια γραφει γκρι και το σασι οπως και ο χωρος του κινητηρα ειναι γκρι (και οχι το εξωτερικο χρωμα)



+1   το δικο μου εχει σαν καφετι απο μεσα ο χωρος του κινητηρα. το αμαξι ειναι κοκκινο

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 17:20 »
το δικο μου εχει σαν καφετι απο μεσα ο χωρος του κινητηρα. το αμαξι ειναι κοκκινο

Πλύνε το. Είναι από τον περσινό 24ωρο..


Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 17:58 »
το δικο μου εχει σαν καφετι απο μεσα ο χωρος του κινητηρα. το αμαξι ειναι κοκκινο

Πλύνε το. Είναι από τον περσινό 24ωρο..



+1000 ha ha ha
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 21:06 »
το δικο μου εχει σαν καφετι απο μεσα ο χωρος του κινητηρα. το αμαξι ειναι κοκκινο

Πλύνε το. Είναι από τον περσινό 24ωρο..



+1000 ha ha ha








 lol lol lol lol lol lol   εχω δοκιμασει τα παντα ουτε essex ουτε ariel ha ha

Αποσυνδεδεμένος kapetanios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 754
  • Φύλο: Άντρας
  • Allways fixing!!!
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 21:38 »
Αφηστε τον τον ανθρωπο ρε παιδια.

Αποσυνδεδεμένος kyriakou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερώτηση SOS για αγορά Jimny, τη βοήθειά σας αδέλφια!
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 21:48 »
Φίλε  μη  κανείς  τον  κοπώ  να το  πλύνεις    σε  λίγο  καιρό   έχεις  πάλι  αγώνα το πλένεις   ,,μια  και  καλή  μετά   ha ha ha ha