Αποστολέας Θέμα: ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ?  (Αναγνώστηκε 8150 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ?
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 23:09 »
δηλαδη κατεβαζουμε την αντιστρεπτικη οσο εχει ψηλωσει πραγματικα το αμαξι απ'οτι καταλαβα.

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ?
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 17, 2010, 14:31 »
τελικα εγινε αποσπωμενη με πειρο-βιδα.ευκολη δουλεια αρκει να εχευε καλα τρυπανια lol



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος jimnovios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 71
Απ: ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ?
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 17, 2010, 20:04 »
ετσι οπως εκανες αποσπωμενη την αντιστρεπτικη, δεν υπαρχει περιπτωση σε κανενα τρελο στραμπουλιγμα να ξεκαβαλυσουν τα δυο κομματια μεταξυ τους? λιγο να τραβηχτει απο τη μια, λιγο απο την αλλη, αν απομακρυνθουν και βγουν?

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ?
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 17, 2010, 20:28 »
το σκευτομουν αυτο που λες αλλα δεν νομιζω.ειναι γυρω στους 7 ποντους η σωληνα που εβαλα.ποσο να τραβηχτει?

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ?
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 17, 2010, 22:28 »
εγω παλι λυνω απο την μια πλευρα το μπρατσακι της αντιστρεπτικης με ενα 13 κλειδι και δενω το μπατσο που πλεει πανω στην αντιστρεπτιλη οποτε ουτε κοψιματα ουτε κολληματα ουτε αμφιβολιες για το αν η αντριστρεπτικη που ειναι στην ουσια ενα ελατηριο οταν την κοβεις χανει την αρχικη της συμπεριφορα....

Αποσυνδεδεμένος jimnovios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 71
Απ: ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ?
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 16:43 »
και αλλη μια ερωτηση.
χωρις αντιστρεπτικη(με ελευθερομενη αποσπωμενη δηλαδη) επηρεαζεται καθολου η μεγιστη διαδρομη της αναρτησης?
οντας ψηλωμενος στους απλους +4 ποντους, με μαμα τα σωληνακια των φρενων δεν εχω προβλημα. αλλα δε ξερω τι παιζει χωρις αντιστρεπτικη.
κανεις?

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ?
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 17:46 »
και αλλη μια ερωτηση.
χωρις αντιστρεπτικη(με ελευθερομενη αποσπωμενη δηλαδη) επηρεαζεται καθολου η μεγιστη διαδρομη της αναρτησης?
οντας ψηλωμενος στους απλους +4 ποντους, με μαμα τα σωληνακια των φρενων δεν εχω προβλημα. αλλα δε ξερω τι παιζει χωρις αντιστρεπτικη.
κανεις?

χωρις αντιστρεπτικη μαλακωνει πολυ το αμαξι και εχει καλυτερα ανοιγματα.
οσον αφορα τα σωληνακια φρενων σιγουρα δεν εχεις προβλημα.εγω ειμαι στους +6 και δεν εχω προβλημα.βεβαια για σιγουρια τα ξεκρεμασα τα σωληνακια(εχει κατι διχαλες και τις βγαζεις) και κερδισα κανα 2 ποντους ακομα.