Αποστολέας Θέμα: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?  (Αναγνώστηκε 6638 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 20:26 »
όχι δεν έχω προσθήκες. Πάντως για τα wild power το κλασικο yokohama πέλμα μου είπε στο τηλέφωνο 280ευρώ χωρίς ζάντες και 400με ζάντες.

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 20:34 »
αμα δεν εχεις προσθηκες κανουν
και τα wild power εναι τα αμεσως καλυτερα και χωρις πολυ φασαρια στο δρομο και η τιμη ειναι απο τις καλυτερες που σου ειπε για σκετα λαστιχα
τα malatesta τα ειχα παρει 360 στο ιδιο πελμα μια χαρα σου ειπε.
απλα το μονο που υστερουν σε σχεση με τα trail extreme ειναι λιγη διαφορα στη λασπη.
οποιο και απο τα δυο να διαλεξεις ειναι οι καλυτερες λυσεις.
 
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 20:49 »
α ξεχασα και 1 χρονο εγγυηση για τυχον βυσι στα πλαινα και λοιπα που αμα σου πεταξει
ειπε θα το κανει στις 2 βδομαδες οποτε no problem
εγω δεν ειχα κανα τετοιο περιεργο.
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 20:56 »
Ναι το ξέρω οτι η τιμή είναι super!!!φοβαμαι μήπως το trial extreme μου πέσει υπερβολή για την καθημερινή χρήση.Γιώργο(givrgos) σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες!!!

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 21:33 »
αντε θα τα πουμε και απο κοντα και καλοφορετα οτι και να παρεις. cl
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 00:40 »
Ναι το ξέρω οτι η τιμή είναι super!!!φοβαμαι μήπως το trial extreme μου πέσει υπερβολή για την καθημερινή χρήση.Γιώργο(givrgos) σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες!!!



τα φορουσα στον αγωνα, καλο λαστιχο αλλα για καθε μερα δυσκολο.
με +4 οντως βρισκει με προσθηκες .τα εβγαλακαι εβαλα α/τ

Αποσυνδεδεμένος LIAKAROS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • FAST AND ACCURATE
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 05:03 »
Τα trial extreme τα εβαλα με +6 ψηλωμα mad+monroe.Στο vvt με τον χαμηλο προφυλακτηρα ΒΡΙΣΚΟΥΝ 100% και χωρις να εχεις αποστατες στους τροχους.Η κοβεις προφυλακτηρα,η τον βγαζεις,η βαζεις aftermarket(εγω εβαλα εναν που δινει η dg tuning)

Σε θορυβο δε, ενα θα σου πω,οταν τα πρωτοεβαλα και πηγα πανω απο 40km ακουγα τον θορυβο και κοιταζα απο το παρμπριζ απανω τον ουρανο γιατι ειχα την εντυπωση οτι πετουσε χαμηλα καποιο μονοκινητηριο αεροπλανο 87

Βεβαια αν ολα τα παραπανω δεν σε απασχολουν, εχω να σου πω οτι απο τοτε που τα εβαλα το jimny εχει ξεχασει τι θα πει 4χ4,σε βουρκο μεσα με την λασπη μεχρι την μεση της ζαντας και το αυτοκινητο με πισω κινηση μονο πηγαινε λες και ηταν ασφαλτος.Τρομερο λαστιχο,η αν θες ο συγκεκριμενος τυπος πελματος για ελαστικο.

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 15:47 »
Τα trial extreme τα εβαλα με +6 ψηλωμα mad+monroe.Στο vvt με τον χαμηλο προφυλακτηρα ΒΡΙΣΚΟΥΝ 100% και χωρις να εχεις αποστατες στους τροχους.Η κοβεις προφυλακτηρα,η τον βγαζεις,η βαζεις aftermarket(εγω εβαλα εναν που δινει η dg tuning)

Σε θορυβο δε, ενα θα σου πω,οταν τα πρωτοεβαλα και πηγα πανω απο 40km ακουγα τον θορυβο και κοιταζα απο το παρμπριζ απανω τον ουρανο γιατι ειχα την εντυπωση οτι πετουσε χαμηλα καποιο μονοκινητηριο αεροπλανο 87

Βεβαια αν ολα τα παραπανω δεν σε απασχολουν, εχω να σου πω οτι απο τοτε που τα εβαλα το jimny εχει ξεχασει τι θα πει 4χ4,σε βουρκο μεσα με την λασπη μεχρι την μεση της ζαντας και το αυτοκινητο με πισω κινηση μονο πηγαινε λες και ηταν ασφαλτος.Τρομερο λαστιχο,η αν θες ο συγκεκριμενος τυπος πελματος για ελαστικο.

 _thank> μάλλον τότε δεν μου κάνουν γιατί το αυτοκίνητο το χρησιμοποιώ καθημερινά και δεν το έχω μόνο για το βουνό,γι αυτό σκεφτόμουν κάτι σε 80%-20%

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 15:50 »
Τα trial extreme τα εβαλα με +6 ψηλωμα mad+monroe.Στο vvt με τον χαμηλο προφυλακτηρα ΒΡΙΣΚΟΥΝ 100% και χωρις να εχεις αποστατες στους τροχους.Η κοβεις προφυλακτηρα,η τον βγαζεις,η βαζεις aftermarket(εγω εβαλα εναν που δινει η dg tuning)

Σε θορυβο δε, ενα θα σου πω,οταν τα πρωτοεβαλα και πηγα πανω απο 40km ακουγα τον θορυβο και κοιταζα απο το παρμπριζ απανω τον ουρανο γιατι ειχα την εντυπωση οτι πετουσε χαμηλα καποιο μονοκινητηριο αεροπλανο 87

Βεβαια αν ολα τα παραπανω δεν σε απασχολουν, εχω να σου πω οτι απο τοτε που τα εβαλα το jimny εχει ξεχασει τι θα πει 4χ4,σε βουρκο μεσα με την λασπη μεχρι την μεση της ζαντας και το αυτοκινητο με πισω κινηση μονο πηγαινε λες και ηταν ασφαλτος.Τρομερο λαστιχο,η αν θες ο συγκεκριμενος τυπος πελματος για ελαστικο.

 _thank> μάλλον τότε δεν μου κάνουν γιατί το αυτοκίνητο το χρησιμοποιώ καθημερινά και δεν το έχω μόνο για το βουνό,γι αυτό σκεφτόμουν κάτι σε 80%-20%

Μην νομίζεις πάντως ότι και τα 80 (χώμα) 20 (άσφαλτος) δεν κάνουν το σαματά τους στο δρόμο...

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 16:01 »

Μην νομίζεις πάντως ότι και τα 80 (χώμα) 20 (άσφαλτος) δεν κάνουν το σαματά τους στο δρόμο...
[/quote]

To θέμα πόσο φασαρία κάνουν και πόσο ενοχλείται ο καθένας.Τώρα φοράω τα maxxis trepator 70-30, κάνουν ένα βουήτο αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 17:10 »
καλησπερα παλι λοιπον τα 80/20 ενοχλητικο θορυβο κανουν μετα τα απο 80κμ - 100κμ ειναι παρα πολυ υποφερτα(σε σχεση και με τα trail extreme) σε μετακινησεις στη πολη.
ειπαμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!ετσι και αλλιως αμα εχεις ποροση με βουνο αμα δεν τα βαλεις τωρα μετα θα ξαναπληρωνεις λαστιχα
γιατι εκει θα καταληξεις.και μη ξεχνας οτι καλοκαιρι που γενικοτερα βολταρεις και πιο πολυ βαζεις τα μαμα πανω και εισαι κοπμλε. ha
6 μηνες φασαρια - 6 μηνες ηρεμια   lol lol
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 17:21 »
καλησπερα παλι λοιπον τα 80/20 ενοχλητικο θορυβο κανουν μετα τα απο 80κμ - 100κμ ειναι παρα πολυ υποφερτα(σε σχεση και με τα trail extreme) σε μετακινησεις στη πολη.
ειπαμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!ετσι και αλλιως αμα εχεις ποροση με βουνο αμα δεν τα βαλεις τωρα μετα θα ξαναπληρωνεις λαστιχα
γιατι εκει θα καταληξεις.και μη ξεχνας οτι καλοκαιρι που γενικοτερα βολταρεις και πιο πολυ βαζεις τα μαμα πανω και εισαι κοπμλε. ha
6 μηνες φασαρια - 6 μηνες ηρεμια   lol lol

και με τα maxxis έτσι έπαιξα μπάλα με δεύτερο σετ ζαντολάστιχα. Ο θόρυβος είναι το λιγότερο,δεν θέλω να τα καίω το καλοκαίρι και το χειμώνα να κάνω πατινάζ και δεν υπάρχει λόγος να ζορίζεται το αυτοκίνητο και να καίει και παραπάνω.
Προτιμώ να χάσω λίγο σε off και να ταξιδέψω χώρις να θέλω ένα κουτί depon από τον πονοκέφαλο από τη φασαρία όταν φτάσω ;D
Άσε που νομίζω ότι για τη χρήση που κάνω μέχρι στιγμής δεν μου έχουν χρειαστεί τα trail extreme βέβαια θα μου πεις ότι για όλα υπάρχει πρώτη φορά!!!!

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 17:24 »
η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα 017>/
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 17:38 »
η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα 017>/

ευχαριστω πολύ για τη βοήθεια!!!!

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: τι γνώμη έχετε για LERMA GOMME SUPER TRAX?
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 17:42 »
παρακαλω φιλε μου ;)
ola kala!