Αποστολέας Θέμα: Σπασμένος μαρσπιες  (Αναγνώστηκε 3433 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chris7jimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Άντρας
Σπασμένος μαρσπιες
« στις: Ιανουάριος 23, 2012, 16:23 »
Σαν καλο παιδί και εγω είπα να πάω να παίξω λίγο με ένα φίλο στα κοντινά βουνά της περιοχής με αποτέλεσμα σε μια στραβη να μου σπάσει ο δεξης μαρσπιες απο την πόρτα του συνοδηγου!
Συγκεκριμένα έσπασαν οι 2 απο τις 4 βάσεις που έχει...αυτές με τα κλιπς που μπαίνουν κουμπωτες!
Πάλι καλα δεν έσπασε κανένα κομμάτι του μαρσπιε!

Καμία ιδέα στο πως να το φτιάξω υπαρχει;

Αυτο που έχω σκεφτεί εγω είναι να κόλλησω περιμετρικά ολο τον μαρσπιε με σιλοκονη!

Καμία καλύτερη ιδέα;;!!

Αποσυνδεδεμένος JimnyPanoS

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σπασμένος μαρσπιες
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 23, 2012, 19:39 »
αυτοδιατρητες βιδες εξαγωνες κοκκινες με ροδελα απο λαστιχο η νεοπρεν
CB
TH 2350

Αποσυνδεδεμένος Chris7jimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σπασμένος μαρσπιες
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 23, 2012, 20:27 »
Αυτες δεν θα φαινονται ομως απο το πλαι?

καμια φωτο απο το νεοπρεν?

Αποσυνδεδεμένος JimnyPanoS

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σπασμένος μαρσπιες
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 23, 2012, 20:45 »
ειναι μεταλικη ροδελα που στην κατω μερια η οποια παταει στο μαρσπιε εχει ακομα μια ροδελα κολιμενη που ειναι απο νεοπρεν η λαστιχο.... δυστηχως φαινονται αλλα μπορεις να χρησιμοποιησες και φρεζατες ....
CB
TH 2350

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σπασμένος μαρσπιες
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 23, 2012, 23:55 »
Σαν καλο παιδί και εγω είπα να πάω να παίξω λίγο με ένα φίλο στα κοντινά βουνά της περιοχής με αποτέλεσμα σε μια στραβη να μου σπάσει ο δεξης μαρσπιες απο την πόρτα του συνοδηγου!
Συγκεκριμένα έσπασαν οι 2 απο τις 4 βάσεις που έχει...αυτές με τα κλιπς που μπαίνουν κουμπωτες!
Πάλι καλα δεν έσπασε κανένα κομμάτι του μαρσπιε!

Καμία ιδέα στο πως να το φτιάξω υπαρχει;

Αυτο που έχω σκεφτεί εγω είναι να κόλλησω περιμετρικά ολο τον μαρσπιε με σιλοκονη!

Καμία καλύτερη ιδέα;;!!

στο πλαι οπου εχει στηριγματα και εχουν σπάσει μπορεις να βαλεις μπαμπριζοκολα και να κολλήσεις απο πανω το μασπιε. στο κατω μερος του αυτοκινητου που ειχε 2 κλιπ αν θυμαμαι καλα, αντικατεστησε τα με ται ραπ. μπαμπριζοκολα βαζουν γενικοτερα οταν κολανε μασπιε κυριως after market και εχευ εγγυημενο αποτελεσμα. απλα μεχρι να στεγνωσει θελει να πιασεις και με ταινιες ωστε να μεινει το πλαστικο στην θεση του
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος Chris7jimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σπασμένος μαρσπιες
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 00:01 »
στο πλαι οπου εχει στηριγματα και εχουν σπάσει μπορεις να βαλεις μπαμπριζοκολα και να κολλήσεις απο πανω το μασπιε. στο κατω μερος του αυτοκινητου που ειχε 2 κλιπ αν θυμαμαι καλα, αντικατεστησε τα με ται ραπ. μπαμπριζοκολα βαζουν γενικοτερα οταν κολανε μασπιε κυριως after market και εχευ εγγυημενο αποτελεσμα. απλα μεχρι να στεγνωσει θελει να πιασεις και με ταινιες ωστε να μεινει το πλαστικο στην θεση του

Μου φαινεται οτι αυτο ειναι καλυτερη λυση και δεν θα φαινεται τιποτα!
Κατι παρομοιο προσπαθουσα να σκεφτω και εγω αλλα δεν εβρισκα με τι να το κολλησω!

Αποσυνδεδεμένος elsp

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σπασμένος μαρσπιες
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 23:14 »
+1 για παμπριζοκολλα. το αυτοσχεδιο σνορκελ του Peacerman ειναι κολλημενο στη κολςνα με τετοια και εχει ξηλωσει κλαρια χωρις το παραμικρο
Going there is half the fun!