Αποστολέας Θέμα: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...  (Αναγνώστηκε 9692 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Aυτο το θεμα ανοιγει με αφορμη τα γραφομενα μου σε προηγουμενο post (κατα το καλωσορισμα του φιλου tedos...), οπου εκει ειχα γραψει:
<<Οσο για το: "... μακρια απο κοντρες και χαζομαρες. Μια μεγαλη παρεα ειμαστε ολοι...", ναι ρε φιλε συμφωνω κι εγω μαζι σου, αλλα αμα σε προκαλει.... καποιο φασιστοφαντασμα απο το παρελθον, πρεπει να το αφησεις ετσι? >:D
Και οχι τιποτε αλλο, αλλα αυτο(ς) το... αμερικανικης προελευσης τεμπελοσκυλο (που ειναι στη κυριολεξια ενας κοπριτης και μισος...), νομιζει οτι ειναι και εξυπνος (ο... πανιβλακας)!!! 0_21
Δε θυμαται ο χαζοβιολης ομως, οτι παλαιοτερα, τα ιδια εκανε και ενας αλλος... προεδρος... συμπατριωτης του!!! ha ha ha
Αααααα και οπως λεει και ενας φιλος (απο αλλο forum)...:
"Η τεχνητη ευφυια αντιμετωπιζεται, η φυσικη ηλιθιοτητα ομως οχι..."
Υ.Γ. Ειχα πει οτι δεν θα ξαναασχοληθω με την συγκεκριμενη φασιστοκοτα, αλλα δυστυχως με προκαλεσε και παλι, προσωπικα!!! :D ;) ;)
Λεπτομερειες για οποιον θελει... με ΠΜ, εως οτου τον... ξαναδημοσιευσω στα διαφορα forum, οποτε θα τα διαβασετε και δημοσια!!!
>>

----------------------***   Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η   ***---------------------------------------------------------

Διευκρινιζω λοιπον και ανακοινωνω στα μελη του χωρου μας, οτι ενα μεσημερι (συγκεκριμενη ημερομηνια) της περασμενης εβδομαδας και ενω σχεδον ολοι γνωριζουν οτι εγω δεν ειμαι στο μαγαζι μου απο τις 3 μεχρι τις 6 το απογευμα (επομενως δεν ειμαι και online  στο forum μας ή σε καποιο αλλο) και για αρκετη ωρα..., "καποιος" προσπαθουσε να κανει login στο site μας με το ονομα (user name) ΝΙCKSI, δοκιμαζοντας διαφορους συνδυασμους passwords, ανεπιτυχως βεβαια!!!
Αυτος λοιπον ο "καποιος" δεν ηταν αλλος απο το πολυ γνωστο αλητηριο & αμερικανοφασιστοειδες υποκειμενο, στον οποιο εχω αναφερθει και στο παρελθον (οπως γνωριζετε)!!!
Ναι ναι, καλα καταλαβατε, ειναι ο γνωστος και μη εξαιρετεος καρεκλοκενταυρος τεμπελχανας, "διασημος" στο χωρο του 4Χ4 και ως "προεδρος", λογω της εμμονης του με την προεδρικη καρεκλα, καποιου γνωστου παλαιοτερα συλλογου αυτοκινητων...

Ειναι ο "ανικανος" αυτος ανθρωπος που καταφερε να κανει μια ομαδα ανθρωπων ή καλυτερα οσους μεινανε εκει, οι περισσοτεροι εξ αυτων αξιολογα ατομα, να μην τους υπολογιζει κανεις, καμμια αλλη παρεα ή συλλογος 4Χ4...
Ειναι ο ιδιος ανθρωπος που στις τελευταιες "στημενες" εκλογες του συλλογου αυτου, οργανωσε & προσχεδιασε το σεναριο, οπως εκεινος ηθελε... "τοποθετωντας" μερικα (οχι ολα) γνωστα "ελεγχομενα δουλακια" σε θεσεις Δ.Σ.


Για να μην υπαρχει καμμια αμφιβολια για το ποιος ηταν λοιπον, ο ανηθικος αυτος αλητης που, ηλεκτρονικα, προσπαθουσε να πλαστογραφησει τον κωδικο μου και να μπει στo site μας, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ και βεβαια ειναι στη διαθεση του οποιουδηποτε θελει (καλοπροαιρετα), να το εξακριβωσει ή να το επαληθευσει!!!

Επειδη λοιπον, ξερω οτι τα γνωστα "τσιρακια" ή οι "αυλικοι" θα του μεταφερουν τα εδω γραφομενα, εχω να πω μονο οτι λυπαμαι παρα πολυ, που καποτε, συμμετειχα και εγω σε αυτο το "μπαχαλο" που δημιουργησε αυτο το "δυστυχισμενο" ανθρωποειδες, χωρις να γνωριζω βεβαια τοτε, τα... μεγαλοπνοα σχεδια του...
Λυπαμαι που καποτε στη ζωη μου, ειχα την ατυχια να γνωρισω ενα τετοιο ατομο... κανοντας λαθος επιλογη...

Χαιρομαι ομως που καποιοι ανθρωποι, ευτυχως τον πηραμε χαμπαρι και δεν προλαβε να μας μεταδωσει αυτες του τις "αρρωστιες"...!!!

Επισης, τον... προκαλω δημοσια, αν νομιζει οτι λεω κατι αναληθες ή ψευδες, να βγει και να απαντησει, με την υποσχεση, οτι δεν θα "πειραχτει" ή αλλαχτει κατι απο τα γραφομενα του!!!


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ευχαριστω πολυ ολους για τη συμπαρασταση και ζητω συγγνωμη για το μακροσκελες post μου... Ηταν ομως αναγκαιο για να μαθαινουν και οι "νεωτεροι" του χωρου...     Νικος Σιμος.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2006, 14:50 από nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 03, 2006, 23:17 »
δυστυχως, τα γραφομενα του nicksi επιβεβαιωνονται με το log-file (αρχειο καταγραφης) που εχουμε στα χερια μας...
λυπαμαι... αυτα...

εκ της διαχειρισης
Γιωργος Χριστοφοράκης.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος Firelord

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • www.difflock.com
    • The Mad World of Difflock
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 06, 2006, 12:14 »
παρακολουθώ το ζήτημα με σφοδρο ενδιαφερον...
'When in Danger,
When in Doubt,
Run in Circles,
Scream and Shout'
Serial Difflocker

Αποσυνδεδεμένος jps

  • Jimny
  • Μηνύματα: 17
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 06, 2006, 12:29 »
Εκτός από την παρακολούθηση δικηγόρε μου, για πες στα παιδιά, τι δυνατότητες δράσης έχουν και ας αποφασίσουν μέχρι που θα το πάνε !!!

Αποσυνδεδεμένος Firelord

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • www.difflock.com
    • The Mad World of Difflock
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 06, 2006, 12:39 »
θα τα πουμε τηλεφωνικα φίλε μου, για λόγους δικηγορικου απορρητου.
'When in Danger,
When in Doubt,
Run in Circles,
Scream and Shout'
Serial Difflocker

Αποσυνδεδεμένος dodo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 06, 2006, 13:13 »
Αγαπητοί μου... τα πράγματα είναι απλά...
όπως έγραψα και εδω http://www.brat.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=22668 θα σας τα γράψω και εδώ....

Υποθέτω λοιπόν οτι τα στοιχεία που έχεις και που χρειάζεσαι είναι τα εξής:
1. την IP απο την οποία έγινε η απόπειρα "υποκλοπής"
2. τον Internet Provider στον οποίο ανήκει η IP
3. Χaρτί απο τον Provider που να ταυτίζει την IP με κάποιον χρήστη (username) για την συγκεκριμένη στιγμή της "υποκλοπής"

Αν δηλαδή
α. ξέρουμε απο τον admin του site την μέρα και ώρα που εγινε η απόπειρα login και την ΙΡ του "υποκλοπέα"
β. Βάση της ΙΡ έχουμε απο τον Internet Provider (πχ Forthnet) για την συγκεκριμένη μέρα και ώρα ποιός χρήστης χρησιμοποίησε την ΙΡ και ποια sites επισκεύθηκε. Αν οι μερες, οι ώρες και το site ταυτίζονται, τότε... voila!!!
Του παίρνεις και τα σώβρακα.... Αν δεν κάνω λάθος πρόκειται περί πολύ σοβαρού αδικήματος, αλλα ο φίλος Λορδοφωτιάς μπορεί να μας κατατοπισει καλύτερα περί τουτου....

Αποσυνδεδεμένος manolis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
    • Χώρος Σ.Μ. Α.Ε.
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 06, 2006, 13:31 »
Πλάκα, πλάκα, κάποια στιγμή μου είχε έρθει και εμένα mail για αίτηση αλλαγή κωδικού στο Site !!!!
Αυτό έγινε πριν καμμιά βδομάδα νομίζω.
Δεν πολυμπαίνω μέσα γιατί είμαι λίγο τρεχάτος αυτό το καιρό, αλλά υπάρχει σε άλλο server ο κωδικός μου !!!
που μάλλον δεν είναι ίδιος με αυτόν που υπάρχει εδω μέσα ....(ευτυχώς είχα κάνει πρόβλεψη και δεν έβαλα τον ίδιο).

Παραθέτω μαιλ που έλαβα απο .com στις 3/4/06
"Αγαπητέ/ή manolis,
Αυτό το e-mail εστάλη επειδή ενεργοποιήθηκε η επιλογή "Ξεχάσατε τον κωδικό σας;". Για να ορίσετε νέο κωδικό πατήστε τον ακόλουθο σύνδεσμο:
http://www.jimnyclub.com/κτλ κτλ κτλ
IP: 87.203.117.108
Όνομα χρήστη: manolis
Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Η ομάδα του jimnyclub.com."


Τώρα ποιος προσπάθησε να αλλάξει κωδικό δεν ξέρω...
Λοιπόν, νίκο, αν γραφτεί τίποτα "περίεργο" απο εμένα στο μέλλον, εσύ που παρακολουθείς τα πράγματα παρακαλώ ενημέρωσε,
και το κυριότερο, ΞΕΡΕΙΣ τις απόψεις μου οπότε μπορείς να κρίνεις αν "τρελλαθώ" ξαφνικά και γράφω μ@λ@κιες..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2006, 13:35 από manolis »
manna

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 06, 2006, 13:39 »
Τώρα που το λές θυμάμε ότι είχα δει στα συνδεδεμένα μέλη ότι ζητούσες υπενθύμηση κωδικού...
Και σε κάποιους άλλους μήπως έτυχε ΑΣΚΟΠΑ?
Jimnyclub.com

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 06, 2006, 13:42 »
..και το κυριότερο, ΞΕΡΕΙΣ τις απόψεις μου οπότε μπορείς να κρίνεις αν "τρελλαθώ" ξαφνικά και γράφω μ@λ@κιες..

Καλό είναι να χρησιμοποιούμε άλλο κωδικό για κάθε site, αλλά άντε και έμπαινε , και έγραφε πέντε παπαριές , και τί έγινε? Λίγο πολύ γνωρίζουμε το ύφος και τα γραφόμενα του καθενός. Απλά για πέντε λεπτά θα νομίζαμε πχ πως ο θείος Nicksi έπαθε εγκεφαλικό και θα τον παίρναμε τηλέφωνο.

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 06, 2006, 13:47 »
Τώρα που το λές θυμάμε ότι είχα δει στα συνδεδεμένα μέλη ότι ζητούσες υπενθύμηση κωδικού...
Και σε κάποιους άλλους μήπως έτυχε ΑΣΚΟΠΑ?


