Αποστολέας Θέμα: Γιατί πήρατε jimny?  (Αναγνώστηκε 5342 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 19:21 »
Τελικά όμως θα το αλλάζατε με κανένα άλλο αν μπορούσατε??Και αν ναι,τότε με ποιο και γιατί?
H 2η αγαπη μου μετα το jimny ειναι το landrover defender 90 η 110 ...H λεγομενη κουτα..!!Μεγαλη λατρεια..!!..Αλλα δεν συμφερει οικονομικα.. ::) και ειναι τεραστιο για το μερος που μενω..!

Αποσυνδεδεμένος woody

  • Jimny
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 20:39 »
Είναι μαμούνι !!!
πάει παντού, τρυπώνει παντού , δεν ζητάει πολλά.

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 21:24 »
Τελικά όμως θα το αλλάζατε με κανένα άλλο αν μπορούσατε??Και αν ναι,τότε με ποιο και γιατί?
H 2η αγαπη μου μετα το jimny ειναι το landrover defender 90 η 110 ...H λεγομενη κουτα..!!Μεγαλη λατρεια..!!..Αλλα δεν συμφερει οικονομικα.. ::) και ειναι τεραστιο για το μερος που μενω..!

Όντως κορυφαίο αμάξι αλλά δεν χωράει σε όλες τις τσέπες...και εμένα μου αρέσει πολύ και αν μπορούσα οικονομικά θα το κοιτούσα.Επίσης πολύ καλό είναι και το land cruiser.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 23:30 »
Διοτι για την περιπτωση μου ηταν ιδανικο(ηθελα ενα αυτοκινητο να πηγαινω στην δουλεια αλλα και να κανω εξορμησεις) .Εγω το εχω σαν δευτερο αμαξι, μονο που εχει στο τελος γινει πρωτο lol lol lol αφου καθε μερα αυτο χρησιμοποιω και το πρωτο μου ειναι στο γκαραζ.Ακομη και στα ταξιδια με αυτο πηγαινω...δεν ξερω αλλα μου δινει μια αισθηση ελευθεριας αυτο το αυτοκινητο.Τ

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 23:41 »
Το πηρα γιατι το γουσταρω, ειναι καλο για τις βολτες στο βουνο, με διευκολυνει με το θεμα σκαφος, ειναι μικρου κυβισμου, εχει αργα, και γενικα με αποτρεπει να κανω χ@ζομαρες στους δρομους χειροφρενα κλπ.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος warhol

  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
  • WWW.IERODOULES.COM
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 13:01 »
Διότι στο νησί που πηγαίνω διακοπές τα καλοκαίρια χωράει ΜΟΝΟ το τζίμνυ,στην αθήνα παρκάρω παντού και τον χειμώνα παίρνω τα βουνά και ο τζίπουρας δεν μασάει μία  roc2
WWW.IERODOULES.COM

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 18:24 »
  Εγώ αν θα γράψω γιατί το πήρα θα πήρα θα πετάξει κανείς καμία σπόντα και πάλι θα έχουμε τις ίδιες συζητήσεις. Γι'αυτό

  http://www.youtube.com/watch?v=5T6PQzd10TU&feature=fvsr

  μόνο αυτό λέω.....................

Πάντως μπορώ να πω ότι το 4x4 άσχετα με τον αρχικό λόγο για το οποίο αγόρασα το jimny με έχει κερδίσει πάρα πολύ.

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 21:01 »
Γιατι το Niva δεν εχει βασικες ανεσεις και το Terios ηταν ακριβο.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 28, 2009, 20:28 »
 Εγώ αν θα γράψω γιατί το πήρα θα πήρα θα πετάξει κανείς καμία σπόντα και πάλι θα έχουμε τις ίδιες συζητήσεις. Γι'αυτό

  http://www.youtube.com/watch?v=5T6PQzd10TU&feature=fvsr

  μόνο αυτό λέω.....................

  Για γίνε λίγο πιο σαφής γιατί δεν καταλάβαμε για ποιό λόγο το πήρες...? >8537< >laugh007< >8537<

Παράθεση
 
Πάντως μπορώ να πω ότι το 4x4 άσχετα με τον αρχικό λόγο για το οποίο αγόρασα το jimny με έχει κερδίσει πάρα πολύ.

