Αποστολέας Θέμα: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ  (Αναγνώστηκε 1860 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΗΤΣΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« στις: Απρίλιος 01, 2011, 22:18 »
ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ JIMNY ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ......ΦΑΓΟΥΡΑ. ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ?

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 01, 2011, 22:57 »
πρεπει πρωτα να κατασταλαξεις στο τι θελεις να φτιαξεις και ΓΙΑΤΙ και μετα εχουμε να σου προτεινουμε πολλα  ;)
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 01, 2011, 23:03 »
και με ποσα χρηματα... ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΗΤΣΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 02, 2011, 08:00 »
Δεν έχω βλέψεις για αγώνες ούτε για εκδρομές στα Όρη και στα βουνά για να ανακαλύψω απόκρημνες πλαγιές και ρεματάκια…….
Εγώ έχω τρέλα με το κυνήγι. Από τα 150000 χιλ που έχω κάνει, τα μισά θα πρέπει να τα έχω κάνει σε χώμα. Δεν έχω κολήσει ποτέ γιατί βλέπω που μπορώ να πάω και μετα ............ Πρόβλημα με το αμάξι δεν έχω ιδιαίτερο με τη μόνη διαφορά ότι πρόσφατα έχω αλλάξει ψυγείο και κεφαλάρι. Αμορτισέρ φοράω τα MONROE κίτρινα (αν παίζει κάποιο ρόλο διότι δεν είμαι και πολύ σχετικός). Εν ολίγοις οι απαιτήσεις μου είναι να βγάλω μια δύσκολη ανηφόρα και να μην κολλήσω σε λάσπες. Από ελαστικά φορώ τα MADATOR και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τώρα για να σας βοηθήσω να μου προτείνεται κάποια βελτίωση, από πλευράς χρημάτων τι να πω ………… οικογένεια υποχρεώσεις κλπ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Αποσυνδεδεμένος b00

  • Jimny
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 02, 2011, 09:01 »
Καλημέρα Μήτσο,

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι απλό να σου προτείνω όσο αφορά το να ανεβαίνεις ανηφόρες και να μην κολλάς σε λάσπες. Πιστεύω πως μια ανάρτηση +6 θα σε βοηθούσε να περνάς πιο εύκολα εμπόδια με κρεμάσματα. Από την άλλη και το μπλοκέ και το λάστιχο είναι χρήσιμο... Για παράδειγμα εγώ δεν έχω μπλοκέ αλλά φοράω λάστιχα Malatesta Kaiman. Έχει τύχει πολλές φορές να περάσω από σημεία που άλλοι με μπλοκέ ενεργοποιημένο δεν ανεβαίναν λόγω ελαστικού. Όπως βέβαια έχει γίνει και το αντίθετο. Ή εκεί που εγώ θα πάρω φόρα να περάσω από κάπου και θα ακούσω να κοπανάει όλο το αμάξι, ο άλλος με το μπλοκέ θα το περάσει ίσως λίγο πιο εύκολα.
Για εργάτη το έχεις σκεφτεί καθόλου? Με την έννοια ότι αφού κυνηγάς και αν δεν πηγαίνεις μαζί με άλλο 4κίνητο ο εργάτης μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος...

Ενδεικτικές τιμές για ανάλογες αναβαθμίσεις :

Εργάτης γύρω στα 500-600   (ανάλογα τι εταιρείας θες να βάλεις υπάρχουν πολύ πιο ακριβοί)
Μπλοκέ από 700                  (              >>                     >>                 >>                    )
Ανάρτηση +6cm από 350       (              >>                     >>                 >>                    ) 


Φίλε μου ελπίζω να σε κάλυψαν έστω και λίγο οι προσωπικές μου απόψεις και να μην σε μπέρδεψα.                             

Αποσυνδεδεμένος sokrates

  • Jimny
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 02, 2011, 11:11 »
Καλημέρα Μήτσο,

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι απλό να σου προτείνω όσο αφορά το να ανεβαίνεις ανηφόρες και να μην κολλάς σε λάσπες. Πιστεύω πως μια ανάρτηση +6 θα σε βοηθούσε να περνάς πιο εύκολα εμπόδια με κρεμάσματα. Από την άλλη και το μπλοκέ και το λάστιχο είναι χρήσιμο... Για παράδειγμα εγώ δεν έχω μπλοκέ αλλά φοράω λάστιχα Malatesta Kaiman. Έχει τύχει πολλές φορές να περάσω από σημεία που άλλοι με μπλοκέ ενεργοποιημένο δεν ανεβαίναν λόγω ελαστικού. Όπως βέβαια έχει γίνει και το αντίθετο. Ή εκεί που εγώ θα πάρω φόρα να περάσω από κάπου και θα ακούσω να κοπανάει όλο το αμάξι, ο άλλος με το μπλοκέ θα το περάσει ίσως λίγο πιο εύκολα.
Για εργάτη το έχεις σκεφτεί καθόλου? Με την έννοια ότι αφού κυνηγάς και αν δεν πηγαίνεις μαζί με άλλο 4κίνητο ο εργάτης μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος...

Ενδεικτικές τιμές για ανάλογες αναβαθμίσεις :




Εργάτης γύρω στα 500-600   (ανάλογα τι εταιρείας θες να βάλεις υπάρχουν πολύ πιο ακριβοί)
Μπλοκέ από 700                  (              >>                     >>                 >>                    )
Ανάρτηση +6cm από 350       (              >>                     >>                 >>                    ) 


Φίλε μου ελπίζω να σε κάλυψαν έστω και λίγο οι προσωπικές μου απόψεις και να μην σε μπέρδεψα.                             

X2

p.s.1    +6 από 350?
p.s.2    +4 πέρα από την OME παίζει τίποτα άλλο?
Αν ήθελες εγγύηση, ας έπαιρνες τοστιέρα. Κ.Ι.

Αποσυνδεδεμένος b00

  • Jimny
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 02, 2011, 11:18 »
p.s.1    +6 από 350?

Mad / Monroe. Τόσο τα πήρα εγώ. Συνήθως τα βρίσκεις γύρω στα 380 άντε 400 το πολύ.

Αποσυνδεδεμένος ΜΗΤΣΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 02, 2011, 11:41 »
p.s.1    +6 από 350?

Mad / Monroe. Τόσο τα πήρα εγώ. Συνήθως τα βρίσκεις γύρω στα 380 άντε 400 το πολύ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ. Λίγο πιο αναλυτικά τι κατάφερες με την μερτατροπή????????

Αποσυνδεδεμένος ΜΗΤΣΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 02, 2011, 11:42 »
ακυρα τα νευρακια

Αποσυνδεδεμένος b00

  • Jimny
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 02, 2011, 12:02 »
Ψηλώνοντας το αμάξι από τις αναρτήσεις κερδίζεις διάφορα πραγματάκια.
Για αρχή μπορείς να βάλεις και ένα μεγαλύτερο λάστιχο (ώστε να πάρεις και ύψος στα διαφορικά). Εκτός από αυτό, απ' την στιγμή που κερδίζεις σε άρθρωση και συμπίεση έχεις κάνει και την ζωή σου πιο εύκολη όταν περνάς από "ανώμαλα" εμπόδια.
Επίσης με το ψήλωμα βελτιώνεις τις γωνίες προσέγγισης και φυγής και προστατεύεις λίγο την κοιλιά του αυτοκινήτου σου.

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΗ - ΜΠΛΟΚΕ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 02, 2011, 13:19 »
θα συμφωνησω και εγω με τον φιλο boo για αναρτηση mad+monroe αλλα εγω θα σου ελεγα για υψος +4.στο +6 κανονικα αν διαβασεις και αλλα post θα θες και κανα δυο πραγματακια παραπανω κανονικα.μπορεις βεβαια να μην κανεις αλλη μετατροπη αλλα μιλαμε παντα για τον σωστο τροπο...
επισης και ο εργατης παιζει σημαντικο ρολο!!!