Αποστολέας Θέμα: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα  (Αναγνώστηκε 7302 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 20:23 »
ΓΙΑ ΣΟΥ ΝΤΙΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΗΜΙΑΞΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΛΟΚΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ 35ΑΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΟΠΑΝΑΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΡΟΧΟΣ ΣΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟ ΓΚΑΖΑΚΙ Ε ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ.
ΣΕ 195/15 ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΘΟ.
ΕΛΠΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 20:31 »
θεωρώ οτι αν πάμε τώρα Γιώργο στο ίδιο κομμάτι μπορεί εσύ και εγώ να περάσουμε αεροπορία και πχ Ντίνος και Θωμάς να κολλήσουν.
Μόνο αν μάθεις που είναι το πάτωμα και στείλεις εκεί το πετάλι του γκαζιού. Αν το χαϊδεύεις, ειδικά σε ανηφόρες, δε παίζει


Και μιας και είπαμε "αν ξαναπάμε" αλήθεια πότε θα ξαναπάμε ολοήμερη?  j12 j12 j12

Σάββατο πάω στο Πορτοχέλι για μία δουλίτσα (μίας ώρας) με το Σαμι. Οποιος θέλει να το κάνει ημερήσια, ας σφυρίξει...
Υπάρχει δυνατότητα ξενάγησης περίπου 1 ώρας + καφε.... Περιλαμβάνει και επίσκεψη στους μεγάλους κρατήρες.
15:00 το αργότερο φεύγω όμως για Αθήνα γιατί το απόγευμα έχω δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 20:38 »
θεωρώ οτι αν πάμε τώρα Γιώργο στο ίδιο κομμάτι μπορεί εσύ και εγώ να περάσουμε αεροπορία και πχ Ντίνος και Θωμάς να κολλήσουν.
Μόνο αν μάθεις που είναι το πάτωμα και στείλεις εκεί το πετάλι του γκαζιού. Αν το χαϊδεύεις, ειδικά σε ανηφόρες, δε παίζει


Και μιας και είπαμε "αν ξαναπάμε" αλήθεια πότε θα ξαναπάμε ολοήμερη?  j12 j12 j12

Σάββατο πάω στο Πορτοχέλι για μία δουλίτσα (μίας ώρας) με το Σαμι. Οποιος θέλει να το κάνει ημερήσια, ας σφυρίξει...
Υπάρχει δυνατότητα ξενάγησης περίπου 1 ώρας + καφε.... Περιλαμβάνει και επίσκεψη στους μεγάλους κρατήρες.
15:00 το αργότερο φεύγω όμως για Αθήνα γιατί το απόγευμα έχω δουλειά.

 Τι εννοείς? Σαν συνοδηγός η ξενάγηση ή ο καθένας με το δικό του? Η ώρα με βολεύει γιατί και γώ το βράδυ έχω τραπέζι!!!Πεταγόμαστε και απο Κρανίδι να πάρουμε και λάδι... lol lol lol
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 20:42 »
Θα πάω να ρίξω λίπασμα στις ελιές μου. 2 χλμ από το Κρανίδι.

Για χαβαλέ λέω, ο καθένας με το δικό του, αρκεί να μαζευτούν μερικοί. Αλλιώς πάμε οι δυό μας με ένα... Υπάρχει περίπτωση όμως να έρθει συνοδηγός ο Λευτέρης. Θα ξέρω αύριο.


Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 20:43 »
ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΣΟΥΖΕΣ ΣΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΡΑΔΥΝΗ ΚΑΤΙ ΛΑΣΠΕΣ ΚΑΛΕΣ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΡΕΛΛΟ ΝΕΡΟΦΑΓΟΜΑ ΠΟΥ ΚΟΠΑΝΙΟΜΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕ ΕΡΓΑΤΗ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΒΡΑΔΥΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
 ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΜΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΕΒΕΝΕΙ ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ ΠΑΡΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕΣ.  
ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΚΟΠΑΝΑΕΙ Ο ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΡΟΧΟΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ. ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΓΕΛΟΙΟ ΕΧΕΙ yah
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 20:47 »
Θα πάω να ρίξω λίπασμα στις ελιές μου. 2 χλμ από το Κρανίδι.

Για χαβαλέ λέω, ο καθένας με το δικό του, αρκεί να μαζευτούν μερικοί. Αλλιώς πάμε οι δυό μας με ένα... Υπάρχει περίπτωση όμως να έρθει συνοδηγός ο Λευτέρης. Θα ξέρω αύριο.



 Μίλα με τον Λευτέρη και φύγαμε εαν είναι.
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 21:55 »
ΓΙΑ ΣΟΥ ΝΤΙΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΗΜΙΑΞΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΛΟΚΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ 35ΑΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΟΠΑΝΑΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΡΟΧΟΣ ΣΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟ ΓΚΑΖΑΚΙ Ε ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ.
ΣΕ 195/15 ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΘΟ.
ΕΛΠΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ

Το πίσω μπλοκέ το έχω 2+ χρόνια και το έχω καταευχαριστηθεί, πραγματικά του έχω ρουφήξει το αίμα χωρίς καμία αναστολή.
Απ' όσο γνωρίζω, τα μπροστινά ημιαξόνια δεν είναι τόσης αντοχής όσο τα πίσω.
Άν είναι να βάλω μπλοκέ και να τρέμει η καρδιά μου μην τυχόν κοπεί ημιαξόνιο και καταστρέψω την εκδρομή μου (και δημιουργήσω πρόβλημα και στην υπόλοιπη παρέα) ας λείπει.
Και γενικά, άν είναι να κάνω μια μετατροπή που θα με γεμίζει άγχος καλύτερα να μην την κάνω.
Και μην ξεχνάς ότι το μπροστά θα το βάλεις σε extreme καταστάσεις, όταν δεν θα σε νοιάζει που 'ΚΟΠΑΝΑΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΡΟΧΟΣ ΣΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟ ΓΚΑΖΑΚΙ'.

υ.γ.please γράφε με μικρά γράμματα, τα μεγάλα γράμματα είναι σαν να μας φωνάζεις, επιπλέον είναι κουραστικό για εμάς τους υπόλοιπους να σε διαβάζουμε...
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 22:14 »
Βάλε το εμπρός μπλοκέ και αν κόψεις, ξεκουμπώνεις πλήμνες και τετρακίνηση και 99% θα μπορέσεις να επιστρέψεις δικίνητος.

Μετά βάζεις ενισχυμένα. Για τις καγκουριές τις δικές μας, νομίζω είμαστε ΟΚ.
Τα ημιαξόνια κόβονται "εύκολα" εκεί που υπάρχει μεγάλη πρόσφυση κατά το πέσιμο από σούζα. Δηλαδή σε άγριο, σταθερό και βραχώδες τερέν.
Σε τέτοιο τερέν λοιπόν, ή πας με προσοχή και μέτρια γκάζια, ή δε βάζεις εμπρός μπλοκέ.

Αυτοί που σπάνε, συνήθως είναι σε αγώνα. Δεν έχουν την πολυτέλεια να πάνε αργά ή να βάλουν εργάτη. Με τρελένεστε......


Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 22:43 »
ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΙΔΗ 2 ARB KAI ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΩ .
ΕΝΝΟΗΤΕ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΗΣ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΜΩΣ.
ΒΑΣΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΕΝΙΚΑ (ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ ΚΑΝΙΒΑΛΩΝ). >ilov<
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΤΡΩΕΙ Ο Κ&**Σ ΜΑΣ.
ΧΑΡΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΓΥΡΝΑΣ ΠΙΣΩΚΙΝΗΤΩΣ
ΑΜΑ ΚΑΤΣΕΙ ΕΚΑΤΣΕ t4
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 22:51 »
υ.γ.please γράφε με μικρά γράμματα, τα μεγάλα γράμματα είναι σαν να μας φωνάζεις, επιπλέον είναι κουραστικό για εμάς τους υπόλοιπους να σε διαβάζουμε...
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 23:28 »
ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΙΔΗ 2 ARB

Καλά, εσύ τα έχεις πάρει κρανίο. Σε λίγο βλέπω να του βάλεις και ερπύστριες...
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 07:20 »
ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΙΔΗ 2 ARB KAI ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΩ


  Με το καλό να μπούν Γιώργο και σου εύχομαι να τους πιείς το αίμα όσο γίνεται περισσότερο. j12 roc2 j12 roc2
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:44 »
Ευχαριστώ φίλε Γίαννη να σε καλα.
Φιλε Ντινο δεν τα εχω παρει στο κρανιο.Ερπυστριες σιγουρα δε βαζω.
απλα κοιταω να κανω τις μετατροπες οσο πιο σωστα μπορω
ωστε να εχω επιδωσεις εκτος δρομου βημα βημα βεβαια!(sory για τους τονους θα τους συνειθησω)
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 11:59 »

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: Κυριακή 10-1-10 - Συνάντηση - Βόλτα
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 13:18 »
Χαρη συνχαρητηρια για το ωραιο κειμενο ,συνχαρητηρια στον φωτογραφο της εκδρομης  και φυσικα στον ξεναγο Θωμα.
Αναμενουμε την επομενη φορα λιγο πιο ψηλα και λιγο πιο μεσα στο Διρφης και με κανα χιονακι.
Απλα ηταν τελεια.
ola kala!