Αποστολέας Θέμα: OFF-ROAD ARMORY's KIT!  (Αναγνώστηκε 4422 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OFF-ROAD ARMORY's KIT!
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 06, 2011, 15:31 »
Οτι εχω διαβασει απο σαιτ στην αγγλια , τα μπρατσα ειναι ολα τα λεφτα , με εγγυηση πως αν χαλασουν στα κανουν αντικατασταση

χωρις πως κ γτ. Τα ελατηρια δεν ειναι τοσο καλα. Τα αμορτισερ λιγο πιο σκληρα απο procomp.

Δες κ εδω http://bigjimny.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=6&id=14156&Itemid=75
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OFF-ROAD ARMORY's KIT!
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 12, 2011, 12:05 »
Αδερφέ εγώ φοράω τα μπράτσα της off road armory εδώ και 2 χρόνια περίπου (4,5 ίντσών με τα ελατήρια 4ιντσών της τοπ ρ) ... ξεκίνησα με την προηγούμενη version όπου και στράβωσα τα πίσω μετά απο κανά εξάμηνο ... επικοινώνησα με τα παιδιά εκεί και σε 7 μέρες είχα παραλάβει το καινούργιο μου σέτ ...
Η λεπτομέρια στην όλη φάση είναι ότι με το που βγάλανε αυτά που πουλάνε τώρα καλώντας τον κόσμο να αντικαταστήσει τα παλαιά του λογω προβλημάτων που αντιμετώπισαν, πως επικοινώνησαν μαζί μου λέγοντάς μου πως θα μου στείλουν και αυτά όπως και έκαναν ... μου σημείωσαν επίσης πως παρόλο ότι το αντικατασταθέν σέτ μετά το στράβωμα είχε φτιαχθεί απο το υλικό των καινούργιων, πως θέλουν να έχω την καινούργια σειρά ...
Η κατασκευή τους είναι πραγματικά πολύ καλή και πιο "μαζεμένη" απο ότι είχα δεί μέχρις αυτά ... για όλα τα υπόλοιπα του κιτ δεν έχω ιδία άποψη ... καταθέτω μόνο ότι όταν ζήτησα στοιχεία για τα ελατήρια (έτσι ώστε να υπολόγιζα το spring rate) αρνήθηκαν να μου δώσουν λέγοντάς μου ότι είναι είναι απόρρητα στοιχεία τους   lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
Σε γενικές γραμμές πάντως θα ήταν πολύ καλό να είχαμε και στην ελλάδα τόσο εξυπηρετικούς και υπεύθυνους μάστορες-κατασκευαστές ... όχι πως δεν υπάρχουν αλλά είναι μετρημένοι στα δάχτυλα ...
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OFF-ROAD ARMORY's KIT!
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 12, 2011, 16:47 »
Και σε φιλο μου που του στραβωσαν τα πισω απο μλκ του βεβαια τα αλλαξαν χωρις δευτερη κουβεντα.

Το ιδιο ειχα ρωτησει κ εγω για τα ελατηρια κ μου απαντησαν οτι ειναι μυστικο  lol lol lol .
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.