Αποστολέας Θέμα: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ?  (Αναγνώστηκε 7711 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ?
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 14:00 »
Γενικά πάντως αποτελεί πάγια τακτική των ασφαλιστικών να υπολογίζουν το ποσό που θα σου κόψουν, έτσι ώστε αν το πας δικαστικώς, με τα χρήματα του δικηγόρου να σου έρθει μία η άλλη. Έχει τύχει σε συγγενικό μου πρόσωπο με σοβαρό τρακάρισμα, και ο μόνος κερδισμένος ήταν ο δικηγόρος…

Αν εχεις καποιο φιλο δικηγορο, δεν ειναι τιποτα.Ουτε δικαστηρια ουτε τιποτα.Οι ασφαλιστικες για κατι που ξερουν οτι δεν υπαρχει νομος και μας κοροιδευουν, δεν θα σε αφησουν να τους πας δικαστικα...θα σε πρηζουν για συμβιβασμους κλπ.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος ath.nasi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ?
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 10:21 »
Με φίλους ένα γιατρό και ένα δικηγόρο, η ζωή είναι πιο εύκολη… ;)
Στις εκδρομές με το τζιμνάκι,στη δουλειά με το ποδήλατο!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ?
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 13:57 »
Με φίλους ένα γιατρό και ένα δικηγόρο, η ζωή είναι πιο εύκολη… ;)

 >h09 >h09 >h09 >h09 >141< >141<
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος sokrates

  • Jimny
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ?
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 14:39 »
Σε καποιον αλλον, σχετικο με αποπειρα κλοπης  μονο κλειδαριες χωρις να μπουν μεσα σας εχει τυχει?
Και αν ναι με τι 'κωδικο' σας καλυψανε?
Μερικη κλοπη?Βανδαλιστικες ενεργειες ? κλπ

Πριν ένα χρόνο στην περιοχή Θησείο, στο BMW, ΕΘΝΙΚΗ ασφάλεια, κακόβουλη ενέργεια (αλλά είχα και μερική κλοπή).
Με κατσαβίδι έσπασε η κλειδαριά, αλλά δεν άνοιξε η πόρτα. Βούλιαξε όλο το κομμάτι γύρω από το χερούλι (κλειδαριά πάνω στο χερούλι).
Αποζημίωση: Αφαλός (175ευρώ + 1μήνα αναμονή από Γερμανία), βάψιμο στο συγκεκριμένο κομμάτι (και όχι ολόκληρη η πόρτα δεν θυμάμαι ποσό).
Αυτό που έβαλα από την τσέπη μου ήταν το γυάλισμα, γιατί έκανε διαφορά το φρεσκοβαμμένο από το υπόλοιπο αυτοκίνητο (150ευρώ).
Δυστυχώς ο εκτιμητής είναι πολύ συγκεκριμένος με το τι και που ακριβώς πρέπει να βαφεί (ήθελα και κάτι γρατζουνιές στην πίσω πόρτα...).
Αν ήθελες εγγύηση, ας έπαιρνες τοστιέρα. Κ.Ι.

Αποσυνδεδεμένος alemx

  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
Απ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ?
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 22:20 »
Σε καποιον αλλον, σχετικο με αποπειρα κλοπης  μονο κλειδαριες χωρις να μπουν μεσα σας εχει τυχει?
Και αν ναι με τι 'κωδικο' σας καλυψανε?
Μερικη κλοπη?Βανδαλιστικες ενεργειες ? κλπ

Πριν ένα χρόνο στην περιοχή Θησείο, στο BMW, ΕΘΝΙΚΗ ασφάλεια, κακόβουλη ενέργεια (αλλά είχα και μερική κλοπή).
Με κατσαβίδι έσπασε η κλειδαριά, αλλά δεν άνοιξε η πόρτα. Βούλιαξε όλο το κομμάτι γύρω από το χερούλι (κλειδαριά πάνω στο χερούλι).
Αποζημίωση: Αφαλός (175ευρώ + 1μήνα αναμονή από Γερμανία), βάψιμο στο συγκεκριμένο κομμάτι (και όχι ολόκληρη η πόρτα δεν θυμάμαι ποσό).
Αυτό που έβαλα από την τσέπη μου ήταν το γυάλισμα, γιατί έκανε διαφορά το φρεσκοβαμμένο από το υπόλοιπο αυτοκίνητο (150ευρώ).
Δυστυχώς ο εκτιμητής είναι πολύ συγκεκριμένος με το τι και που ακριβώς πρέπει να βαφεί (ήθελα και κάτι γρατζουνιές στην πίσω πόρτα...).

Το καλο με εδω παντως με βαση αυτα που ακουσα , ειναι οτι πας στη suzuki Παιρνεις τον αφαλο κανα 45αρι και πας σε εναν ιδιαιτερο κλειδαρα να σου προσαρμοσει το υπαρχον κλειδι στον νεο αφαλο με κοστος αλλα 20!?
Σε μια μερα εχεις τελειωσει απο εκει ουτε μηνα και τετοια. yah

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ?
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 00:18 »
Σε καποιον αλλον, σχετικο με αποπειρα κλοπης  μονο κλειδαριες χωρις να μπουν μεσα σας εχει τυχει?
Και αν ναι με τι 'κωδικο' σας καλυψανε?
Μερικη κλοπη?Βανδαλιστικες ενεργειες ? κλπ

στον φοίνικα, με είχαν καλύψει με την μερική κλοπή. μου είχαν ξηλώσει τον αφαλό και βουλιαξανε την λαμαρίνα.
τα πράγματα που μου πήραν δε τα κάλυπτε η ασφάλεια (κινητό, gps κλπ) , είχα κάνει δήλωση στο αστυνομικό τμήμα
και είχε έρθει και ένας από την ασφάλεια την επόμενη μέρα να φωτογραφίσει το αμάξι.

η όλη ζημιά είχε πάει κάπου στα 300 κάτι ευρώ στην suzuki (αλλαγή κλειδαριάς και ρύθμιση να δουλεύει με το κλειδί που είχα, επισκευή πόρτας και βάψιμο όλης της πόρτας )  και μου δώσανε μέχρι και την τελευταία δεκάρα από την ασφάλεια.
φωτια στις γραμματειες....