Αποστολέας Θέμα: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....  (Αναγνώστηκε 4500 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« στις: Μάιος 11, 2006, 01:11 »
Κάντε μια παρουσίαση του κινητού που χρησιμοποιείτε,(ελπίζω να μην βαριέσται φυσικά...) λέγοντας παράλληλα εαν είσαστε ευχαριστημένοι ή όχι και κατά πόσο.
Τι συστήνετε να ...μην πάρουμε?????
Ενας γρήγορος οδηγός που θα φανεί χρήσημος σε όλους τους χρήστες του forum πιστεύω....
Ξεκινάω....
Νokia 5140i
Νokia και ξερό ψωμί, δεν την αλλάζω με τίποτα, εχει το πιο φιλικό μενού στον χρήστη πιστεύω.
Στα συν του κινητού....
Προστασία απο πτώσεις και νερά-βροχές, ιδίως εαν κάνετε άτσαλη δουλειά και όχι δουλειά γραφείου, αρκετά καλή φωτογραφική μηχανή(640Χ480) για το είδος του κινητού, χρονόμετρο , πυξίδα j12 και θερμόμετρο τσεκαρισμένα, φακός, optional GPS j12, σύνδεση με υπέρυθρες(infrared) πολύ καλός δέκτης ραδιοφώνου.
Εαν είχε και bluetooth θα ήταν καλά, αλλά δεν θέλω και άλλη ακτινοβολεία...φτάνει.
Αρκετά καλός χρόνος αναμονής(διάρκεια μπαταρίας)
Το συστήνω ανεπιφύλακτα.....
www.nokia.com.gr/nokia/0,,73818,00.html

Τι να μην πάρετε.....κινητά τηλέφωνα με κινητά μέρη(συρώμενα ή ανοιγώμενα) μιας και αυξάνεται η πιθανότητα βλαβών
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2006, 01:13 από Ironman »
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 11, 2006, 01:12 »
καληνυχτα.τα πες ολα! ::)

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 11, 2006, 15:13 »
μην πάρετε κάνα Motorola... Εγώ έχω ένα Mitsubishi m420i και δε μου αρέσει. Μάλλον μετά πάω για ΝΟΚΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος cliff

  • Jimny
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 11, 2006, 16:59 »
Nokia 6310i και ξερό ψωμί τέσσερα χρόνια τώρα (μην το ματιάσω!). Σήμα μπόμπα και αυτονομία μπαταρίας καμιά εβδομάδα (μάλλον επειδή είναι με ασπρόμαυρη οθόνη και χωρίς κάμερες, καφετιέρες κλπ)  ha
Το θέμα είναι που θα βρει κανείς πια τέτοιο...
Ξέρω, ξέρω, πρέπει να εκσυγχρονιστώ  lol

Αποσυνδεδεμένος chriska

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 11, 2006, 17:21 »
μην πάρετε κάνα Motorola... Εγώ έχω ένα Mitsubishi m420i και δε μου αρέσει. Μάλλον μετά πάω για ΝΟΚΙΑ.

Τι είπες τώρα..... 0_21 0_21 0_21
Motorola και ξερό ψωμί......Οταν η motorola έφτιαχνε κινητά οι άλλοι μιλούσαν με τα κουτάκια συνδεδεμένα με σπάγγο lol lol lol
Τελευταίο το RAZR V3(αλουμίνιο) και βραβείο καλύτερου design....άσε δε η ακουστική του....σε υπόγειο....σε ασανσέρ......σε βουνό......
Μενού πολύ friendly.......
To επόμενο θα είναι το RAZR V3 3G που πάλι πήρε το πρώτο βραβείο καλύτερου κινητού φέτος στις Κάννες......
Παλιοχαρακτήρες  lol lol lol lol
“ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΠΑΣ”
Christoforo Caneli

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 11, 2006, 23:07 »
μην πάρετε κάνα Motorola... Εγώ έχω ένα Mitsubishi m420i και δε μου αρέσει. Μάλλον μετά πάω για ΝΟΚΙΑ.

Τι είπες τώρα..... 0_21 0_21 0_21
Motorola και ξερό ψωμί......Οταν η motorola έφτιαχνε κινητά οι άλλοι μιλούσαν με τα κουτάκια συνδεδεμένα με σπάγγο lol lol lol
Τελευταίο το RAZR V3(αλουμίνιο) και βραβείο καλύτερου design....άσε δε η ακουστική του....σε υπόγειο....σε ασανσέρ......σε βουνό......
Μενού πολύ friendly.......
To επόμενο θα είναι το RAZR V3 3G που πάλι πήρε το πρώτο βραβείο καλύτερου κινητού φέτος στις Κάννες......
Παλιοχαρακτήρες  lol lol lol lol

Χρηστάρα, η Motorola είναι καλή για να φτιάχνει μόνο Μοτορόλες  lol lol lol lol lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 12, 2006, 09:41 »
Πάντως και τα Sharp είναι καλά...έχω αλλάξει 3 μοντέλα και μετά απο σκληρή χρήση παραδόξως δεν έχουν πάθει τίποτα...μακριά απο τα "Ερίκασον"  γιατί  bhe
Respect a man's car and he will respect you

GP

  • Επισκέπτης
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 12, 2006, 19:11 »
Ημουν φανατικος πελατης της Νοκια κ ελεγα οτι δεν θα αλλαζα ποτε αυτη την εταιρεια. Τωρα εχω ενα Erickson Κ-300i κ παλαιοτερα ενα Κ-700.

Το μενου των τηλεφωνων αυτων ειναι σχεδον ιδιο με τα Νοκια κ οσον αφορα εμενα (ισως με βολεψε) πιο γρηγορο στην πλοηγηση του.
Εχουν περασει πολλα στα χερια μου απο πτωσεις κ νερα μεχρι κ βουτιες στη λασπη. Κανενα προβλημα!!!

Το μοναδικο μειονεκτημα ειναι οι 60 χαρακτηρες στα μηνυματα αλλα δεν στελνω πολλα οποτε δεν με πειραζει.

Α Α Α  μην ξεχασω πολυ καλο σημα ακομα κ στο βουνο.

Αποσυνδεδεμένος sirros

  • Jimny
  • Μηνύματα: 184
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 12, 2006, 22:17 »
6310i  roc2
SS power

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
  • Ή θα βρούμε τον δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 13, 2006, 15:34 »
Nokia 7650, 3 χρόνια το έχω, σήμα παντού, αυτονομία 5 - 6 μέρες, ανθεκτικότατο, βαρύ (σκοτώνεις τον άλλο άμα του το πετάξεις), και τα μόνα λεφτά που του έχω δώσει, είναι η μπαταρία που του έχω αλλάξει, καθώς από τις εκατοντάδες ώρες ομιλίας, δεν άντεξε !
Ή θα βρούμε το δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...

Όταν θα μπαίνεις στις στροφές,
κατέβαζε δευτέρα,
γιατί θα φας αμορτισέρ,
ψαλίδι, κρεμαγιέρα...

Αποσυνδεδεμένος stavros

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 17, 2006, 20:28 »
ΕΩΣ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 6680 (3G) ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ.................ΑΨΟΓΟ ΜΕ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ Ν80 ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ

Αποσυνδεδεμένος Μάχος

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1440
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 18, 2006, 12:29 »
μεχρι την παρασκευη μετα απο 3 χρονια συμβιωσης με νοκια 6600 το διαδεχτηκε το Ν70
το 6600 εζησε μετα απο 2 πτωσεις σε λασπη και 1 σε...λεκανη τουαλετας 87 87 87 87 μεχρι που την προηγουμενη εβδομαδα αρχισε να κανει restart απο μονο του οποτε...

Αποσυνδεδεμένος stavros

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκρίσεις κινητών τηλεφώνων....
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 20, 2006, 00:07 »
ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΝΟΚΙΑ Η ΣΕΙΡΑ "6" (6600, 6680, Ν70, Ν80 ΚΛΠ) ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