Αποστολέας Θέμα: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge  (Αναγνώστηκε 51737 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 16:04 »
[Τα υπολοιπα αυτοκινητα μπορουν να παρουν μερος ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ..... ;) ;)  ΜΕ ΧΑΛΑΣΕΣ... τι θα κάνουμε με τον jimever.... θα τον χάσουμε πίσω...

Δέστον με έναν ιμάντα από πίσω από σένα, για να σε ακολουθεί παντού, αγόγγυστα.... lol

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 16:17 »
Δεν χρειαζεται ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο ΕΝΑΣ ΠΛΟΗΓΟΣ σε καθε κομβοι !!!   ΦΤΙΑΞΕ ΜΕ
Ολα τα αλλα αυτοκινητα του κομβοι , θα ακολουθουν το πλοηγο αυτοκινητο .......αυτο θα τα οδηγει !!  ;) ;)  ΦΤΙΑΞΕ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ
Τα υπολοιπα αυτοκινητα μπορουν να παρουν μερος ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ..... ;) ;)  ΜΕ ΧΑΛΑΣΕΣ... τι θα κάνουμε με τον jimever.... θα τον χάσουμε πίσω...
Οπως κανουμε και στις εκδρομες μας..... ;) ;) αυτό λέω και εγώ....

 lol lol lol lol lol lol lol lol lol
Eγω που τον γνωρισα ομως , άλλα στοιχεια μου εδειξε .....οτι ειναι τρομερος τυπος και γι΄αυτο τον πειραζετε ολοι  !!!!!   ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 18:20 »
Μούφα... Υποκριτής μεγάλος...

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 18:39 »
Γιάννη με πειράζουν γιατί με ζηλεύουν κατα βάθος...Επειδή δεν τους έχω ανακοινώσει ποτέ,πόσα άλογα κρύβω κάτω απο το καπό μου και πάει το αυτοκίνητο τόσο...αργά!!! j12

 Λένε απο μέσα τους "Ρε σύ ούτε όταν μαθαίναμε οδήγηση δεν πηγαίναμε τόσο αργά,πως τα καταφέρνει αυτός ο...όμορφος!" Ξέχασα να σου πώ οτι και γι'αυτό με ζηλεύουνε,επειδή είμαι ο ωραιότερος του club...Eίχα έναν ανταγωνιστή στην ομορφιά,τον Σωκράτη,αλλά αυτός πήγε σε άλλο club και ησυχάσαμε! ha ha ha Δεν μπορούσε λέει αυτούς που έβαζαν συνέχεια αγγελίες...Μπούρδες...τον ανταγωνισμό φοβόταν!!!  lol lol lol

 Τελοσπάντων τι να σου εξηγώ τώρα...είναι πολλά...Όταν με το καλό πουλήσεις το Musso και πάρεις Jimny τότε θα στα πώ με το νι και με το σίγμα...! >:D ha >:D ha
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 20:16 »

 Τελοσπάντων τι να σου εξηγώ τώρα...είναι πολλά...Όταν με το καλό πουλήσεις το Musso και πάρεις Jimny τότε θα στα πώ με το νι και με το σίγμα...! >:D ha >:D ha

Φιλαρακο ......χωρις αστεια ......αυτο σκεφτομουν !!!! ??? ??? ???
Επειδη με εχουν ξεσκισει τα τελη κυκλοφοριας, οι εκτακτες εισφορες , οι βενζινες(αεριο) ,οι ασφαλειες.....κ.τ.λ
Ειπα να αλλαξω το τουτου ,με αλλο μικροτερο ,για μεγαλυτερη οικονομια...
Και αμεσως μετα το musso , το καλυτερο τετρακινητο γι΄αυτο που κανω ειναι το jimny..... j12 j12
 

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 20:22 »
Eπειδη διακρινω μια "ανησυχια" ως προς την ταχυτητα , απλως σας λεω οτι το παιχνιδι δεν στηριζεται στην ταχυτητα (ετσι και αλλιως , αν φτασετε πιο νωρις στην "ΠΥΔ" , τοτε ο υπευθυνος εκει , ΑΠΛΑ ΔΕΝ θα σας αφησει να περασετε ,μεχρι να ερθει η ωρα σας !!!  ;) ;)), αλλα καθαρα στην αισθηση του προσανατολισμου !!!  j12

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 20:36 »
σε αυτο ο jimever ειναι πολυ μπροστα, j12 j12

αρκει να πειτε του ταβερνιαρη να αρχισει να ψηνει , ολα τα αλλα αστα

θα παει με τη μυτη ο γιαννης, αλανθαστος προσανατολισμος ha ha cl cl a105 a105

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 22:10 »
σε αυτο ο jimever ειναι πολυ μπροστα, j12 j12

αρκει να πειτε του ταβερνιαρη να αρχισει να ψηνει , ολα τα αλλα αστα

θα παει με τη μυτη ο γιαννης, αλανθαστος προσανατολισμος ha ha cl cl a105 a105

Πολυ μου τον πειραζετε ..... 87 87 87
Εγω δεν διεκρινα κατι τετοιο προχτες ....... ::) ::) ::)
Μονο κατι πιτογυρα με χοιρινο, κοτοπουλο,μπιφτεκια, κοτομπεικον , λουκανικα και κατι αλλα ψιλα (κοντοσουβλια , κοκορετσια κ.τ.λ ) πηρε ο ανθρωπος !!! Βεβαια , απ΄οτι μου ειπε , αυτα τα πηρε γιατι ηθελε να φαει κατι ελαφρυ γιατι θα γυριζε στο σπιτι και υπηρχε φαγητο .....  a105 

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 23:31 »
Προγραμμα αφιξης και εκκινησης .

09/10/11

08:00-08:30 
Αφιξη αυτοκινητων στο Olympus Plaza στο Σχηματαρι (στο κτηριο που βρισκεται προς την πλευρα εισοδου στην Αθηνα )
Οσοι ερθετε απο την Αθηνα-Χαλκιδα ,θα μπειτε στο Olympus Plaza και κατευθηνομενοι απο τον παραδρομο πανω απο το Olympus Plaza και με κατευθυνση ΠΡΟΣ την Αθηνα , θα συναντησετε μετα απο 600 περιπου μετρα, επιτοπου δεξι δρομακι που οδηγει σε υπογεια γεφυρα κατω απο την εθνικη και στριβοντας δεξια ,μετα απο 300 μετρα θα μπαινετε στο κτηριο της  Olympus Plaza που θα ειναι η "γραμματεια" μας !!

08:30-09:00
Εγγραφη και διανομη ενημερωτικων δελτιων στους συμμετεχοντες

09:00-09:30
Ενημερωση ως προς το παιχνιδι και λυσιμο καθε αποριας των συμμετοχοντων

09:30 -09:55
Προετοιμασια των αυτοκινητων και των "πληρωματων"

09:55
Αφιξη στην αφετηρια της πρωτης ομαδας (εκει θα δωθει και η σελιδα με τα στιγματα και θα μπορει η ομαδα να διακρινει τα πρωτα waypoints)
Aυτη η διαδικασια θα ακολουθηθει με ολες τις ομαδες (η σελιδα στην εκκινηση) , ετσι ωστε ΚΑΝΕΝΑΣ να μην εχει παραπανω χρονο προετοιμασιας των waypoints. ;) 
 
10:00
Εκκινηση πρωτης ομαδας

Τα ωραρια, παρακαλουμε πολυ, να τηρηθουν απ΄ολους ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΑ , ετσι ωστε να μην εχουμε το παραμικρο κενο στην εκκινηση της εκδρομης ,γιατι ειναι αρκετα μεγαλη και θα πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να εχουμε ληξη τελευταιας ομαδας στις 19:00 !! Ελπιζουμε στην συνεργασια ολων σας , ετσι ωστε να εχουμε την αναλογη επιτυχια ....Ευχαριστουμε πολυ !!

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 23:58 »
σε αυτο ο jimever ειναι πολυ μπροστα, j12 j12

αρκει να πειτε του ταβερνιαρη να αρχισει να ψηνει , ολα τα αλλα αστα

θα παει με τη μυτη ο γιαννης, αλανθαστος προσανατολισμος ha ha cl cl a105 a105

Πολυ μου τον πειραζετε ..... 87 87 87
Εγω δεν διεκρινα κατι τετοιο προχτες ....... ::) ::) ::)
Μονο κατι πιτογυρα με χοιρινο, κοτοπουλο,μπιφτεκια, κοτομπεικον , λουκανικα και κατι αλλα ψιλα (κοντοσουβλια , κοκορετσια κ.τ.λ ) πηρε ο ανθρωπος !!! Βεβαια , απ΄οτι μου ειπε , αυτα τα πηρε γιατι ηθελε να φαει κατι ελαφρυ γιατι θα γυριζε στο σπιτι και υπηρχε φαγητο .....  a105 




 lol lol lol cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl a105 a105 a105 a105

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 08:08 »

Αφιξη στην αφετηρια της πρωτης ομαδας (εκει θα δωθει και η σελιδα με τα στιγματα και θα μπορει η ομαδα να διακρινει τα πρωτα waypoints)
Aυτη η διαδικασια θα ακολουθηθει με ολες τις ομαδες (η σελιδα στην εκκινηση) , ετσι ωστε ΚΑΝΕΝΑΣ να μην εχει παραπανω χρονο προετοιμασιας των waypoints. ;) 
 

Γραπτώς θα μας δωθούν ? Δεν γίνεται σε στικάκι ? Που να πληκτρολογούμε μέσα στο αυτοκίνητο ?

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 08:19 »

Αφιξη στην αφετηρια της πρωτης ομαδας (εκει θα δωθει και η σελιδα με τα στιγματα και θα μπορει η ομαδα να διακρινει τα πρωτα waypoints)
Aυτη η διαδικασια θα ακολουθηθει με ολες τις ομαδες (η σελιδα στην εκκινηση) , ετσι ωστε ΚΑΝΕΝΑΣ να μην εχει παραπανω χρονο προετοιμασιας των waypoints. ;) 
 

Γραπτώς θα μας δωθούν ? Δεν γίνεται σε στικάκι ? Που να πληκτρολογούμε μέσα στο αυτοκίνητο ?

Δεν γίνεται αυτό που λές Χάρη... τι στικάκι... αυτοί που έχουν garmin που θα βάλουν το στικάκι...?

Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:21 »

Αφιξη στην αφετηρια της πρωτης ομαδας (εκει θα δωθει και η σελιδα με τα στιγματα και θα μπορει η ομαδα να διακρινει τα πρωτα waypoints)
Aυτη η διαδικασια θα ακολουθηθει με ολες τις ομαδες (η σελιδα στην εκκινηση) , ετσι ωστε ΚΑΝΕΝΑΣ να μην εχει παραπανω χρονο προετοιμασιας των waypoints. ;)  
  

Γραπτώς θα μας δωθούν ? Δεν γίνεται σε στικάκι ? Που να πληκτρολογούμε μέσα στο αυτοκίνητο ?

A χα ....... αρχισαμε να δυσκολευομαστε ???  ;D ;D    
Αυτη την εννοια εχει ο πλοηγος (που πρεπει να ειναι "γατα" στην πληκτρολογιση και στον εντοπισμο στιγματων + την ανευρηση των δρομων,γιατι εσεις στην extreme θα εχετε ποοοοολυ δυσκολη πλοηγηση ,λογω οτι τα στιγματα θα ειναι και off-road ) και πιστευω οτι ο τυπος θα ειναι το σημαντικοτερο κομματι του παζλ ........ j12 j12
To παιχνιδι δεν θα ειναι μια "ευκολη" βολτα !!!!  :o :o :o
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:25 από stakyr »

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:31 »

το κομβοι μπορει να αποτελειτε απο 3 ή 4 αυτοκινητα !!! Ετσι μεχρι τωρα δεν εχετε προβλημα ...

Υ.γ Τον αριθμο των ατομων της ομαδας σας που θα κατσουν στην ταβερνα τον ξερουμε ? t4

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:43 »


Υ.γ Τον αριθμο των ατομων της ομαδας σας που θα κατσουν στην ταβερνα τον ξερουμε ? t4


ΔΕΝ θέλεις να τον μάθεις!!!
Αλλά και να τον μάθεις, πολλαπλασίασέ τον επί πέντε, για να υπολογίσεις τις μερίδες που θα φαγωθούν!!!!!!!!

Για να στο λέω, κάτι ξέρω....... >sfir022<