Αποστολέας Θέμα: Οme +4 ?  (Αναγνώστηκε 38318 φορές)

0 μέλη και 18 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 16:05 »
Ειδικά για τις ΟΜΕ, θα βρεις εδώ στο φόρουμ πλήθος πληροφορίες για τις απορίες σου

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 16:11 »
Ειδικά για τις ΟΜΕ, θα βρεις εδώ στο φόρουμ πλήθος πληροφορίες για τις απορίες σου
Ναι το ξερω..Απλα επειδη γινεται ενας ψιλοχαμος με τις οme +4 Θα ηθελα να ξερω σε μια περιληψη αν χρειαζεται κατι επιπλεον...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 16:15 »
Αν εννοεις καποια αλλη μετατροπη, οχι δεν χρειαζεται απλα σαν συμβουλη θα σου ελεγα να βαλεις και 1-2cm προσθηκες ελατηριων για να μην εχουν κινδυνο να σκασουν τα αμορτισερ σου. ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 17:55 »
Αν εννοεις καποια αλλη μετατροπη, οχι δεν χρειαζεται απλα σαν συμβουλη θα σου ελεγα να βαλεις και 1-2cm προσθηκες ελατηριων για να μην εχουν κινδυνο να σκασουν τα αμορτισερ σου. ;)
Αυτα ποσο κοστιζουν??

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 20:12 »
Αν εννοεις καποια αλλη μετατροπη, οχι δεν χρειαζεται απλα σαν συμβουλη θα σου ελεγα να βαλεις και 1-2cm προσθηκες ελατηριων για να μην εχουν κινδυνο να σκασουν τα αμορτισερ σου. ;)

Το εξηγείς λίγο αυτό?
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 08:44 »
Αν εννοεις καποια αλλη μετατροπη, οχι δεν χρειαζεται απλα σαν συμβουλη θα σου ελεγα να βαλεις και 1-2cm προσθηκες ελατηριων για να μην εχουν κινδυνο να σκασουν τα αμορτισερ σου. ;)
Για να γίνει αυτό (να σκάσουν τα αμορτισέρ και να χρειάζεται προσθήκες) θα πρέπει να τερματίζουν στο κλείσιμο, κάτι που δε συμβαίνει απ' όσο ξέρω, άρα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, δε χρειάζονται προσθήκες...
Όσον αφορά στο αν χρειάζεται κάτι άλλο για τις ΟΜΕ, σίγουρα θα χρειαστεί να το πας σε ευθυγράμμιση για να σου φέρει τουλάχιστον στα ίσα το τιμόνι που θα φύγει από το κέντρο. Επίσης, το έχουμε ξαναπεί αυτό, μπορεί πρακτικά να μη χρειάζεται τίποτα άλλο αλλά κανονικά για να είσαι απόλυτα σωστός θα πρέπει να βάλεις (ή να φτιάξεις τις δικές σου) ρυθμιζόμενες πανάρ γιατί οι άξονες θα φύγουν από τη θέση τους. Μπορεί πρακτικά να μην το κάνει κανείς και να λέμε ότι δε χρειάζεται αλλά εγώ θα το έκανα στο δικό μου... ;)
Επίσης τις ΟΜΕ μπορείς να τι βρεις και φθηνότερα...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 10:18 »
Αν εννοεις καποια αλλη μετατροπη, οχι δεν χρειαζεται απλα σαν συμβουλη θα σου ελεγα να βαλεις και 1-2cm προσθηκες ελατηριων για να μην εχουν κινδυνο να σκασουν τα αμορτισερ σου. ;)
Για να γίνει αυτό (να σκάσουν τα αμορτισέρ και να χρειάζεται προσθήκες) θα πρέπει να τερματίζουν στο κλείσιμο, κάτι που δε συμβαίνει απ' όσο ξέρω, άρα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, δε χρειάζονται προσθήκες...
Όσον αφορά στο αν χρειάζεται κάτι άλλο για τις ΟΜΕ, σίγουρα θα χρειαστεί να το πας σε ευθυγράμμιση για να σου φέρει τουλάχιστον στα ίσα το τιμόνι που θα φύγει από το κέντρο. Επίσης, το έχουμε ξαναπεί αυτό, μπορεί πρακτικά να μη χρειάζεται τίποτα άλλο αλλά κανονικά για να είσαι απόλυτα σωστός θα πρέπει να βάλεις (ή να φτιάξεις τις δικές σου) ρυθμιζόμενες πανάρ γιατί οι άξονες θα φύγουν από τη θέση τους. Μπορεί πρακτικά να μην το κάνει κανείς και να λέμε ότι δε χρειάζεται αλλά εγώ θα το έκανα στο δικό μου... ;)
Επίσης τις ΟΜΕ μπορείς να τι βρεις και φθηνότερα...
Aπο που?? ::)

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 13:23 »
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 14:22 »
Το california παιδια εχει ιδιες τιμες με το xtreme4x4 τουλαχιστον εδω στη Θεσσαλονικη.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 14:57 »
Αν εννοεις καποια αλλη μετατροπη, οχι δεν χρειαζεται απλα σαν συμβουλη θα σου ελεγα να βαλεις και 1-2cm προσθηκες ελατηριων για να μην εχουν κινδυνο να σκασουν τα αμορτισερ σου. ;)
Για να γίνει αυτό (να σκάσουν τα αμορτισέρ και να χρειάζεται προσθήκες) θα πρέπει να τερματίζουν στο κλείσιμο, κάτι που δε συμβαίνει απ' όσο ξέρω, άρα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, δε χρειάζονται προσθήκες...
Όσον αφορά στο αν χρειάζεται κάτι άλλο για τις ΟΜΕ, σίγουρα θα χρειαστεί να το πας σε ευθυγράμμιση για να σου φέρει τουλάχιστον στα ίσα το τιμόνι που θα φύγει από το κέντρο. Επίσης, το έχουμε ξαναπεί αυτό, μπορεί πρακτικά να μη χρειάζεται τίποτα άλλο αλλά κανονικά για να είσαι απόλυτα σωστός θα πρέπει να βάλεις (ή να φτιάξεις τις δικές σου) ρυθμιζόμενες πανάρ γιατί οι άξονες θα φύγουν από τη θέση τους. Μπορεί πρακτικά να μην το κάνει κανείς και να λέμε ότι δε χρειάζεται αλλά εγώ θα το έκανα στο δικό μου... ;)
Επίσης τις ΟΜΕ μπορείς να τι βρεις και φθηνότερα...
+1 (και πάλι!)

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 17:58 »
Σίγουρα θέλει ευθυγράμμιση....  Κ γω είχα ακούσει ότι δεν θέλει,αλλά ευτυχώς που επέμενε ο μάστορας.... !! 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 18:24 »
να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά με αμορτισέρ..:βλέπω συνέχεια για ΟΜΕ,pro comp κτλ κτλ.Για τα calmini  έχει κανείς να πει τίποτα??
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 22:21 »
να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά με αμορτισέρ..:βλέπω συνέχεια για ΟΜΕ,pro comp κτλ κτλ.Για τα calmini  έχει κανείς να πει τίποτα??
Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά απ' όσο ξέρω είναι πολύ σφιχτά...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 00:23 »
http://4x4shop.gr/index.php?target=products&product_id=29881 (σίγουρα)
http://www.autocontrol.gr/index.php (σχεδόν σίγουρα)
http://www.californiaclub4x4.com/site/ (πάρε ένα τηλέφωνο)


To 4x4shop μαζι με το φπα εχει ακριβος την ιδια τιμη με το xtreme4x4..

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 08:48 »
To 4x4shop μαζι με το φπα εχει ακριβος την ιδια τιμη με το xtreme4x4..
Η X-Treme4x4 τα έχει 545 € (χωρίς ΦΠΑ) , το 4x4shop τα έχει 534 €, άρα δεν είναι η ίδια τιμή... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr