Αποστολέας Θέμα: kotsadoros  (Αναγνώστηκε 7464 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
kotsadoros
« στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 03:09 »
παιδια καλησπερα θελω να βαλω στο jimny κοτσαδορο για να τραβαω καμια μπαγκαζιερα με ξυλα στο νησι
ξερει κανεις που να βαλω ενα παρα πολυ φτηνο κοτσαδορο?
χρειαζετε τιποτα χαρτι θα εχω προβλημα στο κτεο??

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 17:23 »
Χρειάζεται άδεια έλξης του τρείλερ που έχεις και κανονικά πρέπει να ανανεώσεις το διπλωμά σου σε κατηγορία Β+Ε που είναι για τη ρυμούλκηση.Η άδεια κάνει 60 ευρώ και το δίπλωμα 250.Αν σε πιάσουν χωρίς αυτό να σε ενημερώσω  ότι το πρόστιμο είναι 1000ευρώ και και μπορεί να το τραβήξουν και παραπάνω.Αυτά τώρα για τις μεγάλες πόλεις.Στο νησί σου δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
Τον κοτσαδόρο τον είχα βάλει στη suzuki 200 ευρώ πριν 3 χρόνια.Πανω κάτω ίδιες τιμές έχουν όλοι.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 17:33 »
Χρειάζεται άδεια έλξης του τρείλερ που έχεις και κανονικά πρέπει να ανανεώσεις το διπλωμά σου σε κατηγορία Β+Ε που είναι για τη ρυμούλκηση.Η άδεια κάνει 60 ευρώ και το δίπλωμα 250.Αν σε πιάσουν χωρίς αυτό να σε ενημερώσω  ότι το πρόστιμο είναι 1000ευρώ και και μπορεί να το τραβήξουν και παραπάνω.Αυτά τώρα για τις μεγάλες πόλεις.Στο νησί σου δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
Τον κοτσαδόρο τον είχα βάλει στη suzuki 200 ευρώ πριν 3 χρόνια.Πανω κάτω ίδιες τιμές έχουν όλοι.


Γιατί θέλει αναβάθμιση το δίπλωμα??? δεν έχω ακούσει κάποιον να το αλλάζει για ρυμούλκα... κ όταν λέω κάποιον, εννοώ σε forum με φουσκωτά σκάφη...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 17:45 »
Κι όμως φίλε θέλει.Πολλοί δεν το ξέρουν αλλά εδώ και 3 χρόνια υπάρχει η νομοθεσία.
Εμείς έχουμε μαγαζί με φουσκωτά σκάφη στη Θεσσαλονίκη.
Αυτός είναι και ο λόγος ποιυ οι πιο πολλοί μας αναθέτουν την μεταφορά στον προορισμό που επιθυμούν.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 14:11 »
Φιλε greenjimny εχεις προσοπικο μηνημα.....να σε ρωτησω για την δουλεια σου

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 09, 2011, 20:05 »
κοτσαδορος αγοραστικε σημερα το μεσημερη .........100 ΕΥΡΩ !!!!! ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ μαρκα A HELLAS (με 2 βιδες αλλα και ο αποσπομενος εχει 20-30 ευρω διαφορα)
 και ειναι απομιμηση  Bosal

θα τον βαλω μονος μου ειναι πολυ ευκολος απο οτι ειδα  5 βιδες και τελος
το μονο μου θεμα ειναι τα ηλεκρικα αλλα εχει σχεδιαγραμμα στο σιτε οποτε θα τα βαλω μονος μου !!!
αλλα μου ειπε οτι αν εκλεινα ραντευου θα μου το εβαζε τζαμπα το γραφει και μεσα στο σιτε
ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ  (η μαλλον οσα τους λειπουν)

Αποσυνδεδεμένος g_gjikas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 04, 2012, 23:00 »
κοτσαδορος αγοραστικε σημερα το μεσημερη .........100 ΕΥΡΩ !!!!! ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ μαρκα A HELLAS (με 2 βιδες αλλα και ο αποσπομενος εχει 20-30 ευρω διαφορα)
 και ειναι απομιμηση  Bosal

θα τον βαλω μονος μου ειναι πολυ ευκολος απο οτι ειδα  5 βιδες και τελος
το μονο μου θεμα ειναι τα ηλεκρικα αλλα εχει σχεδιαγραμμα στο σιτε οποτε θα τα βαλω μονος μου !!!
αλλα μου ειπε οτι αν εκλεινα ραντευου θα μου το εβαζε τζαμπα το γραφει και μεσα στο σιτε
ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ  (η μαλλον οσα τους λειπουν)
Πες τα χρυσοστομεεεε.Γνωστος μαντρας στην πατρα με γιαπωνεζικα αποκλειστικα μου ζητησε 200 για κοτσαδορο,και για μεταχειρισμενο 30ευρω λιγοτερα μουπε..Ζαντες αλουμινιου 400ευρω μονο οι ζαντες.Παμε καλα ρεεεεεεε????
Φιλε μου εισαι ικανοποιημενος απο τον κοτσαδορο σου?Εχεις μια φωτο να δω την μπιλια του ποσο εξεχει??

Αποσυνδεδεμένος Karnikhs

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 05, 2012, 15:58 »
εχω αυτην αν σε ενδιαφερει
http://www.westfalia-hellas.gr/product.php?products_id=850

Αποσυνδεδεμένος g_gjikas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 05, 2012, 17:41 »

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 06, 2012, 23:06 »
Επιβεβαιώνω όλα όσα είπε ο greenjimny (πεθερός = σχολή οδηγών). Πράγματι αν δεν ρωτήσεις, δεν θα μάθεις !

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: kotsadoros
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 06, 2012, 23:59 »
δηλ εγω που εχω Γ+Ε διπλωμα δεν κανει;;;