Αποστολέας Θέμα: Ανάρτηση +6  (Αναγνώστηκε 3355 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Ανάρτηση +6
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 17, 2009, 10:58 »
Εγω παντως που το ψηλωσα 10cm το jimny μου, εβαλα μπρατσα για 3'' ψηλωμα,τα οποια τα μετρησε ο μηχανικος μου μπροστα μου και ειναι ακριβως για 10 ποντους ψηλωμα.
Με έχεις μπερδέψει λίγο.... Οι 3" είναι περίπου 7,62 εκ.


Όσον αφορά για την ORA, στις φωτό του site, φαίνονται τα μπράτσα να είναι σωληνωτά. Έχουν την ίδια αντοχή με τα συνηθισμένα, με διατομή Η ??

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ανάρτηση +6
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 17, 2009, 15:03 »
Παιδια καλησπερα.
Τα μπρατσα της offroad armoury εβαλα και εβαλα αλλα συνεμπλοκ διοτι τα μαμα συνεμπλοκ αν εμπαιναν θα κολυμπουσαν στις τρυπες των μπρατσων αφου τοσα χρονια ειχαν παρει τη μορφη της μαμας τρυπας των μαμα μπρατσων και που λεει ο λογος ουτε πρεσσα θα χρειαζοταν για να μπουν.Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συμπεριφορα του αυτοκινητου μου.
Ναι το ξερω οτι 3" ειναι 7,62 αλλα αφου τα μετρησαμε και ηταν για 10 ποντους....τι να πω.... ???
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ανάρτηση +6
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 17, 2009, 15:07 »
Παιδια καλησπερα.
Τα μπρατσα της offroad armoury εβαλα και εβαλα αλλα συνεμπλοκ διοτι τα μαμα συνεμπλοκ αν εμπαιναν θα κολυμπουσαν στις τρυπες των μπρατσων αφου τοσα χρονια ειχαν παρει τη μορφη της μαμας τρυπας των μαμα μπρατσων και που λεει ο λογος ουτε πρεσσα θα χρειαζοταν για να μπουν.Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συμπεριφορα του αυτοκινητου μου.
Ναι το ξερω οτι 3" ειναι 7,62 αλλα αφου τα μετρησαμε και ηταν για 10 ποντους....τι να πω.... ???
Κάπου έχεις μπλεχτεί ή κάπου δε στα είπαν καλά, τα μαμίσια σινεμπλόκ δεν χρειάζονταν αλλαγή, δεν αλλάζει η διάμετρός τους με τη χρήση για να κολυμπάνε στα καινούργια μπράτσα. Επίσης επίτρεψέ μου να αμφιβάλλω κατά πόσο και πως μέτρησε ο μάστορας τα μπράτσα και έβγαλε το συμπέρασμα ότι είναι για +10 πόντους ακριβώς...
Τέλος πάντων, η ουσία είναι να δουλεύει σωστά το αυτοκίνητο, όλα τ' άλλα είναι θεωρίες... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ανάρτηση +6
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 17, 2009, 22:08 »
Δε νομιζω να μην ξερει ρε παιδια αυτος ο μαστορας.Ειναι ο πιο γνωστος μαστορας για τζιμνι στη Θεσσαλονικη.Μπορει τα μαμισια συνεμπλοκ να μην χρειαζοταν σον και καλα αλλαγμα αλλα μου το εξηγησε ο ανθρωπος και ετσι τα αλλαξα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.Οσον αφορα το μετρημα των μπρατσων, οπως ειπα κεντραρισε τα κεντρα απο τις τρυπες του μαμα μπρατσου με το αλλο και στο τελος μετρησε την αποσταση του πισω κεντρου του ενος μπρατσου απο αυτο της τρυπας του αλλου. ::)
Nobody is perfect...except the captain!!!!