  E βέβαια βρε φίλε,οτάν μετά πας και χλαπακιάζεις μπριζόλες Αργεντινής,δεν θα σε κερδίσει,τι θα σε κάνει? lol ha lol ha lol
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος giorgio

  • Jimny
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 27, 2010, 00:40 »
Πριν ειχα ενα Punto 1.2 16v 85cv,η μονη μετατροπη πυ του ειχα κανει ηταν τα αμορτισερ οπου το ειχα χαμηλωσει...βεβαια οταν τα εβαλα ημουν Ιταλια φοιτητης  οπου οι δρομοι τα σηκωναν!Και μετα ηρθα Ελλαδα...οπου ειχα μετρησει ολες τις λακκουβες του λεκανοπεδιου για να μην πω και τα πετραδακια.Επισης μου αρεσε η ταχυτητα ομως καθε φορα που το παταγα στην εθνικη πανω απο 140 ετρωγα κληση!!!
Το Jimny το ειχε και ο πατερας μου,αυτο με τα λεβιεδακια και το ειχα οδηγησει,περιπου ηξερα τι ηταν.Αυτο που θυμαμαι χαρακτηριστικα ειναι οτι οταν οδηγουσα το Jimny μετα που ξαναεπαιρνα το punto μου κακοφαινοταν το οτι ξανακατεβαινα στα χαμηλα.
Οποτε οταν ηρθε η ωρα να αποχαιρετησω το αγαπημενο μου Puntaki,ενστικτωδως,τελειως αυθορμητα και με μεγαλη σιγουρια πηγα κατ ευθειαν Personal best.
Το jimny οταν ημουν φοιτητης το σνομπαρα για να ειμαι ειλικρινης,ελεγα οτι ειναι μουλαρι,δεν παει κτλ.Ομως δεν εβλεπα τοτε οτι το θεμα τελικα δεν ειναι να πγαινεις γρηγορα αλλα να πηγαινεις παντου.
Πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη,πηρα ενα αμαξι που μου στερι καποια πραγματα οπως  τους χωρους αλλα αυτα που μου προσφερει ειναι ανεκτιμητα.Βεβαια επειδη το εχω λιγους μηνες ειναι ακομα "μαμα"δεν εχω παει σε υπερβολικα δυσκολες καταστασεις,αλλα το χω βγαλει 3 φορες χωμα και επαθα την πλακα μου.

Αποσυνδεδεμένος cobr@ 4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 27, 2010, 11:41 »
Εγω το πηρα γιατι πιστευω αλλα και απο αυτα που βλεπω με αλλα 4χ4 ειναι το καλυτερο τετρακινητο που κυκλοφορη.Επισης σε εκτος δρομου οδηγηση δεν παιζεται και απο την αρχη ηξερα τη αμαξι παιρνω για την χρηση που το θελω.Το μονο που δεν μου αρεσε λιγο ειναι τα κουμπια της τετρακινησης γιατι το ηθελα με τον δευτερο λεβιε γιατι μου αρεσει αυτην η αισθηση του κουμποματος της τετρακινησης αφου ειμαι συνιθισμενος απο το samurai.Τελος αν επαιρνα καποιο αλλο 4χ4 θα ηταν ενα Wrangler.

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 27, 2010, 13:58 »
Διότι τότε δεν είχα χρήματα για LC:

Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 27, 2010, 19:18 »
Διότι τότε δεν είχα χρήματα για LC:


Συνάδελφεεεε, αυτό δεν είναι LC!!!

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 27, 2010, 19:29 »
Διότι τότε δεν είχα χρήματα για LC:


Συνάδελφεεεε, αυτό δεν είναι LC!!!
ΣΟΡΡΥ LR ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ.. ;D

Μπορει υποσυνείδητα να θέλω LC για αυτό να το έγραψα λάθος...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2010, 19:31 από 4x4er »
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Γιατί πήρατε jimny?
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 27, 2010, 21:10 »
Διότι τότε δεν είχα χρήματα για LC:


Συνάδελφεεεε, αυτό δεν είναι LC!!!
ΣΟΡΡΥ LR ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ.. ;D

Μπορει υποσυνείδητα να θέλω LC για αυτό να το έγραψα λάθος...

Αυτο θελει και ενα βυτιο απο πισω του. lol
Nobody is perfect...except the captain!!!!