Αποστολέας Θέμα: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου  (Αναγνώστηκε 5787 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος earthquake

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« στις: Ιούνιος 24, 2010, 11:46 »
Καλημερα σε ολες ολους

Σημερα το πρωι ελαβα μια συστημενη επιστολη απο Σφακιανακη η οποια με καλει για ελεγχο-αλλαγη του ιμαντα της αντλιας του υδραυλικου τιμονιου χωρις  οικον. επιβαρυνση.

Ειναι ενημερες ολες οι αντιπροσωπειες

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 24, 2010, 11:47 »
Τι μοντέλο έχεις?
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος earthquake

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 24, 2010, 11:52 »
Μαρτιος του 06

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:01 »
Λογικά θα έρθει κ σε άλλους φίλους. Ενημέρωσε μας σε παρακαλώ τι ακριβώς θα κάνουν κ ποιο είναι το πιθανό πρόβλημα.
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος earthquake

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:09 »
Tην Τριτη θα παω κατα π.π.

Στην επιστολη λεει οτι μπορει να προκληθει θραυση προκαλωντας θορυβο στον κινητηρα η να μετακινηθει προκαλωντας μειωση της υποβοηθησης..

Θα ενημερωσω..

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 25, 2010, 01:18 »
καλησπερα το επαθα!!!!! εσπασε το πλαστικο περιβλημα απο τον εναν τροχαλια που ειναι ο ημαντας επανο το πιγα στην σουζουκι με οδικι επιδει φοβηθηκα απο τιν πολυ φασαρια που εκανε αλλα μου ειπαν δεν ηταν αναγκη να το φερω με οδικι το αλλαξαν μεσα σε 5¨ και εφηγα αμα ανοιξετε τιν μηχανι και δειτε τους τροχαλιες θα δειτε εναν με μαυρο πλαστικο περιβλιμα που εκει πανο παταει ο υμαντας

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 25, 2010, 16:44 »
Σε ανάκληση αυτοκινήτων Suzuki, μοντέλα Jimny 1.3L και Grand Vitara 1.6L, προχωρά η εταιρία Σφακιανάκης ΑΕΒΕ, λόγω προβλήματος στο τιμόνι.
Η ανάκληση αφορά 3816 οχήματα, που έχουν παραχθεί από τις 28 Απριλίου 2005 έως τις 14 Ιουνίου 2006, και με πανελλαδικό εύρος πλαισίων:

*Jimny 1.3L: Από JSAFJB43V00211014 έως JSAFJB43V00315936

*Grand Vitara 1.6L: Από JSAJTA74V00100059 έως JSAJTA74V00200230
Οι ιδιοκτήτες των ανωτέρω οχημάτων θα ενημερωθούν εγγράφως, μέσω συστημένης επιστολής, ώστε να προσέλθουν στο δίκτυο εξουσιοδοτημένων επισκευαστών αυτοκινήτων Suzuki σε όλη την Ελλάδα, για να γίνουν οι απαραίτητες εργασίες στο όχημά τους, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.
Στα παραπάνω αυτοκίνητα πρέπει να ελεγχθεί και πιθανόν να αντικατασταθεί ο τεντωτήρας του ιμάντα του υδραυλικού τιμονιού. Λόγω του υλικού κατασκευής του πλαστικού περιβλήματος του τεντωτήρα του ιμάντα της αντλίας υδραυλικού τιμονιού, είναι πιθανό να σπάσει, προκαλώντας θόρυβο, κατά τη λειτουργία του κινητήρα.
Σε ακραίες περιπτώσεις, ο ιμάντας μπορεί να μετακινηθεί από την τροχαλία, προκαλώντας μείωση της υποβοήθησης του τιμονιού. Μέχρι στιγμής, ευτυχώς, δεν έχει αναφερθεί κάποιο ατύχημα που να σχετίζεται με το παραπάνω πρόβλημα.

http://news247.gr/ellada/anaklhsh_oxhmatwn_ths_suzuki.382254.html
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:46 »
Αυτο ακριβως που επαθα εγω δλδ

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:54 »
Παιδια ακριβως το ιδιο επαθα εγω πριν μια βδομαδα. Εκανε εναν ηχο σαν γραναζια και δεν εστριβε νομιζα οτι εσπασε το πισω διαφορικο. Την αλλη μερα πηγα στη suzuki καταλαβαν κατευθειαν οτι ηταν αυτο και μου το αλλαξαν χωρις χρεωση. τεντωτηρας ιμαντα αντλιας υδραυλικου τιμονιου.

Αποσυνδεδεμένος theo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 40
Απ: Ιμαντας αντλιας υδραυλικου τιμονιου
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 16:58 »
Σημερα πηγα και εγω το αμαξι για να μου φτιαξουν το ιδιο προβλημα ηταν και το δικο μου στην ανακληση.ολα μια χαρα το φτιαξαν χωρις χρεωση και κατευθειαν!!!