Αποστολέας Θέμα: Πόσο κάνει ένας προφυλακτήρας...(ποιός πληρώνει το μάρμαρο..)  (Αναγνώστηκε 1504 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sokrates

  • Jimny
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όσους επιστρέψαν.. Οι υπόλοιποι μάλλον βρίσκονται στο καλημέρα mode έίναι ακόμα.. ha ha


2 ημέρες πριν φύγω διακοπές είχα την τύχη να συγκρουστώ με ένα ταξί.
Έπεσε στον πίσω προφυλακτήρα (εγώ σταματημένος) και κάναμε φιλική δήλωση..
Πάνω στον πανικό μου, δεν μου έκοψε να κάνω μία έρευνα αγοράς, καθότι πιεζόμουν από χρόνο, και έτσι πήγα στην Personal Best στον Αλίμο, όπου και εκεί έχουν φανοποιείο.
Έχοντας την ασφάλεια του Σφακιανάκη (chartis), τους εξήγησα ότι δεν είμαι διατεθειμένος να βάλω χρήματα από την τσέπη μου, και περίμενα περίπου 12 εργάσιμες για να πάρω το ΟΚ από την ασφαλιστική.
Έτσι και έγινε.Τρίτη πρωί άφησα τον Jimako μου και πήρα αυτοκίνητο αντικατάστασης.
Σήμερα πήγα και το παρέλαβα (3 ημέρες μέσα για έναν προφυλακτήρα)

Η ζημιά που είχα ήτο: ένας πίσω προφυλακτήρας, και ένα γατζάκι (εκεί που μπαίνει η δέστρα).

Έχουμε και λέμε...

ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ:
ΕΡΓΑΣΙΑ
308 ΦΑΝΟΠΟΙΕΙΑ
200 ΒΑΦΗ
ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ
246 ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ ΠΙΣΩ
23 ΦΑΝΟΣ ΠΙΣΩ Δ
35 ΦΑΝΟΣ ΠΙΣΩ Α
 9 ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ
117 ΕΞΑΤΜΙΣΗ

ΣΥΝΟΛΟ 939
ΦΠΑ      216

ΤΕΛΙΚΗ ΑΞΙΑ 1.155

Σε σχετική μου ερώτηση περί εξατμίσεως, μου είπαν ότι είχε κοπανήσει σε πολλά σημεία από κάτω και έπρεπε να την αλλάξουν όπως και το ότι φώναξαν πραγματογνώμονα για να εγγκρίνει.

1) Είναι λίγο ακριβά?? Ένας προφυλακτήρας, η βαφή του και μία εξάτμιση (καζανάκι) 1.155ευρώ?

2) Μου είπαν ότι η εξάτμιση ΔΕΝ καλύπτεται εξολοκλήρου από την ασφαλιστική του άλλου(Εθνική) και ότι μετά από λίγες μέρες θα με καλέσουν να πληρώσω την διαφορά. Ισχύει κάτι τέτοιο? (το αυτοκίνητο δεν έχει χρονίσει ακόμα)

3) Αν πήγαινα σε μαστοράτζα, με τα ίδια χρήματα θα το έβαφα ολόκληρο??

 Φιλικά,

Σ.





« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2010, 17:00 από sokrates »
Αν ήθελες εγγύηση, ας έπαιρνες τοστιέρα. Κ.Ι.

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Αν κατάλαβα καλά, τα χτυπήματα στην εξάτμιση ΔΕΝ ηταν από τη σύγκρουση με το ταξί αλλά προυπήρχαν; Γιατί, τότε φώναξαν πραγματογνώμονα για να εγκρίνει και γιατί δε σε ενημέρωσαν για επιπλέον χρέωση; Από την άλλη μεριά από τη στιγμή που φαντάζομαι πως άφησες τηλέφωνο, γιατί δε σε ενημέρωσαν για οτιδήποτε εξτρα που θα άλλαζαν (έστω κι αν δεν το πλήρωνες εσύ, πόσο μάλλον τώρα που σου ζητάνε συμμετοχή).

Όσο για το κόστος, νομίζω ότι καινούριο από suzuki κοστίζει περισσότερο (αν κρίνω από άλλα κομμάτια που κατά καιρούς έχουν χρειαστεί συνφορουμίτες).
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel