Αποστολέας Θέμα: Αναρτησεις κ λάστιχα!  (Αναγνώστηκε 5042 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Αναρτησεις κ λάστιχα!
« στις: Απρίλιος 17, 2006, 11:42 »
καλημέρα σε όλους.Σκεφτομαι να αρχίσω σιγά σιγά την βελτίωση του jimny μου...σαν πρώτο στάδιο λέω να του βάλω μια ανάρτηση +4cm κ κάποια λάστιχα all terain ή mud terain.
Για την ανάρτηση θα πρέπει να γίνουν τπτ μετατροπές τύπου επαναφοράς της γεωμετρίας του μπροστινού συστήματος στα προ μετατροπής επίπεδα??

κάθε πρόταση είναι επιθυμητή!
ευχαριστώ!

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 17, 2006, 11:58 »
Δεν ξέρω τί ακριβώς απαιτήσεις έχεις από τις μετατροπές αλλά αν αποφασίσεις να κάνεις μια μικρή αλλά ουσιαστική αλλαγή είναι να βάλεις Mad ελατήρια +3 cm και αμορτισέρ, monroe adventure. Εγώ τουλάχιστον έχω άριστες εντυπώσεις από αυτό το συνδιασμό.

Όσον αφορά τα mud ελαστικά καλύτερα να τα βάλεις μετά το καλοκαίρι, γιατί τώρα ούτε λάσπες έχει αλλά και θα τα κάψεις με τη ζεστή άσφαλτο. Επιπλέον είναι ακατάλληλα για την άμμο αν θες παιχνίδια στην παραλία.

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 17, 2006, 12:12 »

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 19, 2006, 18:04 »
Δεν ξέρω τί ακριβώς απαιτήσεις έχεις από τις μετατροπές αλλά αν αποφασίσεις να κάνεις μια μικρή αλλά ουσιαστική αλλαγή είναι να βάλεις Mad ελατήρια +3 cm και αμορτισέρ, monroe adventure. Εγώ τουλάχιστον έχω άριστες εντυπώσεις από αυτό το συνδιασμό.

Όσον αφορά τα mud ελαστικά καλύτερα να τα βάλεις μετά το καλοκαίρι, γιατί τώρα ούτε λάσπες έχει αλλά και θα τα κάψεις με τη ζεστή άσφαλτο. Επιπλέον είναι ακατάλληλα για την άμμο αν θες παιχνίδια στην παραλία.

Τα λάστιχα δεν τα τοποθετήσω στις μαμά ζάντες επειδη σ αυτές θα έχω τα street λάστιχα.Οπότε σε τι ζάντα θα πρέπει να τα βάλω??κατι που να μην στραβώνει φαντάζομαι..ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 19, 2006, 18:06 »
Αλουμινένιες απο jimny
Κοίτα στις αγγελίες πουλάνε όσοι αλλάζουν διάσταση
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 19, 2006, 18:10 »
Αλουμινένιες απο jimny
Κοίτα στις αγγελίες πουλάνε όσοι αλλάζουν διάσταση

Αυτές του jimny είναι καλές για οff road καταστάσεις?δεν υπάρχει τπτ after market σε 15αρες?

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 20, 2006, 16:22 »
Αλουμινένιες απο jimny
Κοίτα στις αγγελίες πουλάνε όσοι αλλάζουν διάσταση

Αυτές του jimny είναι καλές για οff road καταστάσεις?δεν υπάρχει τπτ after market σε 15αρες?

Οι ζάντες οι τριάκτινες οι αλουμινίου δεν έχουν κανένα πρόβλημα για off road  αν θες να μείνεις σε αυτή τη διάσταση.

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 20, 2006, 16:44 »

Οι ζάντες οι τριάκτινες οι αλουμινίου δεν έχουν κανένα πρόβλημα για off road  αν θες να μείνεις σε αυτή τη διάσταση.


Τί ακριβώς εννοείς ...off road Κτηνίατρε ? ? ? ?


 87 87 87 87 87 87 87 87 87 87 87
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 20, 2006, 16:47 »

Οι ζάντες οι τριάκτινες οι αλουμινίου δεν έχουν κανένα πρόβλημα για off road  αν θες να μείνεις σε αυτή τη διάσταση.




Τί ακριβώς εννοείς ...off road Κτηνίατρε ? ? ? ?


 87 87 87 87 87 87 87 87 87 87 87
Off road καμιά σχέση με εσένα (σπασμένες βάσεις βοηθητικού κ.α.) Ανθρώπινο (κτηνιατρικό) off road. xaxaxaxaxa

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 22, 2006, 22:35 »
εεεεε πες του τα ρε κωστα... ουφ...  lol lol lol lol lol lol lol

η εννοια του οφφ-ροαδ για τον τεο: "Παιρνετε ενα τζιμνυ... πηγαινετε στο βουνο... επιστρεψτε με τα μπουλονια... "

lol lol lol lol lol lol lol lol
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • www.υπολογισιμο ατομο.com
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 23, 2006, 21:34 »
 roc2 roc2 roc2 cl cl cl yah yah yah j12 j12 j12

 lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
.......εγγύηση......

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 01, 2006, 17:58 »
υπάρχει κάποια ζάντα after market που να έχει δοκιμαστεί κ αντέχει ετσι για αλλαγή! a105

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 01, 2006, 18:27 »
Enkei και fondmetal
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος xtreme 4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 01, 2006, 19:38 »
Δεν ξέρω τί ακριβώς απαιτήσεις έχεις από τις μετατροπές αλλά αν αποφασίσεις να κάνεις μια μικρή αλλά ουσιαστική αλλαγή είναι να βάλεις Mad ελατήρια +3 cm και αμορτισέρ, monroe adventure. Εγώ τουλάχιστον έχω άριστες εντυπώσεις από αυτό το συνδιασμό.

Όσον αφορά τα mud ελαστικά καλύτερα να τα βάλεις μετά το καλοκαίρι, γιατί τώρα ούτε λάσπες έχει αλλά και θα τα κάψεις με τη ζεστή άσφαλτο. Επιπλέον είναι ακατάλληλα για την άμμο αν θες παιχνίδια στην παραλία.

Όλα καλά αυτά που γράφεις , σε ένα σημείο όμως δεν θα συμφωνήσω μαζί σου . Τα mud ελαστικά είναι τα πλέον κατάλληλα για την άμμο με πίεση πολύ χαμηλή .

Βαγγέλης Τσούκας

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Αναρτησεις κ λάστιχα!
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 02, 2006, 01:04 »
Δεν ξέρω τί ακριβώς απαιτήσεις έχεις από τις μετατροπές αλλά αν αποφασίσεις να κάνεις μια μικρή αλλά ουσιαστική αλλαγή είναι να βάλεις Mad ελατήρια +3 cm και αμορτισέρ, monroe adventure. Εγώ τουλάχιστον έχω άριστες εντυπώσεις από αυτό το συνδιασμό.

Όσον αφορά τα mud ελαστικά καλύτερα να τα βάλεις μετά το καλοκαίρι, γιατί τώρα ούτε λάσπες έχει αλλά και θα τα κάψεις με τη ζεστή άσφαλτο. Επιπλέον είναι ακατάλληλα για την άμμο αν θες παιχνίδια στην παραλία.

Όλα καλά αυτά που γράφεις , σε ένα σημείο όμως δεν θα συμφωνήσω μαζί σου . Τα mud ελαστικά είναι τα πλέον κατάλληλα για την άμμο με πίεση πολύ χαμηλή .

Βαγγέλης Τσούκας

Αλήθεια πρώτη φορά το ακούω, αλλά πιστεύω θα το έχεις δοκιμάσει και θα είσαι σίγουρος.