Αποστολέας Θέμα: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!  (Αναγνώστηκε 4100 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geoarab

  • Jimny
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Άντρας
Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« στις: Απρίλιος 13, 2010, 20:45 »
Ολοι μας γνωρίζουμε το πρόβλημα που έχει το αυτοκινητό μας σχετικά με το χώρο και τις ανέσεις που παρέχει. Ολοι μας όμως το αγοράσαμε συνειδητά γνωρίζοντας για αυτο το μειωνέκτημα κάνοντας συχνά κάποιες παραχωρήσεις. Ομως...πριν τρεις ημέρες έμαθα ότι η οικογένεια θα αυξηθεί κατά δύο άτομα...ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΔΙΜΑΚΙΑ... j12 j12 j12 j12 j12 j12....Τι θα κάνω τώρα...?...Που θα βάλω την οικογένεια....στην οροφή...?...Πάμε για πώληση και αγορά του Grand Vitara ή κάποιου άλλου...?
Το πίνει frape εστί φιλοσοφείν

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 13, 2010, 20:53 »
Συγχαρητήρια!!
Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Για το άλλο, έχεις αρκετούς μήνες να το ψάξεις :)

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 13, 2010, 21:02 »
Με το καλό να σας έρθουν τα παιδάκια και οτι επιθυμείτε.Για τον χώρο τώρα ρώτα τον Αργύρη (Argykli) που είναι ομοιοπαθής... lol lol lol
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος dims

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 14, 2010, 11:14 »
με το καλό να έρθουν!!
αν ρίξεις μια ματιά στο παρακάτω λινκ θα δεις ότι στι jimny μας, χωράνε δύο παιδικά καθίσματα j12
είπαμε, το απόλυτο οικογενειακό αυτοκίνητο ;D

http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,4836.15.html

Αποσυνδεδεμένος ARGYKLI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 14, 2010, 17:36 »
Φιλε geoarb με το καλο!!
Καταλαβαινω απολυτα τον προβληματισμο σου αφου εχω και εγω διδυμα! Να σκεφτεις μονο οτι εμεις ειχαμε μολις ενα μηνα αγορασει το jimny οταν μαθαμε για διδυμα!
Αμεσως μπηκαμε στην πριζα να το δωσουμε αλλα μετα απο σκεψη ειπαμε να το κρατησουμε και βλεπουμε!
Δυο καθισματακια χωρανε πισω,βρηκα και καροτσι που χωραει στο πορτ μπαγκαζ,πηρα και μια μπαγκαζιερα οροφης 380lt για ταξιδια και οκ!
Βεβαια ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα αλλα παλευεται!
Αν εχεις το jimny σαν  1ο (οικογενειακο) οχημα θα δυσκολευτεις αρκετα
Εμεις το εχουμε σαν δευτερο πλεον αφου πηραμε και ενα sw γιατι κανουμε αρκετα ταξιδια και οπως ξερεις ο jimnys υποφερει σε αυτο το θεμα.
Ειναι καθαρα στην κριση σου και τις αναγκες σας αν θα σε βολεψει να το κρατησεις ή οχι
Εξαλλου εχετε ακομη χρονο μεχρι να ερθουν με το καλο τα μπεμπε!
Παντως σου λεω οτι πλεον που ειναι 16μηνων τα δικα μου και αλλαξα καθισματακια για +9kg ειναι καλυτερα τα πραματα,αφου τους περνω και βολτα στο βουνο πλεον! Με το καλο και παλι και οποιαδηποτε πληροφορια θες στηλε μην.
Ελπιζω να το κρατησεις οχι τιποτα αλλα αλλα να μην ειμαι και ο μονος που κυκλοφορει με twins σε jimny!!!! <rsm_

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 16, 2010, 00:07 »
Ολοι μας γνωρίζουμε το πρόβλημα που έχει το αυτοκινητό μας σχετικά με το χώρο και τις ανέσεις που παρέχει. Ολοι μας όμως το αγοράσαμε συνειδητά γνωρίζοντας για αυτο το μειωνέκτημα κάνοντας συχνά κάποιες παραχωρήσεις. Ομως...πριν τρεις ημέρες έμαθα ότι η οικογένεια θα αυξηθεί κατά δύο άτομα...ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΔΙΜΑΚΙΑ... j12 j12 j12 j12 j12 j12....Τι θα κάνω τώρα...?...Που θα βάλω την οικογένεια....στην οροφή...?...Πάμε για πώληση και αγορά του Grand Vitara ή κάποιου άλλου...?

 Άντε με το καλό.

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 16, 2010, 00:18 »
Ολοι μας γνωρίζουμε το πρόβλημα που έχει το αυτοκινητό μας σχετικά με το χώρο και τις ανέσεις που παρέχει. Ολοι μας όμως το αγοράσαμε συνειδητά γνωρίζοντας για αυτο το μειωνέκτημα κάνοντας συχνά κάποιες παραχωρήσεις. Ομως...πριν τρεις ημέρες έμαθα ότι η οικογένεια θα αυξηθεί κατά δύο άτομα...ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΔΙΜΑΚΙΑ... j12 j12 j12 j12 j12 j12....Τι θα κάνω τώρα...?...Που θα βάλω την οικογένεια....στην οροφή...?...Πάμε για πώληση και αγορά του Grand Vitara ή κάποιου άλλου...?

 j12 j12 j12 j12

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 21, 2010, 00:56 »
H ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ!!!
ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΛΕΩ!!!
ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΣΙΜΟ ΤΟΥ JIMNY!!! lol lol
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 23, 2010, 09:42 »
Η ώρα η καλή και για τα διδυμακια και για το δωσιμο... (να ησυχασεις)

 lol lol lol
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος macdinos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 65
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 23, 2010, 12:48 »
Η ώρα η καλή και από μένα. Να δώσεις τα διδυμάκια και να κρατήσεις το Jimny! :o lol

Αποσυνδεδεμένος geoarab

  • Jimny
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενα μεγάλο αλλά ωραίο πρόβλημα...!!!
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 25, 2010, 14:07 »
Φιλε geoarb με το καλο!!
Καταλαβαινω απολυτα τον προβληματισμο σου αφου εχω και εγω διδυμα! Να σκεφτεις μονο οτι εμεις ειχαμε μολις ενα μηνα αγορασει το jimny οταν μαθαμε για διδυμα!
Αμεσως μπηκαμε στην πριζα να το δωσουμε αλλα μετα απο σκεψη ειπαμε να το κρατησουμε και βλεπουμε!
Δυο καθισματακια χωρανε πισω,βρηκα και καροτσι που χωραει στο πορτ μπαγκαζ,πηρα και μια μπαγκαζιερα οροφης 380lt για ταξιδια και οκ!
Βεβαια ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα αλλα παλευεται!
Αν εχεις το jimny σαν  1ο (οικογενειακο) οχημα θα δυσκολευτεις αρκετα
Εμεις το εχουμε σαν δευτερο πλεον αφου πηραμε και ενα sw γιατι κανουμε αρκετα ταξιδια και οπως ξερεις ο jimnys υποφερει σε αυτο το θεμα.
Ειναι καθαρα στην κριση σου και τις αναγκες σας αν θα σε βολεψει να το κρατησεις ή οχι
Εξαλλου εχετε ακομη χρονο μεχρι να ερθουν με το καλο τα μπεμπε!
Παντως σου λεω οτι πλεον που ειναι 16μηνων τα δικα μου και αλλαξα καθισματακια για +9kg ειναι καλυτερα τα πραματα,αφου τους περνω και βολτα στο βουνο πλεον! Με το καλο και παλι και οποιαδηποτε πληροφορια θες στηλε μην.
Ελπιζω να το κρατησεις οχι τιποτα αλλα αλλα να μην ειμαι και ο μονος που κυκλοφορει με twins σε jimny!!!! <rsm_

Η απόφαση βγήκε...μαζί θα τα πάμε βόλτα...δεν το δίνω...!!!
Το πίνει frape εστί φιλοσοφείν