Αποστολέας Θέμα: Οme +4 ?  (Αναγνώστηκε 38321 φορές)

0 μέλη και 20 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 20:21 »
μολις τοποθετηθηκαν pro comp es 1000 και ελατηρια power coil 2'' απο αγγλια και οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες σε σχεση με μαμα ελατηρια και monroe adventure που ειχα για ενα μηνα περιπου, το αμαξι εγινε κατσικι και πιο σφιχτο με μια πολυ μικρη ενοχληση που ουτος η αλλος την ειχα στην πισω αναρτηση λογω σκληροτητας, μενει τωρα η τοποθετηση αμορτισερ τιμονιου.
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 13:26 »
χαιρετιζω την παρεα και καλη χρονια να εχομε!
Εγω ρωτηξα σε μαγαζι στο Περιστερι για mαd +3.5cm με monroe για +6cm 400€ τοποθετημενα
Αυτος ο συνδιασμος απο οτι λενε παιδια που το εχουν βαλει δινει +1,5-2Cm dup dup santa6
Πιο λιγο δηλαδη απο την οme +4?

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 09:29 »
δεν την εχω δοκιμασει αλλα τουλαχιστον δε με ενοχλει
Give Love, Feel Better! !!!

vissarionas

  • Επισκέπτης
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 14:56 »
peace βαλε OME +4 με MAD και θα εισαι μια χαρα. αν θελεις ελα να σου δωσω μια βολτα το δικο μου σε χωμα και σε ασφαλτο ,που και κλασμενες μια χαρα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 15:05 »
peace βαλε OME +4 με MAD και θα εισαι μια χαρα. αν θελεις ελα να σου δωσω μια βολτα το δικο μου σε χωμα και σε ασφαλτο ,που και κλασμενες μια χαρα ειναι.
Δηλαδη να μην βαλω το σετ τhς οme +4??

vissarionas

  • Επισκέπτης
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 15:14 »
ο καθενας προσπαθει να επιδειχθει φιλε, οποτε καλυτερα να παιρνεις γνωμες αντικειμενικες, οχι 'τα εβαλε ενας φιλος' και 'εχω ακουσει τα καλυτερα' και μπουρδες.
εγω ειχα μαμα ελατηρια αμορτισερ, εβαλα ΟΜΕ αναρτησεις +4 και ελατηρια MAD +4 με τα μπροστινα για εργατη (σκεψου το και αυτο σαν ενδεχομενο), και ειμαι μια χαρα σε δρομο και σε χωμα. ειναι αισθητη η διαφορα και η ανεση και ας ειναι μονο 4 ποντοι.
το μονο που θα χρειαστεις ειναι ευθυγραμμιση και ρυθμιση του κατανεμητη φρενων (αν σου πουν τα μαστορια οτι δε ρυθμιζετε ειναι βλακες).
γνωμη μου να βρεις ελατηρια μεταχειρισμενα +4 και αμορτισερ καινουρια θα ελεγα, ή μεταχειρισμενα απο ΓΝΩΣΤΟ.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 15:34 »
ο καθενας προσπαθει να επιδειχθει φιλε, οποτε καλυτερα να παιρνεις γνωμες αντικειμενικες, οχι 'τα εβαλε ενας φιλος' και 'εχω ακουσει τα καλυτερα' και μπουρδες.
εγω ειχα μαμα ελατηρια αμορτισερ, εβαλα ΟΜΕ αναρτησεις +4 και ελατηρια MAD +4 με τα μπροστινα για εργατη (σκεψου το και αυτο σαν ενδεχομενο), και ειμαι μια χαρα σε δρομο και σε χωμα. ειναι αισθητη η διαφορα και η ανεση και ας ειναι μονο 4 ποντοι.
το μονο που θα χρειαστεις ειναι ευθυγραμμιση και ρυθμιση του κατανεμητη φρενων (αν σου πουν τα μαστορια οτι δε ρυθμιζετε ειναι βλακες).
γνωμη μου να βρεις ελατηρια μεταχειρισμενα +4 και αμορτισερ καινουρια θα ελεγα, ή μεταχειρισμενα απο ΓΝΩΣΤΟ.
Μπορεις να μου πεις ποσο σου στοιχισαν ολα μαζι??και σε πμ απο που τα πειρες?!

Αποσυνδεδεμένος ARGYKLI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 19:23 »
Φιλε vissarion τα ελατηρια ειναι +4 ή +3,5??
Εχεις μετρησει μημπως ποσο πραγματικο υψος πηρε το jimnaki?
κοστος?? syc_

vissarionas

  • Επισκέπτης
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 02:33 »
δε μετρησα ποσο ακριβως πηρε, αλλα δε με ενδιαφερει αν πηρε 3,5 ή αν πηρε 4. δε νομιζω να ειναι διαφορα για ερευνα.
το κοστος ειναι σχετικο, γιατι τα πηρα ολα μεταχειρισμενα απο ενα φιλαρακι 200 ευρω και τοποθετηση δικη μας.
δε θυμαμαι αν μιλησες σε καποιον εδω που πουλουσε ενα σετ ΟΜΕ, αλλα θυμαμαι οτι τα εδινε λιγο τσουχτερα για μεταχειρισμενα.
αν στο δωσει στα 200(αν και εφοσον ειναι σε καλη κατασταση τα αμορτισερ), κανεις και μια τοποθετηση και μια εθυγραμμιση, πας στα 250 και εισαι κομπλε.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 13:25 »
Για τα MAD συμφωνω απολυτα παιδια.Εγω πριν 2 βδομαδες εβαλα MAD+6 με +4 τεφλον και  PROCOMP μπροστα και ΟΜΕ πισω, το αμαξι ειναι αρμα και πηρα 10 ποντους.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 19:44 »
Για τα MAD συμφωνω απολυτα παιδια.Εγω πριν 2 βδομαδες εβαλα MAD+6 με +4 τεφλον και  PROCOMP μπροστα και ΟΜΕ πισω, το αμαξι ειναι αρμα και πηρα 10 ποντους.
Καινουργια τα πειρες??και αν μπρορεις να μου πεις ποσο και απο που?!(για τα mad )

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 23:23 »
Ναι φιλε μου καινουργια 220 ευρω απο το xtreme4x4 αλλα ειναι τα +6 οχι τα +4.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 15:36 »
Πηγα σημερα στο xtreme 4x4 και ρωτησα ποσο εχει το σετ ome +4 μου ειπε μαζι με φπα εχει 650 ευρω και 30 ευρω για να μου τις βαλουν..Μεσα σε 3 ωριτσες μου ειπε θα ειναι ετοιμο...Εχμ τον ρωτησα μηπως χρειαζεται και κατι αλλο σαν ευθυγραμμιση η τπτ τετιο και μου ειπε οτι το jimny δεν θελει τπτ ...Αυτο ειναι σιγουρο που μου ειπε??Δεν χρειαζεται τπτ αλλο??

Ευχαριστω..!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 15:44 »
Πηγα σημερα στο xtreme 4x4 και ρωτησα ποσο εχει το σετ ome +4 μου ειπε μαζι με φπα εχει 650 ευρω και 30 ευρω για να μου τις βαλουν..Μεσα σε 3 ωριτσες μου ειπε θα ειναι ετοιμο...Εχμ τον ρωτησα μηπως χρειαζεται και κατι αλλο σαν ευθυγραμμιση η τπτ τετιο και μου ειπε οτι το jimny δεν θελει τπτ ...Αυτο ειναι σιγουρο που μου ειπε??Δεν χρειαζεται τπτ αλλο??

Ευχαριστω..!

Δηλαδή με 680Ε έχεις καινούργια αμορτισέρ...τι σκέφτεσαι να κάνεις?θα τα περάσεις?Αυτό το xtreme 4x4 που είναι?σε ποια πόλη?
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 16:00 »
Πηγα σημερα στο xtreme 4x4 και ρωτησα ποσο εχει το σετ ome +4 μου ειπε μαζι με φπα εχει 650 ευρω και 30 ευρω για να μου τις βαλουν..Μεσα σε 3 ωριτσες μου ειπε θα ειναι ετοιμο...Εχμ τον ρωτησα μηπως χρειαζεται και κατι αλλο σαν ευθυγραμμιση η τπτ τετιο και μου ειπε οτι το jimny δεν θελει τπτ ...Αυτο ειναι σιγουρο που μου ειπε??Δεν χρειαζεται τπτ αλλο??

Ευχαριστω..!

Δηλαδή με 680Ε έχεις καινούργια αμορτισέρ...τι σκέφτεσαι να κάνεις?θα τα περάσεις?Αυτό το xtreme 4x4 που είναι?σε ποια πόλη?
Σκεφτομαι να τις περασω...Το μαγαζι ειναι στον Ταυρο Αττικης...Απλα δεν ξερω αν ηταν οκ αυτο που μου ειπε..οτι δεν χρειαζεται κατι αλλο...