Αποστολέας Θέμα: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια  (Αναγνώστηκε 6104 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 17:46 »


Τι εννοείς όταν λες άχρηστα ? από ότι ξέρω το Lock right όταν δώσεις γκάζι τότε κλειδώνει 100%. Μήπως έχω λάθος ? Υπάρχει κάποιο σχετικό άρθρο να με κατατοπίσει? Μην το πάρω και μετά τραβώ τα μαλλιά μου!!


Δεν έχεις τον έλεγχο του κλειδώματος. Κλειδώνει και κορδίζει ακόμα και όταν κάνεις απλές μανούβρες... και πάλι, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα... είναι ανάλογα τι θες να κάνεις και τι θες να ξεπεράσεις...

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 20:26 »
Ο φιλτατος  kbaboysis ,βρηκε στο off road.gr   την αναλυση του παντελη γιαμαρελλου 185.gif ,που ηταν επισημος εισαγωγεας των kam ,και εξηγει την αναξιοπηστια του προιοντος και της εταιριας παραγωγης, καντε τον κοπο να το διαβασετε.......   

Χωρίς να έχω καμιά μα καμία σχέση ούτε με το φόρουμ, ούτε με τον κύριο, ούτε με το προϊόν, ούτε κ έχω ενδιαφέρον προσωπικό για να βάλω μπλοκέ προς το παρών, απλά κ μόνο για την διαμόρφωση σωστής γνώμης, (ουφφφφφφ τι πρόλογος  ha)

αν διαβάσεις όοοολο το ποστ, εν τέλει ο εν λόγω κύριος τα χάλασε με την εταιρία για επιχειρηματικούς λόγους, κ όχι γιατί το προϊόν είναι μη ποιοτικό... Αυτό που τονίζει συνέχεια είναι η δυσκολία της τοποθέτησης κ πως θέλει εμπειρία κτλ κτλ, κάτι που επιβεβαιώνει κ ο συνφορίτης μας...

fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος k.Maltezos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 21:11 »
verse κανενας μας δεν εχει οικονομικο συμφερον , αλλα μου κανει εντυπωση οτι απο ολη τη συζητηση στο off road ,καταλαβες οτι ειναι μονο θεμα τοποθετησης και εμπορικων διαφωνιων.
Οταν καποιος λεει ''απο τα 6 που τοποθετηθηκαν απο ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ τεχνικους μονο το 1 λειτουργησε σωστα απο την αρχη, και ενας ζηταει τα χρηματατα απο την KAM  πισω ,γιατι 5 μηνες μετα την τοποθετηση δεν λειτουργει  ακομα σωστα"" η  αναφερει την ελειψη ανταλλακτικων και υποστηριξης , νομιζω βγαινουν και αλλα συμπερασματα.....

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 22:21 »
επίσης θα διαβάσεις πως 1 κ 2 μήνες πριν τα διαφήμιζε ως τα καλύτερα... τι θέλω να πω, πως δεν στηριχτώ στον επαγγελματία που τα έσπασε με την μαμά εταιρία, γιατί πολύ απλά δεν με πείθει από το συγκεκριμένο ποστ... σε ερώτηση ενός απο εκεί μέσα, γιατί ενώ εδώ κ κάποια χρόνια είχε θέμα, 2 μήνες πριν τα διαφήμιζε, δεν έδωσε σαφή απάντηση... είπε πολλά αλλά όχι αυτό που ρώτησε ο άλλος...

εν ολίγοις, προτιμώ να ακούω τους χρήστες, κ να κρίνω από εκεί για να βγάζω συμπεράσματα... εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι είναι θέμα εγκατάστασης...

βέβαια να πω κ το άλλο, πως σε ένα φορουμ που δεν παρακολουθώ, δεν ξέρω κ ποιος είναι ποιος από εκεί μέσα... αν κάτι αντίστοιχο γινόταν εδώ, μπορούμε να κρίνουμε καλύτερα τα γραφόμενα, μιας κ λίγο πολύ γνωριζόμαστε μεταξύ μας, κ αν όχι από κοντά από τα πολλά γραφόμενα...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 07:55 »
Δεν έκανα το διάβασμα που λέτε.....

Κρίνω οτι η τιμή είναι καλή

Δεν έχω όμως μέτρο ποιότητας αφού δεν ξέρω κανέναν που να το έχει βάλει.

Θελω να ελπίζω οτι έχει καλή τιμή για να νικήσει τον ανταγωνισμό

Αν ισχύει όμως το "ότι πληρώνεις πέρνεις"?

Ο καθένας ας τα βάλει κάτω και ας αποφασίσει.


Αποσυνδεδεμένος johnh

  • Jimny
  • Μηνύματα: 34
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 23:53 »
Καλησπερα.Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης κ ειμαι κατοχος κ εγω ενος Kam.Η γνωμη μου εμενα ειναι οτι το μονο προβλημα που εχουν ειναι μια λεπτομερεια που υπαρχει οταν ψιλωσεις 15 εκατοστα κ πανω οπου αναγκαζεσαι να στριψεις το διαφορικο για να πετυχεις καλυτερη γωνια με με τον κεντρικο αξονα.Οποιος θελει μπορω να του εξηγησω τι συμβαινει μεσο τηλ γιατι ειναι αρκετα για να τα γραψω.Οσο για την διαθεση τους στην Ελλαδα την εχει η JBK.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 25, 2011, 07:47 »
Αυτό που λες με τη γωνία του διαφορικού, δεν νομίζω οτι έχει σχέση με τη λειτουργία του μπλοκέ.... εκτός και αν μου ξεφεύγει κάτι...

Αποσυνδεδεμένος sjimny07

  • Jimny
  • Μηνύματα: 29
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 25, 2011, 16:30 »
γραψτα καλυτερα ρε γιαννη γιατι τα εχουν παρει απο φοβο τα ΚΑΜ!

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 25, 2011, 20:32 »
Εδω κ 2 βδομαδες ειμαι μελος στο σαιτ του Bigjimny. Οι περισσοτεροι γνωριζουν για αυτον.

Μιλοντας με ατομα απο αγγλια που εχουν jimny με ΚΑΜ μου εχουν πει τα καλυτερα μεχρι τωρα.

Και οι περισσοτεροι εχουν κανει την εγκατασταση μονοι τους.

Οσοι βαζουν , βαζουν αυτο με το εξτρα πακετο με τα δισκακια του lsd.

http://www.bigjimny.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=8&id=3024&Itemid=75
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος sokrates

  • Jimny
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 25, 2011, 21:15 »
Μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον. Οι γνώμες διχάζονται, το ρίσκο σταθερό. Το θέμα είναι αν το παραγγείλουμε, πως θα το τοποθετήσουμε. Φαντάζομαι (άσχετος με παραγελίες web) τελωνείο δεν θα έχει.
1)Η τελική τιμή πόσο βγαίνει τελικά?
2)Για μαμά ύψος με μελλόντικό ελαφρό (+4max+6) θα χρειαστεί τίποτα επιπλέον?
Αν ήθελες εγγύηση, ας έπαιρνες τοστιέρα. Κ.Ι.

Αποσυνδεδεμένος johnh

  • Jimny
  • Μηνύματα: 34
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 26, 2011, 02:12 »
Καλησπερα.Ο ηλκτρομαγνητης με το εμβολακι ειναι στο πισω μερος του καβουκιου του διαφορικου,ετσι οταν στριψεις το διαφορικο ουτως ωστε να ερθει σε ευθεια με τον κεντρικο τοτε το εμβολακι καλυπτεται απο βαλβολινη.αυτο ξαναλεω οτι ισχυει σε υπερβολικο ψηλωμα.Επειδη στο jimny μου εχω ARB σας λεω με σιγουρια οτι ειναι το ιδιο ρισκο.Τα Kam στην Ελλαδα ερχονται περιπου στα 950 ευρω.Το καλο με την Kam ειναι οτι εχεις κ ιμιαξονια.Οσο για την εγγυηση εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι την χρειαζεσαι κ τοσο γιατι ειναι αρκετα ανθεκτικο ολο το πακετο.

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 26, 2011, 08:41 »
Να ρωτησω κατι ασχετο. Kατα ποσο ερχεται σε μαμα κατασταση ο αξονας σε περιπτωση πωλησης αυτοκινητου πραγμα που γινετε ευκολα με τα  ΑΙR-LOCKER?

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 26, 2011, 08:53 »
Δεν γίνεται, εκτός και αν κόψεις καλιτεχνικά τον θόλο από το καβούκι, το κρατήσεις, και μετά όταν χρειαστεί, το ξανακολλήσεις καλλιτεχνικά, μαζί με κάτι άλλες ψιλοδουλίτσες....


Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 26, 2011, 16:42 »
Τελωνειο δεν πληρωνεις γτ αγοραζεις απο χωρα εντος Ε.Ε.

Για την εγγυηση νομιζω οτι θα μπορουσε να σε εξυπηρετησει ο επισημος αντιπρωσοπος Ελλαδος που ειναι η JBK.

Για να το φερεις στην αρχικη κατασταση τον αξονα το βλεπω δυσκολο. Ακομα κ με τις κολλησεις που λεει ο Χαρης

θα ειναι σαν τον Φρανκενσταιν. lol
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KAM lockers Με ενισχυμένα ημιαξόνια
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 26, 2011, 18:35 »
θα ειναι σαν τον Φρανκενσταιν. lol

+1