Αποστολέας Θέμα: Οme +4 ?  (Αναγνώστηκε 38312 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Οme +4 ?
« στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 14:31 »
Προσφατα ανακαλυψα οτι πλεον τα μαμα ελατηρια και οι μαμα αναρτησεις εχουν κατσει και ακουγονται πολλα κρακ κρακ και ψιλοτριζουν..Ειμαι και πιο χαμηλος απο τα ιδια μαμα jimny πλεον  ::) ...Οποτε σκεφτομαι να αλλαξω ελατηρια και αναρτησεις και να βαλω οme +4 που απο οσο εχω δει στο φορουμ ειναι μια καλη και δοκιμασμενη λυση...Το θεμα ειναι ξερετε τιμες και τετια?εκτος απο τα 545 ευρω του xtreme4x4 ...Ξερουμε καπου αλλου πιο φτηνα??Η γενικα καπια λυση ισως πιο φτηνη για +4...

Ευχαριστω..!

Αποσυνδεδεμένος george88

  • Jimny
  • Μηνύματα: 19
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 15:10 »
Πιο φτηνη λυση φιλε μου ειναι τα Monroe. Περιπου ιδια τιμη τα εχει κ ο Αθανασιου (ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ). Ξερει καποιος τι υψος δινει αυτο το σετ?

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 15:13 »
Πιο φτηνη λυση φιλε μου ειναι τα Monroe. Περιπου ιδια τιμη τα εχει κ ο Αθανασιου (ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ). Ξερει καποιος τι υψος δινει αυτο το σετ?
Ποσο εχουν τα monroe?και που τα πουλανε??Και ειναι στην ιδια κατασταση με τα ome??..(πολλες ερωτησεις αλλα δεν παλευεται τοσο που εχει χαμηλωσει το jimny) ::)

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 15:14 »
Για τα ΟΜΕ η τιμή είναι περίπου αυτή που αναφέρεις παντού (με ελάχιστες διακυμάνσεις), ρώτα πάντως κι εδώ http://4x4shop.gr/index.php?target=products&product_id=29881 κι εδώ http://www.autocontrol.gr/contact/contact/giannes-kokolakis.html κι εδώ http://www.californiaclub4x4.com/site/ κι εδώ http://www.sirossport.gr/insideindex.html κι εδώ http://www.tetrakinisi.gr/
Τώρα για πιο φθηνή λύση στους +4 περίπου παίζει Mad +6 με Monroe Adventure, πολύ καλός συνδυασμός...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 16:29 »
Πιο φτηνη λυση φιλε μου ειναι τα Monroe. Περιπου ιδια τιμη τα εχει κ ο Αθανασιου (ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ). Ξερει καποιος τι υψος δινει αυτο το σετ?

Παιδιά, το μαγαζί της Τετρακίνησης, έχει κλείσει εδώ και καιρό......

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 17:30 »
http://www.4x4shop.gr/index.php?target=products&product_id=29881

υπάρχει και αυτό το ηλεκτρονικό κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 17:26 »
up

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 18:59 »
Τώρα για πιο φθηνή λύση στους +4 περίπου παίζει Mad +6 με Monroe Adventure, πολύ καλός συνδυασμός...

Και τί κωδικούς προτείνεις Ω, ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΕ ΑΝΑΡΤΗΣΙΟΛΟΓΕ μας; snow2 snow2 snow2
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος george88

  • Jimny
  • Μηνύματα: 19
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 21:32 »
Παιδια η αναρτηση αυτη της ΟΜΕ +4 δινει οντως 4cm ή λιγοτερο?

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 21:49 »
Τα δίνει....Ίσως κ λίγο πιο πολύ στην αρχή πριν καθίσουν..... Εμένα μάλλον μου στείλαν το μαλακό σετ μπροστα κ έχω μια μικρή κλίση στη μούρη....όχι τίποτα υπερβολικό...νορμάλ....545Ε +ΦΠΑ και σχεδον καμιά κατοστάρα να τις περάσω στον μάστορα....Αυτά μου φάνηκαν πολλά... Πολύ καλή ανάρτηση, καλή οδηγική συμπεριφορά,πολύ καλα κρεμάσματα...Αξίζει.

vissarionas

  • Επισκέπτης
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 09:07 »
καποιος πουλαει ελατηρια και αμορτισερ ΟΜΕ εδω στο φορουμ. παρε καποιον να ξερει, να τα δεις τουλαχιστον να μην ειναι κλασμενα τα αμορτισερ, και αν ΟΚ, χτυπατα, και παμε να τα βαλουμε παρεα.

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 28, 2009, 09:13 »
Και τί κωδικούς προτείνεις Ω, ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΕ ΑΝΑΡΤΗΣΙΟΛΟΓΕ μας; snow2 snow2 snow2
lol lol lol lol lol lol lol έχεις τρελλαθεί τελείως.... ;D ;D η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι κωδικούς δίνει η Monroe για τα Mad +6εκ ούτε το έχω ψάξει, η amorteam όμως είμαι σίγουρος ότι γνωρίζει...
Εμένα μάλλον μου στείλαν το μαλακό σετ μπροστα κ έχω μια μικρή κλίση στη μούρη...
Δεν υπάρχει σκληρό και μαλακό σετ, απλά τα ελατήρια που είναι για εργάτη της ΟΜΕ είναι 1,5εκ. πιο μακριά, όχι πιο σκληρά... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 18:30 »
Τώρα για πιο φθηνή λύση στους +4 περίπου παίζει Mad +6 με Monroe Adventure, πολύ καλός συνδυασμός...

Και τί κωδικούς προτείνεις Ω, ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΕ ΑΝΑΡΤΗΣΙΟΛΟΓΕ μας; snow2 snow2 snow2


απο τηλεφωνο που πηρα στην αμορτημ μου ειπαν οτι τα monroe+6 κανουν και για +4!!!!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 18:34 »
Τα OME βλέπω πως έχουν γύρω στα 500Ε.Τίποτα σε ποιο μικρή τιμή δεν έχουμε και με παραπλήσιες δυνατότητες?Εγω ψάχνω κάτι για να δώσω ελάχιστο ύψος από το εργοστασιακό(μαμά).
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος ARGYKLI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οme +4 ?
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 19:32 »
χαιρετιζω την παρεα και καλη χρονια να εχομε!
Εγω ρωτηξα σε μαγαζι στο Περιστερι για mαd +3.5cm με monroe για +6cm 400€ τοποθετημενα
Αυτος ο συνδιασμος απο οτι λενε παιδια που το εχουν βαλει δινει +1,5-2Cm dup dup santa6