Σε εμένα προ μερικών ημερών ενώ έμπαινα στο site μου ζητούσε κωδικό γιατί κάποιος προηγουμένως είχε κάνει αποσύνδεση, που δεν κάνω ποτέ. Τσακωνόμουν μάλιστα και με την γυναίκα μου γιατί νόμιζα το έκανε εκείνη. Και σε εμένα καταφέρανε να μπούνε πιθανότατα γιατί είχα το ίδιο password με το .gr  . Μάλλον για τα pm έγινε η προσπάθεια αλλά δεν ξέρουν ότι εδώ δεν έχουμε τίποτα να κρύψουμε. Όταν θέλουμε τους κράζουμε στο φόρουμ, όχι μυστικά.

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 06, 2006, 13:53 »
..και το κυριότερο, ΞΕΡΕΙΣ τις απόψεις μου οπότε μπορείς να κρίνεις αν "τρελλαθώ" ξαφνικά και γράφω μ@λ@κιες..

Καλό είναι να χρησιμοποιούμε άλλο κωδικό για κάθε site, αλλά άντε και έμπαινε , και έγραφε πέντε παπαριές , και τί έγινε? Λίγο πολύ γνωρίζουμε το ύφος και τα γραφόμενα του καθενός. Απλά για πέντε λεπτά θα νομίζαμε πχ πως ο θείος Nicksi έπαθε εγκεφαλικό και θα τον παίρναμε τηλέφωνο.

Κάνετε μεγάλο λάθος κε κτηνίατρε.....

Αν κάποιος μπεί και γράψει τις .....πέντε παπαριές δεν τρέχει τίποτα... εδώ είμαστε εμείς.....

Αν όμως μπεί με τον κωδικό του θείου ....... μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά...... (μέχρι να αποκαταστήσουμε το backup βέβαια) ......

 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Firelord

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • www.difflock.com
    • The Mad World of Difflock
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 06, 2006, 14:01 »
κατ΄ιδιαν Πρόεδρα Δώδε, για ευνοητότατους λόγους
'When in Danger,
When in Doubt,
Run in Circles,
Scream and Shout'
Serial Difflocker

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 06, 2006, 14:16 »
Αγαπητα φιλαρακια, ευχαριστω κατ αρχην για την υποστηριξη!!! cl cl cl
Νομιζω, ξερετε ολοι, οτι δεν ηθελα να ασχοληθω ξανα με τοσο "μικρα" ανθρωποειδη..., οπως το συγκεκριμενο!!! >:D
Ομως, επειδη αυτο το... πραγμα, δεν εχει τιποτε αλλο ουσιαστικο να ασχολειται στη ζωη του, θελει να ασχολειται με εμενα & με το jimnyclub.com com com com com com com com com (το γραφω πολλες φορες για να το... χωνεψει, επειδη του εχει κατσει στο στομαχι)!!! ha ha ha lol lol lol
Αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομη, ειναι σε τι του εφταιξε το B.R.A.T..... Aλλα μαλλον καταλαβαινω, η μοναξια ποναει, ποναει πολυ!!! 87 87 87
Νομιζω, οτι και που ασχολουμαστε μαζι του, του κανουμε μεγαλη τιμη, ενω αντιθετα μειωνουμε τους εαυτους μας!!! ;D ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2006, 14:21 από nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 06, 2006, 14:31 »
Πάντως τώρα που το αναφέρετε, άλλαξα τα passwords καλού κακού.  ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΟΙ "ΑΛΗΤΕΙΕΣ" & ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΕΣ συνεχίζονται...
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 06, 2006, 14:32 »
Ρε σύ Νίκο, μήπως..............λέω μήπως............ άκουσε τη δήλωση του μπάρμπα........
ΙΚΕ θα σε γ@μησω πριν το καταλαβεις!
 >:D


........ ΚΑΙ ΖΗΛΕΨΕ ? ? ? ? ? ? ?

Αν είναι έτσι .........οφείλω να σε ενημερώσω κι εσένα......... πρίν κάνεις δηλώσεις......
http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,467.msg7738.html#msg7738




 017>/ 017>/ 017>/
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2006, 15:08 από Ironman »
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin