Αποστολέας Θέμα: Αθήνα - Θεσσαλονίκη (Εγώ, το Jimny και ο ΟΣΕ)  (Αναγνώστηκε 10978 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αθήνα - Θεσσαλονίκη (Εγώ, το Jimny και ο ΟΣΕ)
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 02, 2011, 13:53 »
Αδερφέ η σειρά επικοινωνίας (λόγω του ότι στην Αθήνα δεν σήκωνε κανείς το τηλέφωνο κοντά 4 ημέρες) είχε ως εξής :

1) ΟΣΕ αλεξανδρουπολης μιας και εκεί ήθελα να παω ...  οι εκεί υπαλληλοι με ενημέρωσαν οτι η κλινάμαξα φτάνει μέχρι σαλόνικα
2) ΟΣΕ σαλόνικας οι οποίοι μου έδωσαν και ότι πληροφορία πήρα με τις αναλογες λεπτομεριες επι τιμών κλπ ...
3) Υπουργείο μεταφορών

Να σημειώσω ότι μέχρι και σήμερα που μιλαμε (ξαναπήρα μπας και είχαν πολύ δουλειά τα παληκάρια μεσα στις γιορτές) στον ΟΣΕ Αθήνας δεν σηκώνει κανείς τα τηλέφωνα  lol lol lol lol lol lol lol και ότι σε όποιο άλλο μέρος καλεσα στο τριτο τεταρτο ντριν το είχανε σηκώσει ...

Γιατί λοιπόν αντιδρούνε κάποιοι όταν υπάρχει η πρόταση να πάρουν τον ΟΣΕ οι Κινέζοι ? Χειρότερα δε γίνεται, οπότε μόνο καλύτερα...


ΚΑι καλά κάνουν ρε φίλε ...
Το ένα είναι άσχετο απο το άλλο ...
Η συστηματική απαξίωση εκ των διοικήσεων του ΟΣΕ (αλλά και πόσων άλλων δημόσιων υπηρεσιών) ως απόρροια της κεντρικής κυβέρνητικής πολιτικής δεν παει να πεί πως ένας οργανισμός δεν μπορεί να λειτουργεί σωστά όντας δημόσιος ... δεν είναι πονάει χέρι κόψει χέρι ... πονάει χέρι γιατρεύει χέρι ... μόνο που πρεπει να ξυπνήσουμε εμείς οι γιατροι ...

Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk